11.04.2010  |  Tomáš Vach

B tým po srdnatém výkonu vyhrál ve Vískách

V í s k y / B l a n s k o - Pouze v 11 lidech odjel k mistrovskému utkání do Vísek B tým. I přes tento fakt dokázali svěřenci trenéra Šenka vyhrát 3:1 a bez porážky suverénně vedou okresní přebor.

17.kolo, sobota 10.4.2010, 15:30
1Sokol Vísky
Sestava: není
3FK Blansko B
Sestava: Trubák - Stupka, Rybář, Hanskut, Rajšlegr - Antal, Matuška, Jelínek, Klügl - Pernica, Navrkal
Trenér: Tomáš Šenk
Branky: Pernica, Antal, Matuška

Už před zápasem situace nevypadala moc dobře, protože jsme na zápas odjížděli jen s 11 hráči. K tomu se přidalo ve Vískách špatné počasí, kdy se střídal déšť s padáním krup a větrem. I přesto jsme se však od první minuty pustili do soupeře s velkou vervou a v podstatě celý zápas jsme byli na hřišti pánem. Vytvářeli jsem si hodně šancí, zvláště po stranách, kde zahráli velice dobře Matuška s Antalem. První gól utkání vstřelil Marek Pernica, když se krásně uvolnil ve velkém vápně a nedal golmanovi šanci. Stále jsme soupeře tlačili, což vyústilo druhou brankou, kterou vstřelil Antal po krásném sólu, při kterém obešel tři hráče. A tak končil první poločas.

Ve druhé půli bylo hřiště vlivem počasí už v horším stavu a tak bylo vidět více chyb v rozehrávkách na obou stranách. V úvodu druhého poločasu se domácím podařilo vstřelit branku, poté co Klügl nedokázal odkopnout důrazně míč z vápna, který se tím dostal k protihráči a ten prostřelil našeho golmana. Tímto se dostal soupeř na dostřel jedné branky a utkání se zdramatizovalo. I když jsme byli jasně lepší po celou dobu zápasu, soupeř hrozil jen ze standardních situací. U jedné z nich nás podržel brankář Trubák. Z našeho neustálého tlaku vzešel i náš třetí gól. Po nádherné akci z levé strany musel být náš hráč faulován, míč si postavil muž zápasu Matuška a z 30 metrů se trefil přesně do šibenice. Po tomto gólu se zápas dohrál v klidném tempu a takto i skončil. Pochvala patří všem hráčům za jejich přístup a výkon.

Tomáš Vach, asistent trenéra: „Myslím si,že jsme odehráli velice kvalitní utkání a všichni hráči zahráli na těžkém terénu velmi dobře. Jediná věc, co mě i Šenyho mrzí, je přístup některých lidí. Před sezónou jsme se domlouvali na spolupráci s trenérem A týmu na výpomoci hráčů. Bohužel už druhé kolo jsme museli odjíždět na zápas s 11 lidmi a i když A tým měl ve stejný den na lavce 5 hráčů, nikoho nám nepustili. Ve čtvrtek jsme byli domluveni, že s námi pojede Jirka Pokoj, který nám to slíbil telefonicky. Nakonec tomu tak nebylo. Od tohoto zápasu jsme se rozhodli, že pokud se hráči A týmu nabídnou pomoc sami, budeme za to rádi, ale prosit už nikoho nebudeme. Dnes nám naši kluci z B týmu dokázali, že fotbal hrát umí a bojovnost jim nechybí. Ještě jednou musím zdůraznit, že si zaslouží pochvalu za předvedený výkon.“