2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Jedno z důležitých utkání v boji o záchranu v Moravskoslezské lize zvládli fotbalisté A týmu FK Blansko na výbornou. V Den české státnosti porazili svěřenci trenéra Zbořila celek SK Líšeň 3:0. Mezi střelce se zapsali Jakub Kučera, Jan Koudelka a Stanislav Píšek.

Fauly: 12:13

Floder - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček (C) - Duda, Kolařík (79. Kratochvíl) - Trtílek (76. Chloupek), Kučera, Koudelka (85. Feik) - Píšek
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Feik, Motyčka, D. Šmerda, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Rychetský - Bednář (78. Voda), Čampa (C), Široký, Zezula, Matoušek - Fall, Hanuš, Frimmel (74. Ovsepjan), Krška - Stehlík
Náhradníci: Kubík, Voda, Walla, Ovsepjan, Daněk, Leznar
Trenér: Josef Mazura

Pro důležitý záchranářský duel nemohl trenér Zbořil počítat se zraněným Petrem Kutalem a distancovaným Danielem Pospíšilem, který si za vyloučení v posledním domácím zápase s Hulínem odpykává dvouzápasový trest. Do nominace se tak dostali také dorostenci Tomáš Feik a Dominik Šmerda. Na hrot blanenského útoku se znovu postavil vysoký Stanislav Píšek.

V úvodu mělo větší útočný apetit Blansko, které zahrávalo také několik rohových kopů, žádný z nich však větší nebezpečí pro branku Líšně neznamenal. Přesných střel bylo v prvním poločase na obou stranách jako šafránu. Výjimku představoval jen trestný kop domácího Jana Koudelky z 28. min., po kterém efektní a efektivní zákrok předvedl brankář Rychetský, jenž vyrazil střelu u levé tyče na rohový kop.

Jestliže první poločas nabídl 548 divákům v hledišti dietní podívanou, tak po změně stran si vyznavači útočných akcí pošmákli. Rušný poločas odstartovala ve 47. min. sporná situace v pokutovém území hostů, když po Píškově přistrčení hlavou byl Matouškem stažen k zemi naskakující Trtílek, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. V 54. min. výkop Flodera prodloužil znovu Píšek na nabíhajícího Koudelku, který se ve vápně po kontaktu s Čampem poroučel k zemi, ani tentokrát se domácí pokutového kopu nedočkali.

Zvýšenou útočnou aktivitu Blanska pak v 60. min. dokumentoval sebevědomým průnikem do šestnáctky Kučera, jehož zpětnou přihrávku těsně nezakončil Píšek, Dudovi poté znemožnil ohrozit branku Rychetského důrazným obranným zákrokem Frimmel. V 69. min. si na Fallovu přihrávku za blanenskou obranu nabíhal Stehlík, tuto akci však výborně přečetl Floder, který včasným vyběhnutím a odkopem uhasil ojedinělý požár na obranné polovině domácích.

Domácí byli za svoji útočnou snahu odměněni v 73. minutě. To se po faulu na Koudelku postavil k exekuci trestného kopu JAKUB KUČERA a střelou z kruhu k pravé tyči rozvlnil síť - 1:0.

Hosty se pokusil z útočné letargie probudit Hanuš, jehož svižná střela z 18 metrů však cíl nenašla. Jak správně mířit ukázal hostům v 81. min. JAN KOUDELKA. Ten se na hranici vápna zbavil Čampy a střelou do pravé šibenice vymetl všechny pavučiny v Rychetského síti - 2:0. Povedenou rozlučku s domácími diváky pak o dvě minuty později završil STANISLAV PÍŠEK, který po standardce Koudelky potřetí rozesmutnil hostující obranu a uzavřel účet utkání - 3:0.

Blansko si tak v derniéře před vlastními diváky připsalo velmi důležité tři body, které jej drží v kontaktu s nesestupovými místy v tabulce. V příštím kole se svěřenci trenéra Zbořila představí v neděli 6. 11. od 10:15 na hřišti Velkého Meziříčí.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Líšeň 3:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 13. kola Moravskoslezské ligy:

Uničov - Otrokovice 4:0 (3:0), Hlučín - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0), Mohelnice - Hulín 2:2 (1:1), Kroměříž - Vyškov 2:1 (0:1), Třebíč - Slovácko B 1:0 (0:0), 1. HFK Olomouc - Petřkovice 0:0, Velké Meziříčí - Zlín B 4:4 (2:3)