26.03.2017  |  Boris Hasa

Penaltová loterie pro Uničov, Blansko odjíždí ze hřiště lídra s prázdnou

U n i č o v / B l a n s k o - Blízko bodovému zisku byli na půdě vedoucího týmu Fortuna MSFL fotbalisté A týmu FK Blansko. V prvním poločase však neproměnil pokutový kop Štěpán Kolařík, zatímco domácí Radoslav Juřátek ve druhé ano, což znamenalo těsnou prohru 1:0.

18.kolo, neděle 26.3.2017, 10:15 | stadion SK Uničov, U Stadionu 619
1SK Uničov
Sestava: Uvízl - Rajnoha, Vejvoda (C), Swiech, Juřátek - Nuc (79. Purzitidis), Binar, Dostál (46. R. Vasiljev), T. Vasiljev - Komenda, Krč (90. Kux)
Náhradníci: Nakládal - Purzitidis, R. Vasiljev, Weigel, Kux
Trenér: Jiří Balcárek
Sestava: Floder - Gromský (86. Feik), Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kolařík (75. Kratochvíl), Kučera, Minx (86. Buchta) - Trtílek, Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Duda, Kratochvíl, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 69. Juřátek z pen.
ŽK: 22. Nuc - 60. Koláček, 68. Hanuš
Rozhodčí: Luboš Popelák - Jan Dohnálek, Bedřich Soukal
Delegát: František Mužík
Hrací doba: 45+0 ; 45+3

V 18. kole se Blansko představilo na hřišti vedoucího týmu tabulky Uničova, který v dosavadním průběhu sezóny prohrál jediné utkání. Jarní část sezóny navíc odstartoval ve velkém stylu, když si z Velkého Meziříčí odvezl vysoké vítězství 4:1. Všechny čtyři branky obstaral nejlepší střelec MSFL Aleš Krč. Domácí trenér Jiří Balcárek provedl v sestavě jednu změnu. Místo Patrika Kasala nastoupil Dušan Dostál. Blanenský trenér Zbyněk Zbořil dal důvěru totožné jedenáctce hráčů jako v minulém zápase s Mohelnicí.

V prvním poločase, který velké množství stoprocentních šancí nenabídl, Blansko dokázalo s lídrem soutěže držet krok. Snažilo se o rychlý přechod, kterému však scházela přesnější finální fáze. Uničov poprvé zahrozil ve 12. min, ale volný Nuc z voleje branku přestřelil. V 18. min. po menším zaváhání Šplíchala, přeloboval Flodera zakončující Krč, ale blanenský brankář nakonec stihl u vzdálenější tyče míč z kopačky domácího kanonýra polapit.

Blansku se naskytla jedinečná příležitost jít do vedení ve 22. minutě. Po nepřesném odkopu domácích se míč ve vápně odrazil k Stehlíkovi, kterého při zpracování nedovoleně atakoval Swiech a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Kolařík, jehož střelu k levé tyči však brankář Uvízl dokázal vyškrábnout na roh! Domácí poté využili mírného útlumu hostů a dokázali se během čtyř minut třikrát dostat do zakončení. Dvakrát mířil mimo tři tyče Komenda a po rohovém kopu Binara cíl nenašla ani hlavička kapitána Vejvody.

Ve 33. min. po přihrávce Trtílka zastavil slibný brejk Blanska nevydařené převzetí míče Minxem. Ve 35. a 37. min. zase scházely centimetry k hlavičce ve vápně Stehlíkovi.

Po změně stran zahrozil jako první domácí Juřátek, po přihrávce Komendy ale mířil jen nad. Blansko kontrovalo v 52. min., když po rohu Kučery hlavičkoval ve slibné pozici slabě Koláček. V 54. min. po přihrávce Trtílka vyrazil Uvízl střelu Stehlíka. O deset minut později se pokoušel dostačit do branky míč Komenda, ale blanenská obrana ho v čele s Floderem nakonec zmobilizovala. Rozhodující moment utkání přišel v 69. minutě. Po centru z levé strany a vzdušném souboji s Hanušem upadl ve vápně Komenda a rozhodčí nařídil druhý pokutový kop v utkání. Na rozdíl od hostů dokázali domácí této výhody využít. RADOSLAV JUŘÁTEK sice poslal střelu na stranu, kterou Floder vystihl, ale jeho zakončení mělo parametr nechytatelné - 1:0.

Ze závěru utkání stojí za zmínku ještě dvě situace. V 82. min. si Floder poradil s hlavičkou Krče na bližší tyči. V 89. min. pak po faulu na Trtílka poslal trestný kop těsně nad střídající Kratochvíl.

ONLINE změny stavu

SK Uničov - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 18. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Hulín 1:1 (0:1), 1. HFK Olomouc - Sigma Olomouc B 2:1 (0:0), Třebíč - Líšeň 2:3 (0:1), Kroměříž - Velké Meziříčí 3:0 (1:0), Mohelnice - Hlučín 3:1 (1:0), Slovácko B - Otrokovice 4:0 (2:0), Zlín B - Vyškov 3:2 (1:1)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „V tomto zápase jsme neměli co ztratit, mohli jsme jen překvapit. V první půli jsme odehráli výbornou partii. Zhustili jsme střed, domácí se nemohli do dobře organizované obrany prosadit a hrozili jen ze standardek. My jsme se snažili o kvalitní přechod do útoku, ale i v kombinaci jsme obstáli. Naší aktivitou jsme domácí zaskočili a je škoda, že jsme nějakou akci nedotáhli do konce. Chyběla nám větší kvalita v samotném závěru akcí nebo větší důraz při závarech po standardních situacích. Velkou šanci jsme promarnili ve 22. minutě, kdy po faulu na Stehlíka neproměnil penaltu Kolařík. To nás trochu dostalo ze zápasu, ale oklepali jsme se a poločas dohráli v pohodě bez větších šancí Uničova. V poločase jsme si řekli, že musíme zareagovat na větší aktivitu domácích, která určitě po změně stran přijde a opravdu jsme v úvodu byli pod tlakem. Přežili jsme to, hra se vyrovnala a pak přijde taková penalta, která rozhodne o výsledku. Nechci brečet, nemám to ve zvyku, ale takových penalt můžete v zápase písknout třicet. Hanuš v souboji vyhraje hlavu a rozhodčí pískne při první příležitosti, kdy někdo spadne, penaltu. Při každém rohu či standardce někdo spadne a mě štve, že o výsledcích rozhodují takové penalty. Kluci dnes zápas odmakali, nemám jim co vytknout, ale svoji šanci promarnili v prvním poločase, protože si troufám říct, že by nám ten gól na bodový zisk dnes stačil. Začalo jaro, chceme o něco hrát a v prvních dvou kolech dostaneme dva góly z takových penalt. Jedeme dál, pozitivní je, že jsme herně obstáli, ale o bodovém zisku bude rozhodovat produktivita a tu máme na jaře zatím hodně špatnou.“