11.05.2011  |  Boris Hasa

Blansko utrpělo debakl ve Žďáře

Blansko utrpělo debakl ve Žďáře

B l a n s k o – Premiéra na lavičce Blanska se novému trenéru Michalu Kuglerovi výsledkově nevydařila. Jeho svěřenci prohráli na půdě Žďáru nad Sázavou v rámci vloženého 17. kola vysoko 6:1.

 
 
17.kolo, středa 11.5.2011, 17:00
6FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Sestava: Pospíchal - Štursa, Šindelka, Řeháček (46. Mašek), Heide (83. Havlík) - Bureš, Bratršovský (C), Otoupalík (73. Zedníček), Vomela - Chmelík, Pohanka
Náhradníci: Mašek, Havlík, Zedníček, Malý, Hajný
Trenér: Petr Nedvěd
1FK Blansko
Sestava: Švancara - Bubeníček, Oulehla, Kolář, Šíp - Nečas (71. Kuda), Hájek, Jelínek (81. Klimeš), Farník (C) (46. Beneš) - Karásek, Doležel
Náhradníci: Kuda, Klimeš, Beneš, Sehnal
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 3:1
Branky: 35., 56. a 81. Pohanka, 8. a 17. Bureš, 86. Zedníček - 2. Jelínek
Střely na branku: 12:7
Střely mimo: 5:4
Rohy: 7:6
Fauly: 16:9
Ofsajdy: 5:3
ŽK: nikdo
Diváků: 50
Rozhodčí: Reich - Ságl, Fridrichovský
Delegát: Petřivý

Komentář k zápasu

Vstup do utkání byl ze strany Blanska vydařený. Již ve druhé minutě Doležel zklepl míč Jelínkovi, který ho ukázkově levačkou napálil z 23 metrů do levé šibenice Pospíchalovy svatyně - 0:1. V 5. min. se navíc po přesném pasu Šípa ocitl zcela sám před domácím brankářem Nečas, jehož střelu Pospíchal vytáhl na roh.

Domácí dokázali záhy skóre vyrovnat. Po centru zleva se do míče opřel Bureš a ten se od levé tyče odrazil do sítě - 1:1. V 17. min. se stejný hráč prosadil podruhé, když po ztrátě míče zaútočil Pohanka, který uvolnil na pravé straně Bureše, jehož křížná střela zapadla k pravé tyčce - 2:1. Za tři minuty se po centru Heideho dostal k hlavičce Bratršovský, mířil však vedle. Na druhé straně po rohovém kopu Farníka zakončoval nad Nečas. Ve 28. min. se za blanenskou obranou objevil Chmelík, jehož šanci Švancara zmařil včasným vyběhnutím. Domácí si však vše vynahradili ve 35. min, když nadýchaný centr Bureše poslal do branky Pohanka - 3:1.

Po změně stran mohli Blanenští stav zkorigovat. Ve 49. min. Jelínek chytrou přihrávkou našel ve vápně Karáska, který si však ve velké šanci na domácího brankáře nepřišel. Stejně tomu bylo i v 51. min., když důrazný blanenský útočník zakončoval po standardce Hájka hlavou, Pospíchal byl opět pozorný. Bohužel v 56. min. přišla chyba Koláře, kterou po samostatném úniku potrestal Pohanka - 4:1. Blansko i tak nadále hrozilo. V 66. min. se po individuální akci Nečase dostal ke střele opět agilní Karásek, tomu však branka nebyla souzena.

V 70. min. šel sám na Švancaru Chmelík, zvolil však při zakončování lob, který postrádal preciznější provedení. V 76. min. se po další standardce Hájka k hlavičce prosadil Kolář, Pospíchal bravurním zákrokem vytáhl míč na roh. Definitivní podobu výsledku dali domácí v poslední desetiminutovce, na jejímž začátku se po centru Bureše potřetí prosadil Pohanka5:1. Na krutých 6:1 pak ještě v 86. min. upravil střídající Zedníček.

Ohlasy trenérů

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Začátek utkání byl za naší strany vydařený. Dali jsme brzy gól a bojovali jsme. Vlastními chybami jsme v další fázi výsledek ztratili. Kluci jsou teď psychicky na dně a to se bohužel po dvou trénincích dá těžko změnit. Soupeř byl dnes lepší a já uznávám jeho kvality.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu