20.09.2010  |  Boris Hasa

Tradice dodržena, Blansko s Konicí opět padlo

K o n i c e / B l a n s k o - Blansko to na Konici neumí. Ani ve čtvrtém utkání po sobě nedokázali svěřenci trenéra Šindelky najít na tohoto soupeře recept a prohráli na jeho půdě 0:1. Od 68. minuty navíc dohrávali bez vyloučeného Libora Němce.

7.kolo, sobota 18.9.2010, 16:00
1Sokol Konice
Sestava: Kmecik - Koutek, Vala (73. Rus), Řehák, P. Křeček - Klobáska - Rajnoha, Voral (C) - J. Navrátil (38. Hlouš), J. Blaha, Schön (45. Směták)
Náhradníci: Hlouš, Rus, Bílý, Směták, Hradil
Trenér: Karel Procházka
Sestava: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (76. Bezděk), Němec, Janíček K., Farník (82. Nečas) - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Pernica, Klimeš, Beneš, Bezděk, Nečas, Švancara
Trenér: Roman Šindelka
Branka: 62. Hlouš
ŽK: nikdo - 11. Němec, 72. Zich, 87. Hájek
ČK: 68. Němec (po 2. ŽK)
Rozhodčí: Drozdy - Volf, Mayer
Delegát: Sedláček

Pokud je v divizi nějaký soupeř, který se dá označit z pohledu Blanska za neoblíbeného, je to Sokol Konice. Z dosavadních 5 vzájemných utkáních uhráli fotbalisté Blanska proti tomuto soupeři jediný bod a to hned v prvním utkání v Konici 6. října 2007 za remízu 0:0. Blansko tehdy nastoupilo v této sestavě: Slanina - Škvarenina, Karaffa, Klimeš, Šíp - Dvořáček (89. Šenk), Richtr, Kleveta, Bednář (90. Bezděk) - Sehnal, Čejka (83. Němec). Od té doby se oba soupeři střetli již 4krát a pokaždé byl úspěšnější celek z Konice.

Vzájemná utkání Blanska a Konice:
Sezóna 2007/2008
9. kolo: Konice - Blansko 0:0
24. kolo: Blansko - Konice 1:2 (0:0)

Sezóna 2008/2009
Blansko hrálo MSFL, Konice divizi D

Sezóna 2009/2010
13. kolo: Blansko - Konice 0:2 (0:1)
28. kolo: Konice - Blansko 2:1 (0:0)

Utkání obou soupeřů nabízejí zpravidla vyrovnanou podívanou s řadou soubojů. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase, o jehož výsledku nakonec rozhodla jediná branka, kterou v 62. minutě zaznamenal Martin Hlouš.

Průběh utkání:

6. min. - Rohový kop Němce proletěl vápnem těsně kolem zadní tyče.

7. min. - Dva dobře kopnuté rohové kopy domácích gólem neskončily.

19. min. - Po přihrávce Šípa pálil Bednář, jeho ránu domácí zblokovali.

24. min. - Trestný kop namířil Libor Němec z 25 metrů doprostřed domácí branky.

26. min. - Janíčkova střela z 30 metrů skončila nad.

28. min. - Němcovu střelu Kmecík zlikvidoval.

30. min. - Po zmatcích v obraně zakončili domácí svůj útok střelou vedle.

34. min. - Střela Janíčka končí rohovým kopem, po něm domácí podnikají rychlý protiútok, který v poslední chvíli přerušil vracející se Bednář.

36. min. - Po přihrávce Hájka zakončil těsně vedle branky Karásek.

37. min. - Sehnal likviduje nájezd Navrátila, který krátce na to pro zranění odstupuje ze hry.

45. min. - Střely Janíčka a Pokoje končí nad.

47. min. - Na hranici vápna byl faulován Bednář, rozhodčí ponechává výhodu, Karásek útok zakončuje střelou do boční sítě.

53. min. - Střelu Vorala z 30 metrů vyráží Sehnal na roh.

59. min. - Střela Hájka z kraje velkého vápna končí v rukavicích Kmecíka.

62. min. - Po ztrátě míče ve středu hřiště domácí podnikají rychlý protiútok, na jehož konci přesně do šibenice zakončuje Hlouš - 1:0.

68. min. - Po faulu na půlící čáře a následné druhé žluté kartě je vyloučen Libor Němec.

75. min. - Po centru ze strany končí střela domácích těsně vedle.

83. min. - Po průniku Bednáře přichází centr do vápna, který minul Nečas.

89. min. - Po faulu na Pokoje zahrávají Blanenští zkrácený rohový kop, centr Bednáře zakončuje hlavou těsně vedle domácí branky Karásek.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské fotbalisty.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Při hodnocení utkání bych použil slova domácího trenéra, který řekl, že o výsledku utkání rozhodla jejich jediná přímá střela na branku. My jsme měli míč častěji v držení, přesto to k větším šancím nevedlo. O poločase určitě musel jakýkoliv nezaujatý divák říci, že musíme odjet minimálně s jedním bodem. Bohužel domácím se v 62. minutě povedlo vstřelit branku. Potom byl vyloučen Libor Němec. Myslím si, že za ten zákrok žlutou kartu dostat neměl, ale stalo se. Až poté jsme všechny síly vrhli do útoku, vypracovali si i šance, ale gól se nám vstřelit nepovedlo.“