24.5.2015  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Iveta Borková

Jarní domácí neporazitelnost Blanska ukončil mistr, na Údolní vyhrál 2:0

B l a n s k o - Jarní domácí neporazitelnost fotbalistů A týmu FK Blansko, čítající 5 utkání, je u konce. Svěřenci trenéra Michal Kuglera na stadionu na Údolní podlehli v rámci 27. kola divize D jistému postupujícímu do příštího MSFL Velkému Meziříčí po brankách Simra a Vyskočila 0:2.

27.kolo, sobota 23.5.2015, 16:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský (82. T. Zouhar), R. Fousek, Müller, Šíp - Bubeníček (C), P. Fousek - Jarůšek (46. Šplíchal), Doležel, Nečas (68. Buchta) - Trtílek
Náhradníci: T. Zouhar, Šplíchal, Chloupek, Buchta, M. Zouhar, F. Němec
Trenér: Michal Kugler
2FC Velké Meziříčí
Sestava: Simandl - Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí (C) (55. Bouček) - Vyskočil, Berka (50. Pokorný), Durajka (82. Malec), E. Smejkal, Demeter - Simr
Náhradníci: Invald, Bouček, Malec, P. Pokorný
Trenér: Libor Smejkal
Branky: 9. Simr, 51. Vyskočil
ŽK: 43. Gromský, 59. Šíp - nikdo
Rozhodčí: Kašpar - Adamec, Vojáček
Delegát: Rabušic

Do Blanska přicestoval v rámci 27. kola vedoucí celek tabulky FC Velké Meziříčí. Ten si vítězstvím v minulém kole nad Uherským Brodem 3:1 zajistil 4 kola před koncem sezóny prvenství v letošním ročníku divize D a postup do Moravskoslezské ligy. I přes tento fakt postavil hostující trenér Smejkal do utkání sestavu se všemi oporami v čele nejlepším střelcem Simrem. Také domácí trenér Kugler nemusel po dvou předchozích venkovních výhrách v Bystřici nad Pernštejnem a v Rosicích měnit sestavu a tudíž ji ponechal totožnou.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Již ve 2. min. zakončoval nepřesně ve slibné pozici Vyskočil. Ve 4. min. nedosáhl na centr Demetera v šestnáctce Simr. V 9. min. už však souhra těchto hráčů hostům přinesla sladké plody. Demeter po narážečce z jedné odcentroval do vápna, kde se pohotovu střelou prosadil PAVEL SIMR - 0:1.

O dvě minuty později našel agilní Demeter Smejkala, který po uvolnění vypálil, ale Juran míč pokryl. Domácí zahrozili v 21. min., když po faulu Šimáčka na Trtílka kopali volný přímý z 20 metrů. Povedenou střelu Šípa však u pravé tyče zlikvidoval pohotovým zákrokem Simandl. Domácí se tímto momentem zvedli a do konce poločasu byli hostům vyrovnaným soupeřem. Ve 25. min. přetažený centr P. Fouska odvrátil do bezpečí Demeter. Poté následovali ještě dva podobné momenty, aby při druhém hlavičkoval Müller těsně vedle levé tyče.

Velká šance k vyrovnání přišla ve 36. min., když Nečasův přetažený přízemní centr prošel až k Jarůškovi, jehož technická střela o vlásek minula levou tyč Simandlovy branky. Nutno pochválit rozhodčí, kteří citlivě celou situaci posoudili, když centrovaný míč pouštěl v ofsajdu stojící Trtílek bez zájmu ovlivnit tuto akci. Ve 40. min. po faulu na Demetera a následné standardce hlavičkoval těsně vedle P. Mucha.

V úvodu druhého poločasu chtělo Blansko se zápasem něco udělat. Trtílek se hezky prokličkoval k pokutovému území, nahrál dobře Šípovi, který však branku Simandla přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Velké Meziříčí obelstilo ofsajdovou past Blanska a na konci povedené akce Smejkal nahrál ROMANU VYSKOČILOVI a ten pojistil vedení hostů - 0:2.

V 69. min. se domácí dostali do vyložené příležitosti, když standardku Šípa vracel Müller na zadní tyč před branku, kde si naběhl Trtílek, ale jeho hlavičku hosté vyhlavičkovali z brankové čáry. Hosté odpověděli v 79. min., když Demeter potáhl míč do vápna, nahrál pod sebe Pokornému, jehož střelu Juran vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval dobře Simr, ale Juran se opět vyznamenal a míč vytěsnil mimo tři tyče.

V závěru zahrozil dvakrát nejlepší jarní střelec Blanska Jan Doležel. V 84. min. jeho lob stačil Simandl pokrýt. V 90. min. pak pokus stejného hráče hostující brankář vytěsnil u pravé tyče na roh. Blansko tak poprvé na jaře vyšlo doma bodově naprázdno a zároveň skončila jeho série bez porážky, která čítala 4 kola.

ONLINE přenos

FK Blansko - FC Velké Meziříčí

Další výsledky 27. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Otrokovice 3:3 (0:1), Uherský Brod - Havlíčkův Brod 1:0 (0:0), Mutěnice - Bystřice nad Pernštejnem 1:1 (0:0), Hodonín - Tasovice 5:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Vrchovina 3:2 (1:1), Stará Říše - Polná 1:1 (0:0), Pelhřimov - Napajedla 7:0 (2:0)

Michal Kugler, FK Blansko: „Chtěli jsme vyhrát, ale soupeř byl kvalitní a zvítězil zaslouženě. První i druhý poločas jsme dostali gól strašně brzo a to zápas ovlivnilo. Hráli jsme doma a doma musíme vyhrávat. Věřil jsem tomu, že na to máme. Samozřejmě soupeř má kvalitní hráče a ukazuje, že postupuje do třetí ligy zaslouženě. Dneska byla nejsilnější jeho levá strana a útočník Simr. Předvedli, že jsou velice kvalitním týmem. V posledních třech zápasech potřebujeme uhrát co nejvíce bodů, abychom pro Blansko zachránili divizi.“

Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí: „Na dnešní zápas bylo těžší kluky motivovat, o postupu jsme si rozhodli minulý týden, ale nakonec se to povedlo. Byl to jeden z těch lepších zápasů, který nám vyšel. V jarní části se nám moc nedaří, ale hráli jsme jednoduše, snažili jsme se předávat si balon na co nejméně doteků a podařilo se nám dát i pěkné branky. Domácí hráli podle mě trošku v křeči, nedivím se jim, v jejich pozici, hráli zbytečně upracovaný fotbal a hrozili víceméně jen ze standardek. Trénovat s jistým vítězstvím je krásný pocit, to pozná jen trenér, který něco takového zažije. Přál bych to všem trenérům, ale samozřejmě ta motivace, aby to bylo „na plné pecky“, už není taková. Před námi je těžký úkol, chceme ještě pomoct našemu béčku, které hraje zítra, takže kluci co střídali, se budou ještě snažit proti Třebíči.“

FK Blansko - FC Velké Meziříčí

Sestřih důležitých momentů