2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

K o n i c e / B l a n s k o - Blansko to na Konici neumí. Ani ve čtvrtém utkání po sobě nedokázali svěřenci trenéra Šindelky najít na tohoto soupeře recept a prohráli na jeho půdě 0:1. Od 68. minuty navíc dohrávali bez vyloučeného Libora Němce.

Delegát: Sedláček

Kmecik - Koutek, Vala (73. Rus), Řehák, P. Křeček - Klobáska - Rajnoha, Voral (C) - J. Navrátil (38. Hlouš), J. Blaha, Schön (45. Směták)
Náhradníci: Hlouš, Rus, Bílý, Směták, Hradil
Trenér: Karel Procházka

Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (76. Bezděk), Němec, Janíček K., Farník (82. Nečas) - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Pernica, Klimeš, Beneš, Bezděk, Nečas, Švancara
Trenér: Roman Šindelka

Pokud je v divizi nějaký soupeř, který se dá označit z pohledu Blanska za neoblíbeného, je to Sokol Konice. Z dosavadních 5 vzájemných utkáních uhráli fotbalisté Blanska proti tomuto soupeři jediný bod a to hned v prvním utkání v Konici 6. října 2007 za remízu 0:0. Blansko tehdy nastoupilo v této sestavě: Slanina - Škvarenina, Karaffa, Klimeš, Šíp - Dvořáček (89. Šenk), Richtr, Kleveta, Bednář (90. Bezděk) - Sehnal, Čejka (83. Němec). Od té doby se oba soupeři střetli již 4krát a pokaždé byl úspěšnější celek z Konice.

28. kolo: Konice - Blansko 2:1 (0:0)

Utkání obou soupeřů nabízejí zpravidla vyrovnanou podívanou s řadou soubojů. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase, o jehož výsledku nakonec rozhodla jediná branka, kterou v 62. minutě zaznamenal Martin Hlouš.

Průběh utkání:

6. min. - Rohový kop Němce proletěl vápnem těsně kolem zadní tyče.

7. min. - Dva dobře kopnuté rohové kopy domácích gólem neskončily.

19. min. - Po přihrávce Šípa pálil Bednář, jeho ránu domácí zblokovali.

24. min. - Trestný kop namířil Libor Němec z 25 metrů doprostřed domácí branky.

26. min. - Janíčkova střela z 30 metrů skončila nad.

28. min. - Němcovu střelu Kmecík zlikvidoval.

30. min. - Po zmatcích v obraně zakončili domácí svůj útok střelou vedle.

34. min. - Střela Janíčka končí rohovým kopem, po něm domácí podnikají rychlý protiútok, který v poslední chvíli přerušil vracející se Bednář.

36. min. - Po přihrávce Hájka zakončil těsně vedle branky Karásek.

37. min. - Sehnal likviduje nájezd Navrátila, který krátce na to pro zranění odstupuje ze hry.

45. min. - Střely Janíčka a Pokoje končí nad.

47. min. - Na hranici vápna byl faulován Bednář, rozhodčí ponechává výhodu, Karásek útok zakončuje střelou do boční sítě.

53. min. - Střelu Vorala z 30 metrů vyráží Sehnal na roh.

59. min. - Střela Hájka z kraje velkého vápna končí v rukavicích Kmecíka.

62. min. - Po ztrátě míče ve středu hřiště domácí podnikají rychlý protiútok, na jehož konci přesně do šibenice zakončuje Hlouš - 1:0.

68. min. - Po faulu na půlící čáře a následné druhé žluté kartě je vyloučen Libor Němec.

75. min. - Po centru ze strany končí střela domácích těsně vedle.

83. min. - Po průniku Bednáře přichází centr do vápna, který minul Nečas.

89. min. - Po faulu na Pokoje zahrávají Blanenští zkrácený rohový kop, centr Bednáře zakončuje hlavou těsně vedle domácí branky Karásek.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské fotbalisty.