10.06.2014  |  Miloš Vašák st./Boris Hasa

Rezerva porazila Bohdalice a stále živí naději na záchranu

Rezerva porazila Bohdalice a stále živí naději na záchranu

B l a n s k o - Rezerva FK Blansko se v derniéře před domácím publikem vytáhla. Svěřenci trenéra Ivana Študenta si na Mlýnské vyšlápli na třetí celek tabulky Bohdalice, který porazili po dvou brankách Ladislava Hansla a jedné Adama Zavorala 3:2. Minimálně do soboty živí naději na záchranu.

 
 
25.kolo, sobota 7.6.2014, 16:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
3FK Blansko B
Sestava: Švancara - Zavoral, Mokrý (C), Vágner, D. Juránek - Hepp, A. Vašák (73. Brichta), Kopecký, Horáček (59. Skoupý) - P. Beneš, Hansl
Náhradníci: Brichta, Skoupý
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
2Sokol Bohdalice
Poločas: 2:2
Branky: 36. a 76. Hansl, 27. Zavoral

Komentář k zápasu

Na Mlýnskou přijelo mužstvo z popředí tabulky a hned na začátku ukázalo, v čem spočívají jeho přednosti. Tím jsou především dlouhé míče do pokutového území, standardní situace a také mimořádně dlouze házené autová vhazování. To vše platilo na naší obranu a do 20 min. šel soupeř po dvou přesných hlavičkách do vedení - 0:2.

Naše mužstvo to trošku zaskočilo, ale hrálo si trpělivě svoji kombinační hru, která přinesla také nebezpečné situace. Asi nejhezčí akci připravil Jan Horáček ve 27. min., v níž potáhl míč přes šířku hřiště a perfektním míčem za obranu našel ADAMA ZAVORALA, který v rychlosti obešel i brankáře a snížil - 1:2.

Od tohoto momentu jsme byli lepším mužstvem, do zakončení se tlačili především Hansl a Kopecký. Do přestávky se podařilo po rohovém kopu dobře se zorientovat v pokutovém území LADISLAVU HANSLOVI, který pohotovou střelou vyrovnal - 2:2.

Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale hosté dobře bránili. Po dohodě s A týmem střídal po hodině hry Horáček, místo něhož přišel na hřiště Skoupý. Naše převaha se stupňovala. V dobrých příležitostech se ocitli postupně Hepp, Hansl, Skoupý, navíc jsme měli spoustu standardních situací, ale chybělo přesnější zakončení.

V 74. min se do hry dostal kapitán staršího dorostu Brichta, který vystřídal ještě ne zcela uzdraveného A. Vašáka. Zavoral se posunul do zálohy. Naší útočnou snahu jsme zúročili v 76. min., když LADISLAV HANSL opět velice dobře zorientoval v pokutovém území a prostřelil brankáře - 3:2. Poslední minuty jsme odehráli v deseti hráčích, když musel ze hřiště pro zranění střídající Brichta.

B tým i díky porážce Doubravice drží až do posledního kola naději na záchranu v soutěži. K ní však potřebuji již v sobotu přiznivou shodu okolností v podobě záchrany jednoho z dvojice brněnských týmů v divizi D, kterými jsou Bystrc a Bohunice. V takovém případě by se na hřišti Doubravice rozhodovalo v přímém souboji o záchranu. Svěřenci trenéra Študenta by k ní potřebovali vyhrát o dvě branky, Doubravici by k záchraně stačila i porážka o jednu branku. V konečné tabulce by v případě tříbodového zisku blanenských a při následné rovnosti bodů rozhodovalo skóre, které má nyní lepší Doubravice - 33:44 (-11), Blansko B 37:51 (-14). V případě, že z divize D sestoupí výše zmíněné brněnské kluby, sestoupí do okresního přeboru již v sobotu Doubravice a rezerva FK Blansko. Nedělní vzájemný zápas by už pak byl pouhou formalitou.

Další výsledky 25. kola 1.B třídy, skupiny A:

Řečkovice - Doubravice nad Svitavou 3:0 (0:0), Podolí u Brna - Medlánky 1:2 (1:2), Letonice - Švábenice 4:0 (3:0), Svratka Brno - Rájec-Jestřebí 2:1 (2:1), Čebín - Lipovec 2:1 (2:0), Rousínov B - Tišnov 4:2 (3:1)

Ohlasy trenérů

Ivan Študent, FK Blansko B: „Začátek utkání nebyl z naší strany dobrý, ale kluky to nezlomilo. Věřili si a po kontaktní brance jsme byli již lepším mužstvem. Soupeře jsme už potom k ničemu nepustili. Hráče je zapotřebí pochválit, někteří i v nemoci ve velkém teplu zvládli utkání velice dobře stejně jako dorostenci, kteří přišli tradičně pomoci po odehraném utkání.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu