09.09.2010  |  Boris Hasa

Zaspaný úvod rozhodl o prohře

O t r o k o v i c e - Nevydařený vstup do utkání rozhodl o prohře fotbalistů FK APOS Blansko v předehrávce 15. kola na půdě Otrokovic. Ty po 22 minutách vedly již 2:0, po proměněné penaltě Němcem viselo vyrovnání ve vzduchu, brankář Kašík však již nekapituloval.

15.kolo, středa 8.9.2010, 17:00
2FC Viktoria Otrokovice
Sestava: Kašík - Vavruša, Kraváček, Gerych, Dujka (C) - Trnčák, Zálešák, Vančura, Alexa (68. Zábojník) - Jurčík, Čermák
Náhradníci: Zábojník, Zelinka, Pospíšil, Křížek
Trenér: Jaroslav Matějíček
Sestava: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Bezděk (64. Beneš), Němec, Janíček K., Farník - Bednář (C) (33. Nečas) - Karásek
Náhradníci: Cupal J., Pernica, Klimeš, Beneš, Jarůšek, Nečas, Švancara
Trenér: Roman Šindelka
Branky: 5. Dujka, 22. Jurčík - 72. Němec z pen.
Střely na branku: 7:10
Střely mimo: 5:3
Rohy: 4:6
Fauly: 19:12
Ofsajdy: 5:3
ŽK: Čermák, Vančura, Zálešák – Bezděk, Pokoj, Němec, Zich
Rozhodčí: Gasnárek - Šumšal, Mayer
Delegát: Rabušic

Utkání začalo svižně. Ve 4. minutě prověřil pozornost brankáře domácích Bednář. Jeho první střela se mezi tyče nevešla o pár vteřin později míč těsně před blanenským kapitánem Kašík odkopl. To domácí byli v zakončení úspěšnější. Dujka z dobrých 25 metrů vypálil levačkou a jeho skákavá střela zapadla k levé tyči Sehnalovy branky - 1:0. V 8. min. pálil po rohovém kopu Vančura, jeho tečovaná střela skončila nad. Za dvě minuty vznikl ve vápně Blanska závar, nakonec střelu Jurčíka Sehnal vyrazil do bezpečí. Z protiútoku Farník centroval do vápna, míč se ale stočil tak, že znamenal přímé nebezpečí pro Kašíka, který jej vytáhl na roh.

Blanenští se pokoušeli vyrovnat. V 15. min. poslal Karásek přihrávku na Bednáře, jeho volej brankář domácích s námahou vyškrábl na roh. Po něm pálil do boční sítě Janíček. Bohužel ve 22. min. míč za obranu nadělal velké starosti Zichovi, který jej pouze prodloužil k Jurčíkovi. Ten přelstil i brankáře Sehnala a zvýšil vedení Otrokovic - 2:0.

Naše mužstvo se k útočným manévrům znovu vzepjalo na konci prvního dějiství. Ve 42. min. pálil povedeně Farník, Kašík však míč vyrazil na roh. Za dvě minuty přihrávku stejného hráče trkl na domácí branku hlavou Karásek, Kašík stál přesně tam, kde měl.

Po změně stran nejprve v 55. min. zahrozil po rohu Němce Zich, s jeho hlavičkou si Kašík dokázal poradit. V 67. min. vybojoval Janíček na půlce míč a řítil se společně s Němcem na osamoceného obránce Otrokovic. Spolupráce dvou středových záložníků nedopadla ideálně, přesto brejková akce pokračovala, skončila však hodně nepřesným pokusem Farníka, který pálil vysoko nad. Snížení se Blanenští dočkali v 72. minutě. Karáska fauloval ve vápně Kraváček a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Němec - 2:1.

Domácí se strachovali o výsledek. Blanenští je sevřeli na jejich polovinu a pokoušeli se vyrovnat. Nejblíže k tomu byli v 75. minutě, kdy po rohu Farníka vyrazil nebezpečnou hlavičku Pokoje Kašík, dorážející Karásek mířil nad. V samotném závěru již útočná snaha Blanska efekt nepřinesla a tak se po závěrečném hvizdu se zisku tří bodů radovali domácí.

V anketě Hráč kola nezapomeňte hlasovat pro tři nejlepší.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Znovu jsem upozorňoval na začátek zápasu. Po dvaceti minutách dostaneme po hloupých chybách dvě branky. Druhý poločas se soupeř bránil, my jsme nebyli schopni využít šance. Na těžkém terénu zbytečně taháme míč místo abychom hru zjednodušili a častěji stříleli. I když jsme měli více ze hry, tak pokud budeme dělat takové chyby, nemůže myslet na body.“