21.06.2010  |  Boris Hasa

B tým zakončil sezónu porážkou

B tým zakončil sezónu porážkou

R u d i c e / B l a n s k o - Porážkou 5:4 na hřišti Rudice se s letošním ročníkem okresního přeboru rozloučil suverénní vítěz FK APOS Blansko B. Svěřenci Tomáše Šenka vůbec poprvé v sezóně okusili hořkost porážky na hřišti soupeře.

 
 
15.kolo, neděle 20.6.2010, 16:30
5Rudice
Sestava: není
4FK Blansko B
Sestava: Švancara - Rybář J. (46. Stupka), Hanskut (52. Rek), Janíček T., Rajtšlégr - Klügl, Nečas, Pokoj, Beneš (46. Antal) - Matuška, Pernica
Trenér: Tomáš Šenk
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí mužstva: Petr Ševčík
Poločas: 2:0
Branky: 57. a 85. z pen. Pernica, 53. Pokoj, 70. Matuška

Komentář k zápasu

Poslední utkání B týmu v okresním přeboru se neslo v bezstarostném duchu. O zajímavé situace a branky však nouze rozhodně nebyla. Hned v 1. min. mohl skóre otevřít Marek Pernica, který však svůj průnik do vápna zakončil střelou do boční sítě. V 8. min. se tak vedení ujali domácí, kteří využili nedůrazu blanenské defenzívy - 1:0. Navíc krátce na to zahrál hodně diskutabilně mimo vápno brankář Švancara, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Ve 20. min. mohl po rohovém kopu srovnat Hanskut, jeho zakončení však chyběla větší razance. A tak opět udeřili domácí. Malík si potáhl míč a jeho nádherná střela z 23 metrů zaplula za překvapeného Švancaru - 2:0. Těsně před odchodem do kabin se do vápna Rudice prosmýkl stylem Karel Poborský Jan Nečas, s jeho pobídkou naložil Pernica špatně, když míč poslal nad branku.

Po změně stran domácí dvěma brankami zvýšili své vedení na 4:0. Nejprve potrestal faul Švancary ve vápně z penalty Zouhar, stejný hráč se prosadil také po rohovém kopu. Blansko však ani toto hrozivé skóre nezlomilo. V 53. min napřáhl Pokoj jehož technickou střelu ještě tečoval stoper Konečný a míč skončil v brance - 4:1. Za chvíli se precizně uvolnil Nečas, jeho bombu stačil brankář vyrazit na roh. Za dvě minuty dostal ideálně míč do uličky Pernica, který přízemní střelou snížil již na rozdíl dvou branek - 4:2. Bohužel krátce na to vyrobil hrubku v rozehrávce brankář Švancara a Matuška ji dokázal potrestat - 5:2. V 70. min. předvedli hezkou kombinaci blanenští, na jejímž konci přesný centr Nečas uklidil do sítě Matuška - 5:3. Na drama pak zadělal v 85. min. Nečas, jehož domácí obrana zastavila nedovoleně ve vápně, následnou penaltu proměnil Pernica a bylo to už pouze o jednu branku - 5:4. Hektický závěr, kdy Blanenští posílali do vápna Rudice dlouhé míče již větší šanci nepřinesl a tak se B mužstvo se sezónou rozloučilo první porážkou na hřišti soupeře.

Ohlasy trenérů

Související články

Reportáž

Audio

  • Tomáš Šenk po Rudici
    This div will be replaced

» více audia

Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu