31.05.2014  |  Boris Hasa

Blansko zvládlo reparát výborně, porazilo nejlepší tým jara

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli reparát za minulé nevydařené utkání v Pelhřimově na výbornou. V domácím prostředí zdolali svěřenci kouče Hajského dosavadní nejlepší celek jarní části SFK Vrchovinu brankou Jana Trtílka 1:0 a posunuli se v tabulce na skvělou pátou příčku.

28.kolo, sobota 31.5.2014, 16:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Müller, Čoupek, R. Buchta - Nečas (C), Šplíchal, T. Zouhar, Pospíšil (79. Horáček) - Trtílek (87. M. Skoupý), Koudelka (88. Hansl)
Náhradníci: M. Skoupý, Hansl, Vágner, Horáček, Macháč
Trenér: Jiří Hajský
0SFK Vrchovina
Sestava: P. Skryja - M. Buchta (74. Toufar), L. Smetana (C), Dvořáček, Follprecht - Urban, Kolařík, R. Sodomka, P. Sodomka (74. Šandera) - Komínek (66. Šmída), P. Smetana
Náhradníci: Drdla, Šmída, Šandera, Toufar
Trenér: Marek Štukhejl
Branka: 52. Trtílek
ŽK: 32. Trtílek - 26. M. Buchta, 44. L. Smetana, 77. Dvořáček, 84. P. Smetana
Rozhodčí: Podaný - Buček, Zaplatilová
Delegát: Kuba

Blansko vstupovalo do utkání proti nejlepšímu týmu jarní části soutěže, který dokázal zvítězit například v Rosicích a ve Vyškově, s jednoznačným cílem - napravit dojem po posledním zpackaném zápase v Pelhřimově a potěšit domácí příznivce bodovým výsledkem. Díky maximální bojovnosti a velmi preciznímu plnění defenzivních úkolů všech hráčů se to proti kombinačně vyspělejšímu mužstvu podařilo.

Úvodních dvacet minut se neslo ve velmi opatrném duchu. Svěřenci Marka Štukhejla postupně převzali díky přesnější a pohledné kombinaci iniciativu a hrozili především po rohových kopech a standardních situacích, které velmi dobře zahrával Jan Kolařík. K vážnějšímu ohrožení Juranovy branky to však nevedlo. Největší šanci prvního poločasu si tak vypracovali domácí, konkrétně ve 30. min., v níž Jan Pospíšil úhledným pasem našel rozběhnutého Jana Koudelku, který neméně zdařilou přihrávkou oslovil v pokutovém území naběhnuvšího Jana Trtílka, blanenský kanonýr však v gólové pozici branku přestřelil.

Krátce po změně stran mohl hosty po standardní situaci Jana Kolaříka a špatně zahraném ofsajd systému domácích dostat do vedení kapitán Lukáš Smetana, který tváří v tvář brankáři Juranovi míč za jeho záda neprocedil. Uhodilo tak na druhé straně. Po faulu na Jana Pospíšila se k exekuci trestného kopu postavil Jan Koudelka. Nejlepší střelec Blanska poslal centr do vápna, který brankář Petr Skryja neudržel v rukavicích a důsledný JAN TRTÍLEK ho v pádu dopravil do sítě - 1:0.

V 55. min. zavelel k vyrovnání kapitán Vrchoviny Lukáš Smetana, jehož prudká hlavička z nadějné pozice skončila vedle levé tyčky. Krátce poté mohl Jan Trtílek přidat druhou branku v utkání, když jej povedenou přihrávkou oslovil jeho útočný parťák a jmenovec Koudelka, přízemní střela domácího forvarda se otřela o levou tyč Skryjovy svatyně. V 62. min. po pasu Tomáše Zouhara si Jan Koudelka při individuální akci pohrál s Lukášem Smetanou, na jeho přihrávku v pokutovém území hostů však nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval optimálně.

Hosté siv závěru vynutili územní převahu, všechny centrované míče však Blanenští uhlídali nebo jim v této činnosti pomohl brankář Juran. Po konečném hvizdu rozhodčího Podaného tak mohli svěřenci kouče Hajského oslavit velmi cenný zisk tří bodů a opětovný posun v tabulce na výborné 5. místo.

Další výsledky 28. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherký Brod - Pelhřimov 3:1 (3:1), Bohunice - Velké Meziříčí 4:0 (0:0), Polná - Líšeň 0:0, Hodonín - Rosice 1:2 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Bystrc 4:0 (1:0), Tasovice - Napajedla 3:1 (0:1), Stará Říše - Vyškov 2:5 (0:3)

Jiří Hajský, FK Blansko: „Po té zasloužené facce v Pelhřimově se motivace pro dnešní utkání hledala velmi dobře. Proti nejlepšímu mužstvu jara si kluci uvědomili, co nás během jinak vydařeného jara ctilo. Maximální bojovnost, nasazení a disciplína. Minule se ukázalo, že pokud tyto prvky ve hře mít nebudeme, tak prohrajeme s kýmkoliv. Pokud je do hry dáme, jsme zase schopni kohokoliv porazit.“

Marek Štukhejl, SFK Vrchovina: „K zápasu jsme přistoupili jako favorit, protože poslední výsledky nás k této roli předurčovaly. V poslední době se s touto rolí sžíváme dobře. Chtěli jsme hrát řízený fotbal, protože jsme měli mít lepší vyspělost herního projevu než domácí. Úvod zápasu byl velmi opatrný, být divákem, tak jsem na utkání moc dlouho nezůstal. Od 20. minuty se to trošku rozjelo. My jsme měli několik slibných standardek, na které jsme hodně sázeli, protože jsme věděli, že domácí mají mladý a podsaditý tým. Bohužel nám to za celý zápas nevyšlo, i když jsme jich měli opravdu hodně. Domácí hrozili z brejkových situací. Na začátku druhé půle kiks našeho brankáře znamenal vedení domácích. Chtěli jsme výsledek otočit, vytvořili jsme si velkou územní převahu, bylo tam hodně centrovaných míčů z krajních prostorů, ale šance se z toho žádná neurodila. Ke konci už jsme víc mysleli na ofenzivu a domácí nás mohli z brejku potrestat, což se však nestalo. Na jaře jsme několik takových utkání otočili, dnes jsme bohužel to štěstí neměli. Z prohry nejsme skleslí, protože jsme herně byli lepším mužstvem, bohužel kiksem brankáře jsme se připravili o lepší výsledek.“

ONLINE přenos

FK Blansko - SFK Vrchovina