07.02.2016  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Zdeněk Vlach

Blansko v přípravě s třetiligovým Vyškovem obstálo, uhrálo remízu

V y š k o v / B l a n s k o - Konfrontaci s nejkvalitnějším soupeřem v přípravě zvládli fotbalisté A týmu FK Blansko se ctí. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila remizovali s třetiligovým Vyškovem na jeho hřišti 2:2. O branky se postarali Jan Trtílek a Luboš Chloupek

přát., UT Vyškov, sobota 6.2.2016, 11:00
2MFK Vyškov
Sestava: Kopáček - Hodinář, Trousil, Krejčí, Netopil - Studený, Jeřábek (80. Lahodný), Lahodný (68. J. Horváth), V. Novotný - Přerovský, J. Lička
Trenér: Miloslav Machálek
Sestava: Juran (46. Prosecký) - Gromský, Koláček, Šplíchal, F. Blažek - Nečas, Schneider - Chloupek, Kratochvíl, Buchta - Trtílek
hokejově střídali: Flachs, Beránek
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 20. Jeřábek, 78. Přerovský - 37. Trtílek (as. Chloupek), 42. Chloupek (as. Schneider)
Rozhodčí: Buček - O. Skoupý, Vinklárek

Třetiligový domácí tým od úvodu častěji držel míč na svých kopačkách. Již v 5. min. překonal Jurana pohotovou střelou J. Lička, domácímu forvard však těžil z ofsajdového postavení. Blansko kontrovalo akcí Nečase, po níž skončila tečovaná střela Chloupka rohovým kopem. Následně se před hostující šestnáctkou uvolnil Lahodný, Juran si s jeho pokusem poradil.

V 10. min. po rohu domácích podnikli Blanenští rychlý protiútok, který skončil střelou v ofsajdu se nacházejícího Chloupka. Domácí si z územní převahy vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí a rohových kopů, ale nakonec jim k první brance dopomohli hosté chybou v rozehrávce. Po ní se přesnou střelou k pravé tyči prosadil MICHAL JEŘÁBEK - 1:0.

O tři minuty později skončil i s přispěním Jurana nebezpečný projektil J. Ličky na břevně. Ve 33. min. prošel do šestnáctky Trtílek, na jeho pobídku však nikdo ze spoluhráčů nereflektoval. Mnohem lépe to svěřencům Zbyňka Zbořila vyšlo za další čtyři minuty. Chloupek posunul míč JANU TRTÍLKOVI a ten chladnokrevně překonal brankáře Kopáčka - 1:1.

Ihned poté se do zakončení dral J. Lička, ale tísněn Koláčkem pálil vysoko nad. Ve 40. min. hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Lahodný. Že se fotbal nehraje na držení míče a územní převahu pak dokumentovali Blanenští ve 42. minutě. Milimetrový pas Schneidera si do běhu zpracoval LUBOŠ CHLOUPEK a nečekanou střelou na bližší tyč zastihl Kopáčka v nedbalkách - 1:2.

Po změně stran se znovu častěji hrálo před pokutovým územím Blanska. V 50. min. hlavičkoval po standardce Hodináře osamocený Krejčí nad. V 57. min. pokryl Prosecký střelu Lahodného. Hosté kontrovali několika nadějnými brejky. Ještě v téže minutě Hodinář stihl přerušit Trtílkův průnik. O deset minut později předložil Chloupek ideální přihrávku osamocenému Buchtovi, jehož střelu však stačil reflexivně vykopnout. V 73. min. po dalším rychlém protiútoku Chloupek místo střely volil přihrávku na obsazeného spoluhráče.

Domácí nabádáni koučem Machálkem k trpělivosti se dočkali v 78. min., kdy své prvoligové zkušenosti z dresu Zbrojovky využil DANIEL PŘEROVSKÝ, který po individuálním průniku srovnal na konečných 2:2.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Jednoznačně nejlepší soupeř v přípravě a hlavně v první půlhodině to tak vypadalo i na hřišti. Nebyli jsme schopni se přizpůsobit tempu, agresivitě a rychlosti domácích. Prohrávali jsme většinu soubojů, neměli odražené míče, takže jsme jen bránili v bloku a běhali bez míče. Nakonec jsme pod tím tlakem i chybovali a nabídli domácím vedení. V závěru poločasu jsme se už osmělili a měli několik dobrých brejků. Podařilo se nám zápas otočit, ale hlavně jsme konečně začali podstupovat souboje. Druhá půle už byla v tomto směru lepší. Vyškov měl sice větší kvalitu na míči a v kombinaci, ale my jsme dobře zvládali obrannou šestnáctku a hlavně si vytvářeli brejkové situace. Je škoda, že jsme je nedotáhli do gólového konce. Buchta šel sám na brankáře, Chloupek řešil několik nájezdů ze strany nahrávkou, kdy se to dalo zakončit, ale těší mě, že jsme se do těch situací dostávali a ten rychlý protiútok měl kvalitu. Opět to byl dobře odpracovaný zápas a odměnou pro borce je remíza proti soupeři, který byl nejkvalitnějším v zimní přípravě.“

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu