12.03.2013  |  Pavel Paděra

Blansko B se s Artézia Cupem rozloučilo porážkou

B o s k o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté B týmu FK Blansko se s letošním ročníkem Artézia Cupu rozloučili porážkou 3:6 s vedoucím celkem 1.A třídy, skupiny A Kunštátem. Pro soupeře znamenali získané tři body celkové prvenství v turnaji.

7.kolo, Artézia Cup, neděle 10.3.2013, 14:00
3FK Blansko B
Sestava: Suchý - Paděra, Rek, Hanskut, Kopecký - Sedláček, M. Vašák st., A. Vašák, Klügl - Majer, Matuška
Trenér: Ctibor Malík
6FK Kunštát
Branky: Vašák st., Matuška, Hanskut - Haničinec 2, Crhák, Španěl, Boček, Preč

V 7. kole Artézia Cupu se střetl Kunštát s Blanskem B. Protivník našeho týmu si v případě výhry mohl zajistit celkové vítězství v tomto turnaji.

Na druhé straně měl trenér Ctibor Malík opět problémy se sestavou, omluvila se čtveřice Freiwald, Juránek, Rajtšlégr a Antal. Do utkání musel naskočit opět Miloš Vašák st., tentokrát odehrál plných 90 minut.

Kunštát vletěl do utkání jako tajfun, již po minutě hry se ujal vedení, kdy zakombinoval Preč s Haničincem a druhý jmenovaný poslal míč neomylně ke vzdálenější tyči - 0:1.

Poté se naše mužstvo svému soupeři vyrovnalo a vyplynula z toho také vyrovnávací branka. Odražený míč se dostal k M. Vašákovi st., který i s mírnou tečí vsítil branku - 1:1.

Několik okamžiků se po výkopu Suchého dostal do samostatného nájezdu Matuška, pokusil se přehodit kunštátského gólmana, ale lob nebyl úspěšný. Běžela zhruba 35. minuta a Blansko se ujalo vedení. Sedláček vybídnul svou přihrávkou k centru Paděry, ten našel na penaltě osamoceného Matušky a tvrdou střelou do horní poloviny branky rozvlnil síť - 2:1.

O dalších pět minut později byl stav opět nerozhodný. Na centr z levé strany si naskočil Crhák a Suchému nedal hlavičkou do proti pohybu šanci - 2:2.

V první půli se udála ještě jedna událost, která bohužel k fotbalu patří. Paděra po hlavičkovém souboji s Prečem špatně došlápnul a poranil si koleno, díky kterému nestihne část jarní sezóny.

Druhou půli tedy Blanenští dohrávali v oslabení, navíc během té první si pochroumal rameno Hanskut, který ovšem i se sebezapřením utkání dohrál, dokonce vstřelil branku na 3:2 a ještě jednu velkou šanci neproměnil.

Od té doby pálili ostrými pouze hráči Kunštátu, ale ještě v 80. minutě byl stav nerozhodný 3:3 a Blanenští drželi tempo s velmi kvalitním soupeřem. Ke konci jim ale došly síly a třikrát během deseti minut inkasovali, jmenovitě se trefil Španěl, Haničinec a poslední, šestou branku, vsítil nádhernou ráno z poza vápna Preč a uzavřel účet utkání na 3:6 ve prospěch svého týmu.

Další výsledky 7. kola Artézia Cupu:

Rájec-Jestřebí - Moravská Třebová 3:1 (1:0)
Branky: Navrátil 2, vlastní - Švanda

FK Blansko st. dorost - FC Kuřim st. dorost 5:4 (5:0)
Branky: Keprt 2, Šebela, Zouhar, Bawihung - Valent, Hochman, Skoumal, Richtárik

Boskovice - Bořitov 6:4 (3:2)
Branky: Blaha 2, Janíček 2, Vorlický, Stara - Bezděk 4

Dohrávka 5. kola
Rájec-Jestřebí - Kuřim 3:1 (1:0)
Branky: Tajnai 2, Štrof - Bílý

Dohrávka 1. kola