01.04.2014  |  Miloš Vašák st./Boris Hasa

Rezerva byla v Rájci blízko vítězství

Rezerva byla v Rájci blízko vítězství

R á j e c / B l a n s k o - Bezbrankovou remízou skončilo úvodní jarní utkání fotbalistů B týmu FK Blansko na hřišti vedoucího celku 1.B třídy, skupiny A Rájce-Jestřebí. Svěřenci trenéra Ivana Študenta však měli k vítězství blíže.

 
 
15.kolo, neděle 30.3.2014, 15:30 | stadion FK MKZ Rájec-Jestřebí
0FK Rájec-Jestřebí
Sestava: Polák - Žilka, Štrof, Klimeš, Navrátil (81. Palkanynets) - Skácel, Farník, Sedlák, Formánek (18. Kučera) - Čepa, Macháček (89. Kunc)
Trenér: Radek Sedláček
0FK Blansko B
Sestava: Švancara - Zavoral, Mokrý, Pokoj, Vágner - Pospíšil, Pokorný, Kopecký (78. P. Beneš), M. Beneš (58. M. Zouhar) - Hansl, Majer
Náhradníci: P. Beneš, M. Zouhar, Suchý
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
Poločas: 0:0

Komentář k zápasu

Do Rájce jsme jeli s cílem hrát kombinační útočný fotbal a to se naplňovalo hned od začátku. Drželi jsme více míč a také se dostávali do šancí. Rájec hrozil ze standardních situací, které velmi dobře zahrával Farník.

Na naší straně se vyskytly velmi dobré šance. Nejprve po centru Pokoje hlavičkoval nebezpečně Hansl, poté stejně tak hlavou orazítkoval Vágner tyč. Několikrát po pravé straně unikl domácí obraně Pospíšil, jeho akcím však chyběla lepší finální přihrávka či střela.

Velmi důležitá pro vývoj zápasu byla situace z 25. minuty. V ní se dostal do jasné šance Michal Beneš a v okamžiku, kdy se chystal prostřelit Poláka, byl zezadu sražen. Pokračovala se však ve hře. Této situaci se divili i domácí příznivci, jak je možné, že rozhodčí neodpískal pokutový kop. Rájec zahrozil střelou z dálky v podání Macháčka, ale Švancara byl připraven.

Ve druhé půli jsme také soupeře přehrávali. Do velmi dobré příležitosti se dostal z pravé strany Hansl, ale neprostřelil zkušeného brankáře Poláka. Velmi nebezpečný byl přímý kop Pokorného, ale Polák vyrazil na roh. Rájec většinou nakopával míče, jedinou velkou šanci v podání Kučery Švancara zneškodnil.

Ohlasy trenérů

Miloš Vašák st., asistent trenéra: „S herním projevem jsme spokojeni. Škoda, že jsme slibné šance neproměnili alespoň
v jedinou branku. Tři body bysme si určitě zasloužili. Dík za pomoc patří klukům z A týmu a samozřejmě Michalovi Zouharovi
z dorostu, který ve druhé půli oživil naši ofenzivu.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu