B l a n s k o - Závěrečné kolo letošního ročníku divize, skupiny D rozhodne o tom, zda fotbalisté FK APOS Blansko budou i příštím roce hrát stejnou soutěž, nebo klesnou o patro níže. V domácím prostředí přivítají svěřenci Michala Kuglera vedoucí celek Viktorii Otrokovice, která hraje o postup.
Důležitost nejen sobotního utkání si dobře uvědomuje i kapitán Radim Farník. „Ve své kariéře jsem ještě takovou situaci nezažil, jak se říká, všechno je jednou poprvé. O záchranu bojuje A tým i B tým. Uděláme maximum pro to, abychom vyhráli v sobotu i v neděli. Tento víkend bude opravdu takový zlomový pro blanenský fotbal. Soupeř z Otrokovic bude hodně silný, navíc hraje o postup, takže bude u nás hrát na vítězství. Bohužel udržení v divizi nemáme jen ve vlastních rukou, body jsme poztráceli v jiných zápasech,“ mrzí blanenského kapitána.

I přesto stále neztrácí blanenský odchovanec, který navléká kapitánskou pásku víru. „Musíme se vyvarovat individuálních chyb to je základ. Pokud budeme makat, tak jsme schopni Otrokovice porazit, i když víme, jak kvalitním týmem jsou. Zápas bude opravdu zajímavý pro diváky, protože se hraje o postup i o záchranu, snad jich přijde co nejvíc,“ přeje si Radim Farník.

Blanenský lodivod Michal Kugler oproti minulému utkání s Třebíčí pravděpodobně nebude moci počítat s kompletním kádrem. „Po zápase s Třebíčí mají někteří kluci zdravotní problémy, nevím, jestli budou všichni připraveni v sobotu zasáhnout do hry. Každopádně můžeme divákům slíbit, že budeme i za ně bojovat do posledních sil o udržení v divizi.“

Sobotní utkání FK APOS Blansko - FC Viktoria Otrokovice se hraje tradičně na stadionu na Údolní od 16:30. V neděli od 10:15 pak hraje B mužstvo rozhodující záchranářskou bitvu na půdě FRAMOZU Rousínov B.

ONLINE PŘENOS: FK APOS Blansko - FC Viktoria Otrokovice

Další program 30. kola:
pátek 17. 6. - 17:30: Bystrc - Tasovice
sobota 18. 6. - 16:30: Velké Meziříčí - Pelhřimov, Konice - Uh. Brod, Rosice - Vrchovina, Napajedla - Hodonín, Žďár nad Sázavou - Třebíč
neděle 19. 6. - 16:30: Vyškov - Sparta Brno

Jak si vedl soupeř v minulém kole:
neděle 12. 6. 2011
29. kolo:
FC Viktoria Otrokovice - FC Velké Meziříčí 5:0 (4:0)
Branky: 25. a 85. Vavruša, 6. Zálešák, 14. Jurčík, 45. Dujka
Sestava: Kašík - Zábojník, Gerych, Kraváček, Ondráš - Trnčák (68. Maschtovský), Zálešák (83. Vančura), Šuranský (75. Alexa), Dujka - Vavruša, Jurčík
Trenér: Jaroslav Matějíček

Poslední vzájemné utkání:
15. kolo, středa 8. září 2010
FC Viktoria Otrokovice - FK APOS Blansko 2:1 (2:0)
Branky: 5. Dujka, 22. Jurčík - 72. Němec z pen.
Otrokovice: Kašík - Vavruša, Kraváček, Gerych, Dujka (C) - Trnčák, Zálešák, Vančura, Alexa (68. Zábojník) - Jurčík, Čermák
Trenér: Jaroslav Matějíček
Blansko: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Bezděk (64. Beneš), Němec, K. Janíček, Farník - Bednář (C) (33. Nečas) - Karásek
Trenér: Roman Šindelka