2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Velmi kvalitní divizní utkání v nádherném jarním počasí bylo k vidění na stadionu na Údolní. Proti domácím mužům se postavil celek z Lanžhota, který svou skvělou hrou trápil blanenské hráče až do samotného závěru utkání. Dvě slepené branky v 58. a 60. minutě přinesly částečný klid na kopačky domácích, jelikož se z remízového stavu 1:1 rázem Blanenští dostali do vedení 3:1, a to už se jim podařilo udržet. Náskok na druhé Rosice, s nimiž se utkají příští týden, je tak stále desetibodový.

17. kolo , 23. března 2019, FK Blansko - Sokol Lanžhot

3:1

Sokol Lanžhot

Branky: 36. Minx, 58. Urbančok, 60. Ordoš - 51. Dovhanyuk
Osobní tresty: ŽK: 62. Bednář, 85. Traore - 48. Šenk, 62. Bartal, 68. Simandl, 90+1. Lapin
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 520
Rozhodčí: Bebenek - Zavřel, Lukašík
Delegát: Lenfeld

Doležal - Sedlo, Huška, Buchta, Minx - Paděra - Přerovský (82. Chloupek), Bednář (C), Urbančok (82. Traore), Štrombach (73. Tulaydan) - Ordoš
Náhradníci: Záleský - Jakubov, Traore, Chloupek, Tulaydan , Šmerda
Vedoucí: Petr Dvořák

Klimeš - Dobšíček, Hílek (C), Simandl, Bartal, Kleiber (74. Lapin), Dovhanyuk, Šenk, Včelka, Krejčíř (81. Martínek), Mikúšek
Náhradníci: Martínek, Lapin, Hrnčíř
Trenér: Milan Valachovič
Vedoucí: Petr Bartoš

Hned v úvodu utkání si vytvořil po Sedlově centru první příležitost hlavou Přerovský, gólman Klimeš však byl velmi pozorný a šanci zhatil. Poté se do prvních útoků vrhli také hosté. Hlavička Kleibera sice skončila těsně vedle, avšak ve 14. minutě orazítkovala dělovka Dovhanyuka z 25 metrů dokonce tyč Doležalovy branky. Když se o dvě minuty později dostal za obranu znovu Kleiber a byl na hranici pravidel odstaven v pokutovém území, mohl si leckterý divák říct, že to nebude vůbec jednoduché utkání.

Ve 23. minutě se náramně povedla kombinace mezi Paděrou, Ordošem a Štrombachem. Poslední jmenovaný se místo zakončení rozhodl ještě hledat Ordoše ve výhodnější pozici, což hostující obrana přečetla. Ani rána z voleje kapitána Bednáře z 28. minuty se do branky nedostala, a tak byl stav utkání stále nerozhodný. Změnu skóre přinesla 36. minuta, kdy se po rohovém kopu nadvakrát prosadil Minx - 1:0. Do konce poločasu už si ani jedna strana nevytvořila žádnou vyloženou příležitost, a tak bylo utkání stále velmi otevřené. Houževnatost a bojovnost Lanžhota v osobních soubojích byla obdivuhodná.

Na začátku druhé půle se po centru Štrombacha z levé strany dostal do střelecké pozice z voleje Přerovský, branku však v krkolomné pozici přestřelil. O tři minuty později přišel trest na druhé strané hřiště. Dovhanyuk využil výhody od rozhodčího po menším faulu Hušky na polovině hřiště a nikým neohrožen sprintoval směrem k Doležalovi, kterého chytře překonal - 1:1. Na blanenských hráčích bylo po inkasovaném gólu vidět velké odhodlání s tímto výsledkem něco udělat. V 54. minutě vybídl Paděra do skvělé šance Štrombacha, jehož nejdříve vychytal Klimeš a z následné dorážky trefil míč pouze do boční sítě. Po další velké šanci v 58. minutě už mohli domácí slavit. Bednář na hranici pokutového území přechytračil obránce a v pádu vyslal přesný pass na Urbančoka, jenž se levačkou nemýlil - 2:1. Aby toho nebylo pro Lanžhot málo, o dvě minutky později Štrombach přehodil obránce v pravé části hrací plochy, čímž dostal do dobré pozice Sedla. Ten pak našel před brankovou čarou nekrytého Ordoše - 3:1. Do poslední třicetiminutovky to bylo velmi důležité uklidnění pro domácí. Hosté se nicméně stále snažili probojovat do blízkosti Doležala, ale jejich akce buď končili na pozorné obraně, nebo se dopouštěli zbytečných faulů. Domácí už spíše vyráželi do brejků, ale kromě Paděrovy tvrdé rány ze 75. minuty a následné dorážky Urbančoka si žádnou další větší šanci nevytvořili.