2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V přípravném zápase proti třetiligové Líšni měl prsty v obou brankách svého mužstvu. Útočník Jan Trtílek v 65. minutě zaznamenal vítěznou trefu a po jeho přihrávce se v 76. minutě prosadil Dominik Flachs. Nejen o těchto momentech byla řeč v pozápasovém rozhovoru.
Vítězství 2:0 nad třetiligovým soupeřem určitě potěší…

Těší nás to hodně, byl to náročný zápas proti kvalitnímu soupeři. Teprve si zvykáme na nový herní styl, který trenér chce praktikovat. Věřím, že pokyny se nám vcelku dařilo plnit. Ještě máme dostatek zápasů na sehrání. Vítězství nad Líšní 2:0 se určitě počítá.

Soupeř hrozil především po standardkách a hodně vás zaměstnávala trojice Traoré - Fall - Krška…

Standardky ještě musíme potrénovat, zatím k tomu nebyl takový prostor. Jinak měl soupeř vepředu rychlé hráče, hlavně Momo (Mohamed Traoré, pozn. autora) si s míčem opravdu rozumí. Krajní záložníci byli často v nábězích, ale kluci vzadu to perfektně odbránili, i když především v prvním poločase nás tam domácí větrali. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, měli jsme i více ze hry a konečně nám tam padl gól. Obě akce, po kterých jsme skórovali, byly pěkné a já doufám, že v tom budeme pokračovat.

Byl jsi u obou gólových okamžiků. Jak jsi je viděl?

U první branky tam byla dobrá kombinace přes Mezlu (Pavel Mezlík, pozn. autora). Luboš Chloupek pak šel do souboje i za cenu toho, že bude faulovaný. Stihl míč prostrčit ke mně a já už byl v situaci jeden na jednoho. Podařilo se mi obehrát stopera a pak už jsem míč poklízel mezi nohami na zadní tyč. Při druhé akci jsme dobře roztáhli hru. Buchtič (Robin Buchta, pozn. autora) šel dobře do lajny, posunul míč na mě. Já už pak přihrával Dominikovi Flachsovi, který před tím na mě křikl a dával to do odkryté branky.

Tempo hry bylo opravdu vysoké, pro diváky asi škoda, že takový zápas musel skončit…

Zápas se určitě musel líbit, bylo to nahoru-dolů. Nevím, jestli je škoda, že to skončilo, protože já jsem docela vyřízený (smích). Jako trénink to ale bylo určitě dobré.

Již v sobotu hrajete další přípravné utkání proti Kuřimi. Jak ti vyhovuje takové tempo v přípravě?

Zápasy jsou určitě lepší pro sehrání. Na tréninku můžeme zkoušet neustále něco, ale nic nás nepřipraví lépe než samotný zápas. Proto jsem pro, aby se přípravných zápasů hrálo co nejvíce. Doufám, že takto budeme pokračovat. Zatím ze dvou zápasů máme dvě výhry, tak snad to tak půjde dál.