07.09.2016  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Iveta Borková

Blansko poprvé doma vítězné, rezerva Zlína si odvezla čtyřbrankový příděl

B l a n s k o - Premiérovou třetiligovou domácí výhru si na své konto připsali fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila díky skvělému začátku přehráli jednoznačně Zlín B v poměru 4:0. Mezi střelce se zapsali Stanislav Píšek, Štěpán Kolařík, Jan Koudelka a Petr Kutal.

15.kolo, středa 7.9.2016, 17:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Kratochvíl, Kolařík - Duda (73. Chloupek), Koudelka (62. Motyčka), Minx (62. D. Pospíšil) - Kutal
Náhradníci: Müller, Trtílek, Chloupek, D. Pospíšil, Motyčka, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil
0FC FASTAV Zlín B
Sestava: Dostál - Michálek, Bačo, Tkadlec, Vašulka - Oulehla (59. Stuchlík), Malenovský (C) (82. Petřík), Masař, Blanař - Chwaszcz, V. Mlýnek (72. Žůrek)
Náhradníci: Stuchlík, Žůrek, Petřík, Šiška
Trenér: Jan Jelínek
Branky: 1. Píšek, 10. Kolařík, 17. Koudelka, 70. Kutal
ŽK: nikdo - 69. Tkadlec, 71. Bačo
Rozhodčí: Lukáš Machač - Tomáš Sedláček, Michal Pfeifer
Delegát: Oldřich Racek
Hrací doba: 45+0 ; 45+0

V rámci předehrávaného 15. kola přijela do Blanska rezerva prvoligového Zlína. Ta v minulém kole zvládla derby s Otrokovicemi na výbornou, když zvítězila na jejich hřišti 4:0. Hattrickem se na jednoznačném výsledku podílel záložník Martin Blanař, který nechyběl v základní sestavě ani tentokrát. Oba trenéři měli k dispozici kompletní kádry a tak mohli vyslat na hřiště to nejlepší.

Vstup do zápasu byl raketový a režírovali ho Blanenští. Již v první minutě se ujal exekuce rohového kopu Koudelka, který našel ve vápně STANISLAVA PÍŠKA. Ten i s pomocí protihráče dostal míč hlavou za Dostálova záda - 1:0.

Po deseti minutách hry rozvrátili hostující obranu Kutal s Dudou a jejich útočnou aktivitu dokončil přesnou střelou ŠTĚPÁN KOLAŘÍK - 2:0.

Vydařený úvod utkání z pohledu Blanska pak v 17. min. završil JAN KOUDELKA. Tomu pomohla teč jednoho ze Zlínských a Dostál už na míč nedosáhl - 3:0.

Zlín hrozil v první půli jen sporadicky a tak se mohli ve 42. min. domácí dočkat navýšení náskoku. Po rohu Koudelky však kapitán Koláček jen vyprášil Dostálovy rukavice.

Začátek druhé půle Blansko zaspalo a mohlo za to pykat. Ve 47. min. ho však od inkasované branky zachránil Floder, který zlikvidoval nebezpečné zakončení Blanaře. O dvě minuty později minul z dobré pozice branku Oulehla.

V dalším průběhu však znovu převzali otěže hry domácí. Střeleckých pokusů i rohů si svěřenci trenéra Zbořila vypracovali nespočet. Poslední čtvrté branky se 416 diváků dočkalo v 70. minutě. Ve vápně se míč odrazil k PETR KUTALOVI a ten jej poslal za záda hostujícího brankáře - 4:0. Blansko si tak na čtvrtý pokus připsalo první domácí výhru. Pokud do ní započítáme i ty ze sezóny 2008/09, tak byla nejvyšší ve třetí lize.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Fastav Zlín B 4:0 (3:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 15. kola Moravskoslezské ligy:

Mohelnice - Líšeň 2:1 (0:0), Hlučín - Velké Meziříčí 1:0 (0:0), Olomouc B - Uničov 1:1 (0:0), Kroměříž - Hulín 1:1 (0:0), Třebíč - Otrokovice 2:3 (1:3), 1. HFK Olomouc - Vyškov 2:0 (0:0), Petřkovice - Slovácko B 3:1 (2:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Těší mě, že jsme navázali na výkon ze soboty proti Třebíči. Samozřejmě, že vždy pomůže, když dáte brzy branku a nám vstup do tohoto zápasu vyšel fantasticky. Celý první poločas byl z naší strany aktivní a myslím si, že se bylo na co dívat. V obranné fázi soustředěně, důrazně a nahoru v rychlosti a hlavně většina akcí byla zakončená. Slabší chvilku jsme si vybrali hned po změně stran, ale když jsme přežili dvě šance hostí, tak už jsme zápas měli pod kontrolou. Nechci to vidět příliš růžově, ale tyto dva domácí zápasy jsme odehráli hodně slušně a když budou hráči pracovat tak i nadále, tak na takový fotbal lidi chodit budou. Musíme se radovat z maličkostí, jít do dalších kol s pokorou a pokusit se takové výkony opakovat. Pak to přinese i body potřebné k záchraně.“

Reportáž z utkání