10.10.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci doma zdolali Starý Lískovec

B l a n s k o - V 7. kole krajského přeboru hostili starší žáci na Údolní celek Starého Lískovce. Svěřenci trenéra Michala Šenkeříka si se svým soupeřem poradili a po dvou brankách Gansukha a jedné Gregora zvítězili v poměru 3:1.

7.kolo, sobota 5.10.2013, 11:15
Sestava: Holík - Pačovský, Feik, Sekanina, Kakáč - Gregor, Šmerda, Moravec, Prudil - Gansukh, Ševčík
Náhradníci: Šenkeřík, Šamšula, Souček, Mlčoušek
Trenér: Michal Šenkeřík
1TJ Tatran Starý Lískovec
Branky: Gansukh 2, Gregor

Další domácí utkání sehráli starší žáci proti nepříjemnému soupeři, týmu Starého Lískovce. Od prvních minut byli tentokrát hráči Blanska jasně lepší a vytvářeli si spoustu brankových příležitostí. Jednu z nich po spolupráci s Ševčíkem v 10. min. proměnil Gansukh - 1:0. Další šance Gregora, Šmerdy a Ševčíka bohužel zůstaly nevyužity. Hosté hrozili jen po standartních situacích.

Úvod druhého poločasu ale domácím nevyšel a hosté po brejkové situaci ve 40. min. srovnali na 1:1. Branka je povzbudila a byli v této fázi utkání více nebezpeční. Naštěstí hráči Blanska zabojovali a postupně si vytvořili opět trvalý tlak a také šance. Dvě střely Šmerdy z hranice velkého vápna skončily jen na tyči branky hostí.

Zpět vedení domácí zaslouženě získali v 55. min. po volném kopu Sekaniny, kdy míč vypadl brankáři hostí z rukou a pro Gregora nebyl problém ho dopravit do opuštěné brány - 2:1. V 60. min. pak po ideální nahrávce Mlčouška pečetil vítězství svoji druhou brankou v utkání Gansukh - 3:1.

Důležité vítězství, které si díky neproměňování šancí z úvodu zápasu museli kluci vybojovat až v závěru. Tabulka krajského přeboru je velice vyrovnaná, rozdíl mezi týmy na 1. a 7. místě je pouze dva body. Proto je zisk tří bodů z dalšího domácího utkání proti Slovanu Brno téměř povinností. Utkání se hraje tuto sobotu 12. 10. od 11:15 na stadionu na Údolní.