17.10.2013  |  Luboš Šustr

Mladší žáci po skvělém úvodu se Slovanem udrželi těsné vedení

B l a n s k o - V rámci 8. kola krajského přeboru hostili mladší žáci v domácím utkání Slovan Brno. Po skvělém vstupu a vedení 3:0 se svěřenci trenéra Davida Jarůška nakonec o výsledek strachovali až do poslední minuty.

8.kolo, sobota 12.10.2013, 09:00
Sestava: Bastl - Antoňů, Kopřiva - Žáček, Rek, Štěpánek - Beránek, Švaňhal
střídali: Buchta, Boček, Vybošťok, Kutil, Souček, Magda, Stupinský, Moravec, Bartoš
Trenér: David Jarůšek
2FC Slovan Brno
Branky: Žáček 2, Bartoš

Do utkání jsme nastoupili v kompletní sestavě a ve velkém stylu. Ve 2. min. zastavil průnik Reka na poslední chvíli obránce hostů, kterému se podařilo vypíchnout Sašovi míč. V 6. min. otevřel skóre Žáček, jehož povedenou střelu brankář Slovanu vyrazil před sebe a Dominik se při opakovaném pokusu nemýlil. V 9. min. hlavičkoval Moravec mimo. V 11. min. střílel z pravé strany znovu Moravec a u vyraženého míče byl nejdříve Bartoš, který zvýšil na 2:0. Ve 13. min. se navíc prosadil opět Žáček a nic nenasvědčovalo blížícímu se dramatu - 3:0.

V 17. min. jsme po individuální akci Antoňů zahrávali rohový kop, Buchta v dobré pozici netrefil hlavou míč. V 19. min. se k první střele dostali hosté, ta však nebyla přesná. Ve 21. min. vyvezl míč Rek, Švaňhal se však k zakončení nedostal. Následně předvedl výborný zákrok brankář Bastl, který zlikvidoval nebezpečnou akci hostů. Ve 28. min. centroval z levé strany Magda, ale Moravec nebyl u míče včas.

Ve druhém poločase Slovan přidal na důrazu a pohybu a obraz hry se zcela změnil. Již ve 31. min. skončila střela hostů na břevně. Soupeř postupně zvyšoval obrátky a po naší ztrátě míče se mu podařilo snížit na 3:1. Ve 47. min. skončila další střela hostů naštěstí mimo bránu. Naši hráči nadále nestíhali pokrývat útočné akce Slovanu, což vedlo v 56. min. k druhému gólu v naší síti.

V 57. min. jsme se také my dostali k zakončení a to po střele Beránka, která si však cestu do brány nenašla. Naopak v 60. min. Slovan sahal po bodu, když překonaného Bastla a celý náš tým zachránila dobře postavená tyč naší brány.

Luboš Šustr, asistent trenéra: „Jako den a noc vypadaly oba poločasy domácího utkání proti Slovanu Brno. Zatímco v tom prvním jsme dominovali a vypracovali jsme si výrazný náskok, ve druhém jsme nepochopitelně vypadli z role. Soupeř, který vycítil šanci na otočení zápasu, nás málem opravdu připravil o body. Nakonec jsme však výhru uhájili a připsali si tak třetí vítězství v řadě.“