21.03.2015  |  Boris Hasa, Foto: Lucie Holubová

Blansko vstoupilo do jara vítězně, Tasovice zdolalo 2:0

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zahájili jarní cestu za záchranou v divizi uspěšně. Svěřenci trenéra Kuglera porazili v utkání 18. kola na domácím stadionu na Údolní TJ Sokol Tasovice po brankách Petra Gromského a Tomáše Zouhara 2:0.

18.kolo, sobota 21.3.2015, 15:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - R. Fousek, Šplíchal (26. D. Šural), Bubeníček (C), Müller - P. Fousek, Šíp - Gromský, Doležel (90. M. Zouhar), Nečas (80. Jarůšek) - T. Zouhar
Náhradníci: Jarůšek, D. Šural, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Michal Kugler
0TJ Sokol Tasovice
Sestava: Šebela - Švarc, Mička (C), Helebrant, Čermák - Bula (63. Blahoudek), Veselý (72. Svatoš), Hrobař, P. Horáček - Paul, Kirschner
Náhradníci: Svatoš, Blahoudek, Šrámek, Vlk, Pavliv
Trenér: Miroslav Steinhauser
Branky: 20. Gromský, 77. T. Zouhar
ŽK: 33. D. Šural, 60. R. Fousek, 68. Šíp, 70. Juran, 75. Doležel - 76. P. Horáček, 77. Šebela, 87. Svatoš
Rozhodčí: Gasnárek - Možíš, Dohnálek
Delegát: Poklop

V úvodním mistrovském utkání v roce 2015 se fotbalisté FK Blansko střetli na domácím stadionu na Údolní s týmem Tasovic, který měl v tabulce o tři body více. Vzhledem k postavení obou soupeřů (Blansko na 15. místě, Tasovice na 11. místě) byla důležitost utkání jednoznačná. Trenér domácích Kugler musel z nejrůznějších důvodů oželet služby trojice Buchta, Chloupek, Trtílek. Dlouhodobě mimo hru je Pokorný. Jistě tak přivítal příchod mladého obránce R. Fouska, jehož hostování z třetiligové Líšně bylo administrativně dořešeno den před utkáním. Také hostující lodivod Steinhauser do základní sestavy zařadil jednu čerstvou posilu, a sice útočníka Kirschnera, který do Tasovic přišel v týdnu na hostování z druholigového 1. SC Znojmo, v jehož dresu odehrál v rámci 18. kola Fotbalové národní ligy 15 minut proti Sigmě Olomouc.

Po zahřívací dvacetiminutovce, kdy si oba soupeři vyměnili několik útočných pozdravů, z nichž nejnebezpečnějším byl zbrkle zakončený sólový postup Kirschnera v 16. min., se skóre podařilo otevřít domácím. Ve 20. min. po Müllerově autovém vhazování přistrčil T. Zouhar míč na levé straně velkého vápna Doleželovi, ten poslal exkluzivní přihrávku na zadní tyč, kde nabíhající PETR GROMSKÝ nadvakrát zblízka překonal Šebelu - 1:0.

Poté přišel nepříjemný moment pro blanenského obránce Šplíchala. Ve snaze vypíchnout míč Kirschnerovi v blízkosti domácí branky špatně došlápl a natáhl si stehenní sval. Místo něj šel ve 25. min. do hry D. Šural, který půl roku laboroval s nepříjemným tříselným zraněním. A upozornil na sebe hned o sedm minut později, kdy z rukou hlavního arbitra uviděl žlutou kartu za protesty. Jinak však bojovný zápas s množstvím osobních soubojů do konce první půle zajímavější momenty nepřinesl.

Šancí se 243 přítomných diváků dočkalo až po přestávce. Nejprve zahrozili ve 49. min. hosté, když po Paulově centru orazítkoval Kirschner levou tyč Juranovy svatyně. Domácí odpověděli v 57. minutě. To se po výborné přihrávce D. Šurala ocitl ve vápně volný Doležel, proti jehož pokusu se vytáhl brankář Šebela. O dvě minuty později Šíp přesným pasem našel na pravé straně agilního D. Šurala, jehož ještě přesnější centr napálil do levé tyče z voleje Doležel. V 61. min. si pozorný Juran poradil s pohotovým zakončením Kirschnera.

Kuriózní moment byl k vidění v 74. min., kdy tasovický kapitán Mička po dlouhém nákopu Bubeníčka nepřesnou hlavičkou směr vlastní branka vystrašil špatně postaveného brankáře Šebelu, který míč stihl chytit těsně před brankovou čarou. Trpělivě hrající domácí se pojištění vedení dočkali o tři minuty později. Za Gromského vysokým míčem šel do vápna neohroženě TOMAŠ ZOUHAR, který před vybíhajícím Šebelou stihl míč nadzvednout a jeho vysoký lob se snesl až do branky - 2:0. Střelec branky zůstal po následném souboji s hostujícím brankářem chvíli otřesený, po ošetření však utkání dohrál.

A vítězství Blanska nakonec mohlo být ještě vyšší. V 88. min. si z levé strany hostující sestavy udělal slalomovou dráhu Doležel. Po jeho následném centru a nepřesném odkopu Švarce orazítkoval Šíp technickou střelou levou tyč. V 90. min. si pak míč převzal na půlící čáře střídající Jarůšek, který výbornou přihrávkou poslal do samostatného úniku D. Šurala. Ten bohužel pro domácí nastřelil pouze vyběhnuvšího Šebelu. Blanenské to však mrzet nemuselo, protože si připsali na své konto důležitý tříbodový zisk a ukončili nelichotivou sérii bez vítězství, která trvala devět kol.

Další výsledky 18. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Vrchovina 0:0, Rosice - Bystřice nad Pernštejnem 0:0, Uherský Brod - Hodonín 0:0, Velké Meziříčí - Napajedla 3:0 (2:0), Havlíčkův Brod - Polná 3:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Mutěnice 3:1 (2:0), Stará Říše - Pelhřimov 1:1 (1:0)

Michal Kugler, FK Blansko: „Máme některé hráče zraněné, takže sestava byla kombinovaná. Pro nás to bylo velmi důležité utkání, a proto jsme rádi za tři body. Věděli jsme, že to bude tvrdé utkání, což se nakonec potvrdilo. Soupeři jsme se v důrazu vyrovnali až po změně stran a bylo to znát na našem výkonu, který byl výrazně lepší než v prvním poločase.“

Miroslav Steinhauser, TJ Sokol Tasovice: „Domácí prokázali větší vůli po vítězství, dali do hry srdce, bojovnost, agresivitu a zaslouženě vyhráli. U obou branek dokázali potrestat naše individuální chyby. Jinak utkání bylo v určitých pasážích nervózní, protože šlo o první zápas. My jsme vůbec poprvé hráli na přírodním trávníku. Hra byla z obou stran neurovnaná.“

ONLINE přenos

FK Blansko - TJ Sokol Tasovice