B l a n s k o - Serie dvou výher z venkovního hřiště je ukončena. Již první půle rozhodla o tom, že tři body zůstanou v Novém Městě. Blanenské však může těšit, že přezimují s relativně pohodlným pětibodovým náskokem.

16. kolo , 16. listopadu 2019, SFK Vrchovina - FK Blansko

Branky: 3. Duba, 30. Matulka – 34. Ordoš.
Žluté karty: 42. Smetana (VRC), 76. Svoboda (VRC) – 44. Přerovský (BLA), 70. Ilko (BLA).
Rozhodčí: Slabý – Vojáček, Silný.

Šmída – Švanda (90. Donkor), Vícha, Smetana, Batelka, K. Skalník (C), Matulka (67. Duda), Vašíček, Zbytovský (90. Veselý), Duba (90. M. Skalník), Chloupek (70. Svoboda)

Doležal – Huška (C), Traoré (57. Urbančok), Ilko, Paděra, Ordoš, Štrbák, Buchta, Kopičár (84. Fabuš), Štrombach (63. Schwendt), Přerovský (46. Žák)

Vrchovina začala velmi aktivně, v první minutě se do vápna vřítil Chloupek, ale jeho ostrý přízemní centr, možná to byla i střela, nikdo jej však neusměrnil do sítě. Po minutě však bylo veseleji. Na středu hřiště vybojoval míč Zbytovský, posunul do vápna Chloupkovi a na jeho přihrávku nejlépe reagoval Tomáš Duba a dal svoji desátou branku v sezoně – 1:0. Skvělý začátek domácí uklidnil a burcoval k aktivní hře. Jenže Blansko to je zkušený tým fotbalových harcovníků, po čtvrt hodině se hra srovnala. Maňák v brance musel hasit střelu hostů na roh. Ve 24. minutě šel míč zleva, který Duba tečoval před Doležalem, ale ten byl na místě. Po dvou minutách se opět agilní Duba dostal ke slabému zakončení. Po půlhodině hry zahrával Zbytovský rohový kop, který přetáhl na Dubu. Ten se s míčem blaskově otočil a okamžitě vracel před branku. Míč hlavou tečoval obránce ke Kamilovi Skalníkovi, který z první zakončil k bližší tyči, ale Doležal míč vyškrábl od tyče. Jenže míč doputoval k Radku Matulkovi, který mezi obránci vystřelil druhý gól – 2:0. Po třech minutách bylo sníženo, domácí nedokázali odvrátit standardku a vrácený míč s centrem zprava, uklidil v pohodě exligový Michal Ordoš za záda Maňáka – 2:1. Zbytek poločasu se dohrával mezi šestnáctkami.

Z kraje druhého poločasu se dala čekat větší aktivita hostí. Hosté vybojovali hned tři rohové kopy, ale domácí obrana v čele s Maňákem zatím funguje velmi dobře. Vrchovina hraje na hranici svých možností, jezdí doslova po zadku. Blansku to však dopředu skřípe, předfinální akce tomu prostě chybí a defenziva Vrchoviny je zatím stoprocentní. Stopeři výborně brání také střídajícího Schwendta a nepouští jej k žádné vážnější příležitosti a když se tak stane, na místě je Maňák. Konec zápasu je již rozmělněný střídáním a Nové Město si připisuje cenné tři body.