03.09.2016  |  Boris Hasa, Foto: Barbora Tóthová

Blansko bylo nebezpečnější, z vítězství se přesto raduje Třebíč

B l a n s k o - Nejlepší výkon v dosavadním průběhu podzimní části třetí ligy předvedli proti Třebíči fotbalisté A týmu FK Blansko. Přestože svěřenci trenéra Zbořila prohrávali již v první půli 0:2, vytvářeli si šance a hráli nátlakově. Podařilo se jim už jen snížit díky trefě Jakuba Šplíchala a na domácí bodový zisk tak stále čekají.

5.kolo, sobota 3.9.2016, 16:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Šplíchal, Píšek, Müller (59. Kolařík), Koláček (C) - Kratochvíl, Duda - Chloupek (59. Kutal), Koudelka, Trtílek - Motyčka (80. Gromský)
Náhradníci: Kolařík, Buchta, Gromský, Kutal, Minx, Floder
Trenér: Zbyněk Zbořil
2HFK Třebíč
Sestava: Konvalina - Benda, Komínek (C), Rychetník, Chalupa - Šmíd (66. Karásek), Heřmánek (92. Novotný), Bagnon, Dočekal - Duba, Bogner
Náhradníci: Mašek, Karásek, Novotný, Peručica, Soukup
Trenér: Richard Zeman
Branky: 56. Šplíchal - 10. a 34. Bogner
ŽK: 65. Duda, 68. Koláček - 68. Duba, 70. Dočekal, 75. Bogner, 85. Karásek
Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Jakub Hlubinka, Jan Dohnálek
Delegát: Stanislav Kaláb
Hrací doba: 45+0 ; 45+4

Blansko se po měsíci představilo opět na domácím stadionu na Údolní, jehož trávník prošel rekonstrukcí. A stejný proces absolvovala i základní sestava domácího mužstva oproti poslednímu zápasu s Kroměříží. Do branky se místo Flodera postavil Juran. Trio hráčů, kteří se v Kroměříži starali o ofenzivu, jmenovitě Kolařík, Minx, Kutal, nahradili Chloupek, Koudelka a Motyčka.

A právě Jan Koudelka si obnovenou premiéru v základní sestavě Blanska viditelně užíval a dodal hře potřebnou ofenzivní invenci. Už v 8. min. leccos naznačila jeho spolupráce s Trtílkem, následná přihrávka na Motyčku směřovala na paty domácího forvarda. V 10. min. hostující obrana zblokovala pokus Koudelky. Následoval rychlý kontr hostů, který po vysunutí od Duby neomylně zakončil PATRIK BOGNER - 0:1.

Blansko se výrazněji připomnělo po 25 minutách hry. Nejprve zamířil po centru Trtílka hlavičkující Chloupek do brankáře Konvaliny a dorážející Šplíchal branku minul. Na začátku 28. min. Koudelka oslovil Chloupka, který však znovu nechal vyniknout hostujícího brankáře. Ten následně nemusel zasahovat proti ráně Koudelky z trestného kopu.

Že neměli svěřenci trenéra Zbořila v koncovce také potřebné štěstí, dokumentovala 33. minuta. Po výborně zahraném trestném kopu Koudelky míč lehce tečoval Motyčka a jeden z hostujících beků jej namířil do břevna vlastní branky. Následoval rohový kop, po němž se hosté ubránili a znovu podnikli smrtící protiútok. Duba vyslal od poloviny hřiště do samostatného úniku PATRIKA BOGNERA a ten si v koncovce počínal opět chladnokrevně - 0:2.

Ani dvoubranková ztráta se na domácím mužstvu negativně neprojevila. Do druhé půle naskočilo znovu aktivně a mělo výhodu několika trestných a rohových kopů. V 55. min. poprvé a naposledy v utkání předvedl své umění Juran, který znemožnil skórovat Dubovi. To na druhé straně jednu z mnoha standardek Blanska rozehrál Koudelka. Míč prošel až na malé vápno k JAKUBU ŠPLÍCHALOVI, který premiérovou třetiligovou brankou snížil - 1:2.

Domácí kouč poté hru svého mužstva ještě více rozhýbal dvojitým střídáním, když do hry místo Müllera a Chloupka poslal Kolaříka a Kutala. Blansko si dokázalo vytvořit tlak i územní převahu, střelecké pokusy však často dokázala hostující obrana úspěšně zblokovat. A protože se v závěru utkání proti trestnému kopu Koudelky vyznamenal brankář Konvalina, který v poslední minutě kryl také nebezpečnou střelu Píška, odvezla si Třebíč z Údolní tři body. Díky nim se v tabulce posunula do jejího čela.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - HFK Třebíč 1:2 (0:2)

Záznam z utkání

Další výsledky 5. kola Moravskoslezské ligy:

Otrokovice - Zlín B 0:4 (0:2), Sigma Olomouc B - Slovácko B 1:0 (1:0), Hulín - Vyškov 2:1 (1:1), Líšeň - Petřkovice 3:0 (2:0), Hlučín - Kroměříž 6:0 (3:0), Mohelnice - Uničov 0:0, Velké Meziříčí - 1. HFK Olomouc 3:1 (2:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Dnes jsme dostali lekci z produktivity. Na jednu stranu mě mrzí, jaké góly jsme dostali, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme konečně předvedli výkon, kdy jsme soupeře přehráli. Celý týden jsem hráče připravoval na brejkové situace Třebíče, které mají velmi nebezpečné a my dostaneme dva úplně stejné góly po naší útočné standardce. Druhému gólu předcházela naše tutovka a břevno po zakončení Píška a tady nám chybělo i trošku štěstí. V poločase jsem hráče přesvědčoval, že když se nenecháme strhnout k nějakému bláznění, tak máme šanci zápas otočit. Druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý, měli jsme trvalou převahu a celkem brzy dali kontaktní gól. Po dvojím střídání jsme šli do většího rizika a zvýšili jsme aktivitu, ale kromě množství standardek jsme dobývali zhuštěnou obranu vedenou zkušeným Komínkem marně. Ještě v poslední minutě měl velkou šanci na srovnání Píšek, ale nastřelil jen brankáře hostí. Po takovém výkonu jsme si nezasloužili prohrát, ale když si necháte dát dva takové hloupé góly, tak je to těžké otočit proti jakémukoliv soupeři.“

Sestřih důležitých momentů