1

2

Uh. Brod

Údolní

Ve druhém utkání 1.B třídy čekalo Benfiku okresní derby v Rudici. V prvním poločase blanenští drželi míč a snažili se vyzrát na soupeře hrajícího v hlubokém bloku. Stejně jako v Lelekovicích zůstalo několik šancí nevyužito, těsně před koncem poločasu se však ujaly dalekonosné střely Rajčince a Studeného. Krátce po změně stran Studený zvýšil na rozdíl třech branek. Juniorka měla i další příležitosti na zvýšení vedení, ale ani ty nejvyloženější gólem neskončily. Domácí vrhli veškeré síly do útoku a za svou aktivitu byli odměněni třemi brankami v rozmezí 77. a 88. minuty. Béčko tedy opět doplatilo na neproměňování šancí a po špatném výkonu ve druhém poločase veze z Rudice pouze bod.

Delegát: Ladislav Kundelius

Ševčík R. - Pernica L. (69. Sehnal), Pernica J., Kuběna (87. Urbánek M.), Zouhar (C), Buchta, Kunc, Štěpánek, Urbánek F. (69. Beneš), Černý, Ševčík M. (57. Magda)
Náhradníci: Bastl - Magda, Sehnal, Urbánek M., Konečný, Beneš
Trenér: Jan Matuška

Veselý - Šíp (C), Pernica, Rajčinec, Farník O., Psota, Dujka, Rek, Foltýn, Farník T. (63. Palacký), Studený
Náhradníci: Kovář, Palacký
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář kapitána Petra Šípa: „První poločas jsme hráli, co jsme chtěli. Výsledek 2:0 nasvědčoval tomu, že do druhého poločasu půjdeme se snahou udržet vedení nebo nejlépe přidat i další branky. Tak se i stalo, na začátku druhého poločasu jsme zvýšili na 3:0 a vše spělo k tomu, že si půjdeme pro vítězství. Soupeř následně neměl co ztratit, vysunul hráče na naši polovinu a šance se střídaly v obou šestnáctkách. Soupeř využil naší nedůsledné hry, kontaktní brankou snížil na 1:3 a to mu dodalo ještě více odvahy. Po rohovém kopu a našem nedůrazu dal na 2:3 a krátce před koncem zápasu pěknou brankou vyrovnal. Soupeři gratulujeme k bodu, protože za druhý poločas si ho z důvodu naší pasivní hry zasloužil. Do dalších zápasů se musíme poučit z druhého poločasu a z nadějných situací, kterých v zápase nebylo málo, vytěžit více gólů.“