10.04.2014  |  Pavel Paděra/Miloš Vašák st.

Rezerva přišla o remízu v poslední minutě

Rezerva přišla o remízu v poslední minutě

B l a n s k o - Smolné utkání odehráli v rámci 16. kola 1.B třídy, skupiny A fotbalisté FK Blansko B. Na domácím trávníku se proti favorizovanému Lipovci snažili vstřelit vedoucí branku, nakonec však v poslední minutě inkasovali a bodově tak vyšli naprázdno.

 
 
16.kolo, neděle 6.4.2014, 15:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
0FK Blansko B
Sestava: Švancara - Brichta, Pokoj, Mokrý (C), A. Vágner - Zavoral, M. Zouhar, Kopecký, M. Beneš - Hepp, Majer (77. P. Beneš)
Náhradníci: D. Juránek, P. Beneš, Suchý
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
1Sokol Lipovec
Sestava: O. Sedlák - Marušák (73. V. Vágner), V. Zouhar (C), M. Sedlák, J. Sedlák, Školař, Koutný, Matuška, R. Horáček, L. Horáček (82. F. Musil), Pernica
Náhradníci: V. Vágner, Bejček, F. Musil, M. Lahodný
Trenér: František Vrba
Asistent: Vojtěch Zouhar
Poločas: 0:0
Branka: 90+3. V. Zouhar
ŽK: Zavoral, M. Beneš, Mokrý, Pokoj - V. Vágner
Rozhodčí: Hadáček - Kosička, Strya ml.

Komentář k zápasu

Zápas se vyvíjel v podobném scénáři jako minulý týden. Drželi jsme více míč na kopačkách, kombinovali, přehrávali soupeře, ale možnosti Heppa a Kopeckého zůstaly nevyužity. Soupeř v prvním poločase brankáře Švancaru téměř neohrozil.

Ve druhém poločase Lipovec po našem nedůrazném obsazování nastřelil břevno. Naše mužstvo mělo i přesto nadále více ze hry, bohužel ani další příležitosti Heppa a M. Beneše neskončily tolik potřebným golem. Bohužel v poslední minutě nastavení se stalo to, co už nikdo neočekával. Při poslední standardní situaci a následné skrumáži se ve skrumáži nejlépe orientoval Vojtěch Zouhar a dotlačil míč za záda Švancary.

Důležité okamžiky

8. minuta: Po faulu na Beneše se ujal standardní situace Pokoj, jehož centr zadělal v pokutovém území závar.
19. minuta: Po neodpískaném faulu na Kopeckého akce pokračovala, ke střele se dostal Majer, ale střela postrádala razanci.
22. minuta: Školař se proháčkoval přes dva blanenské hráče, střela Švancarovi nenadělala starosti.
26. minuta: Majer vysunul přihrávkou za obranu Zavorala, kterého včasným vyběhnutím vychytal Sedlák.
27. minuta: Blanenský Zouhar potáhl, před vápnem přenechal míč Vágnerovi, kterému ale centr nesednul a Sedlák si jej v klidu stáhnul ze vzduchu.
28. minuta: Gólman Sedlák vyrobil při odkopu hrubku, kdy míč přihrál Heppovi, ten ale svoji šanci ke vstřelení branky trestuhodně promarnil.
33. minuta: Opět dobře kopnutá standardka v podání Pokoje, Lipovec se s námahou ubránil.
37. minuta: Majer sklepl centrovaný míč na Brichty, jeho střela mířila vysoko nad.
39. minuta: Michal Beneš vysunul uličkou Aleše Vágnera, střela prošla jen těsně vedle zadní tyče.

48. minuta: Pernica se dostal z obležení Brichty, odcentroval na velké vápno na Luďka Horáček, který pohotovou střelou orazítkoval břevno.
75. minuta: Po centru Radima Horáčka se do střely položil Jan Sedlák, zakončení brankou neskončilo.
88. minuta: Brichta prošel přes bránícího hráče, odcentroval na naběhnuvšího Michala Beneše, ten ale z bezprostřední blízkosti minul.
93. minuta: Poslední standardní situaci rozehrával Pernica, míč se tak dlouho odrážel v pokutovém území Blanska, až jej Vojtěch Zouhar uklidil do sítě - 0:1

Ohlasy trenérů

Miloš Vašák st., FK Blansko: „Měli jsme opět problémy se sestavou. A mužstvo nemohlo po těžkém zápase v Bystřici dodat více hráčů a tak pomáhali kluci z dorostu, kteří odehráli celý zápas v sobotu. Hráli jsme aktivně, soupeři téměř nic nedovolili. Dařila se nám i kombinace, ale schází nám kvalitnější řešení finální situace těsně před šestnáctkou, kde jsme nepřesní. Někdo z kluků musí vzít zodpovědnost na sebe, zkusit obejít protihráče, zakončit, nebo dostat spoluhráče do šance. Určitě je to pro kluky tato porážka velké zklamání. Stále je však před námi deset zápasů a třeba se podobné štěstí, jako měl v tomto utkání soupeř, přikloní naši stranu.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu