09.04.2017  |  Boris Hasa, Foto: Stanislav Hasa

Stále stejná písnička, Blansko v zápase o naději prohrálo v Třebíči 1:0

T ř e b í č / B l a n s k o - Fotbalistům A týmu FK Blansko se na jaře nedaří. Třetí porážku v řadě si na své konto připsali svěřenci trenéra Zbořila v Třebíči, která na jaře doposud nebodovala. Jedinou branku inkasovali ve 48. minutě z kopačky Michala Dočekala.

20.kolo, sobota 8.4.2017, 15:30 | stadion HFK Třebíč, Janáčkovo stromořadí 158
1HFK Třebíč
Sestava: Staněk - Houser, Komínek (C), Igbinoba, Karásek - Peručica (73. Novák), Bagnon, Heřmánek, Abayomi - Dočekal (83. Novotný), Johnson (66. Bogner)
Náhradníci: Hagara - Bogner, Novák, Novotný
Trenér: Michal Sobota
Sestava: Floder - Gromský (81. Buchta), Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Kratochvíl, Kučera - Chloupek (59. Minx), Trtílek, Duda (68. Kolařík) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Kolařík, Buchta, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 48. Dočekal
ŽK: 38. Bagnon, 63. Dočekal, 71. Igbinoba, 81. Karásek - nikdo
Rozhodčí: Zdeněk Silný - Lukáš Lakomý, Tomáš Řezníček
Delegát: Jaroslav Beneš
Hrací doba: 45+1 ; 45+1

Jako první se do zakončení propracovali hosté z Blanska. Ve 4. min. po centru Chloupka Koláček sklepl míč na hranici velkého vápna pro Hanuše, jenž z voleje branku přestřelil. V 10. min. Chloupek připravil střeleckou pozici pro Stehlíka, který z otočky zamířil do míst, kde stál připravený brankář Staněk. Poté měly oba týmy k dispozici výhodu trestného kopu. Ve 13. min. zamířil domácí Peručica z 20 metrů pouze do dobře postavené zdi. Na druhé straně o tři minuty později Kučera ze stejné vzdálenosti domácí svatyni přestřelil.

V 19. min. se Kučera převtělil do role nahrávače. Po jeho ukázkové kolmici pronikl do pokutového Stehlík, jehož střelu stačil vyběhnuvší Staněk vyrazit. Těsně před zakončením přišlápl blanenskému forvardovi nohu obránce Komínek, což Stehlík odnesl nepříjemným zraněním v oblasti kotníku. Po ošetření se však vrátil do hry. Ve 24. min. si vtipně zpracoval míč na levé straně Duda, zakončení Chloupka v malém vápně postrádalo větší razanci. Ve Staňkově náručí skončil za další dvě minuty trestný kop Kučery z 25 metrů. V této pasáži hry nudícího se Flodera zaměstnal až v 35. min. Peručica, s pokusem ze vzdálenosti 20 metrů blanenský brankář potíže neměl.

Ve 39. min. po faulu na Kučeru těsně před šestnáctkou se neujal trestný kop v podání Kratochvíla a o mnoho lépe se nevedlo při stejné situaci domácímu Heřmánkovi ve 43. minutě.

Nepohodu Blanska v ofenzivě pak hned po 20 vteřinách druhé půle dokumentovala akce, kterou rozjel Kratochvíl. Následně Duda našel ve vápně osamoceného Chloupka, který si však míč špatně zpracoval a místo ohrožení domácí branky tak musel volit přihrávku Kratochvíla, jemuž se střela vůbec nepodařila.

Jediná gólová radost v utkání přišla ve 48. minutě a to ze strany domácích. Heřmánek vystihl rozehrávku Gromského, narazil si míč s Abayomiem a po průniku do vápna jeho přízemní přihrávku uklidil do sítě MICHAL DOČEKAL - 1:0.

Pak už toho obě mužstva divákům v ofenzivě příliš nenabídla. V 70. min. byl za cenu žlutého faulu zastaven pronikající Kučera, Kratochvíl nasměroval svoji střelu z trestného kopu vedle pravé tyče. Ze strany Třebíče stojí za zmínku spolupráce střídajících hráčů v 80. minutě. Novák obloučkem z prvního doteku uvolnil ve vápně Bognera, který orazítkoval břevno. Blansko tak po třetí porážce v řadě o jednu branku zůstává na 15. místě tabulky.

Další mistrovské utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko příští sobotu 15. dubna, kdy od 16:00 hostí na stadionu na Údolní celek 1. HFK Olomouc.

ONLINE textový přenos

HFK Třebíč - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 20. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Vyškov - Hulín 1:3 (1:2), Petřkovice - Líšeň 1:0 (0:0), 1. HFK Olomouc - Velké Meziříčí 1:1 (1:0), Kroměříž - Hlučín 0:0, Slovácko B - Sigma Olomouc B 0:0, Uničov - Mohelnice 4:0 (2:0), Zlín B - Otrokovice 0:4 (0:2)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Důležitost utkání jednoznačně zastínila kvalitu. Podle mě to byl oboustranně nedívatelný fotbal, domácím se podařilo využít naši chybu hned po změně stran a zaslouženě tedy vyhráli. V první půli to ještě nebyla z naší strany taková hrůza, soupeře jsme přehrávali, ale své šance jsme neproměnili. Tu největší měl ve 20. minutě Stehlík, kterému sólový nájezd chytil brankář domácích. Kromě dvou krátkých pasáží ke konci první půle jsme do poločasu byli lepší, ale pro mě tam bylo málo kvality v dohrávání našich akcí. Druhý poločas začal hekticky. Hned po rozehrání jsme měli šanci, kdy Chloupek zůstal sám před brankářem, ale špatně si míč zpracoval a následná střela Kratochvílovi vůbec nesedla. Na druhé straně vystihli špatnou rozehrávku Gromského domácí a rychlou akci dotáhli do konce. Když nedáte branku, tak jsme byli po zásluze potrestáni. Bylo hodně času porvat se o výsledek, ale tolik chyb, zkažených přihrávek, špatně zahraných standardek a prohraných soubojů jsem dlouho neviděl. Do konce zápasu jsme se protrápili, domácí hráli jen na brejky, ale my si žádnou šanci už nedokázali vytvořit. Nebudeme si nic zastírat, výkon obou týmů neměl s třetí ligou nic společného a domácím stačilo k vítězství potrestat jednu naši chybu. Mně hlavně vadí naše individuální výkony, bez kterých neposkládáte kvalitní týmový výkon a nepomůžeme si ani vedoucí brankou, která by nás mohla nakopnout, i když jsme na ni šancí v první půli měli dost.“