11.09.2014  |  Michal Šenkeřík/Boris Hasa

Starší žáci v Kyjově neobstáli, prohráli o dvě branky

K y j o v / B l a n s k o - Ve 3. kole krajského přeboru se starším žákům nedařilo. Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři tahali svěřenci Michala Šenkeříka celý zápas za kratší konec a nakonec prohráli 2:4.

3.kolo, sobota 6.9.2014, 09:00
4FC Kyjov 1919 o.s.
Sestava: Šmašula - Žáček, Pačovský, Němec - Vybošťok, R. Souček (C), Kopřiva, Rek, Pernica - Ševčík, Mlčoušek
Náhradníci: Moravec, J. Souček, Kutil
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí týmu: Radek Souček st.
Branky: Mlčoušek, Pernica

Od úvodního hvizdu byli aktivnějším týmem domácí. Již ve 3. min. se kyjovský útočník dostal přes naši stoperskou dvojici a s přehledem zakončil - 1:0. Z obdobné akce soupeř udeřil o dvě minuty později - 2:0. V dalším průběhu nás od inkasování dalších branek uchránil brankář Michal Šamšula. Přestože soupeř i nadále útočil, podařilo se nám ve 25. min. skóre korigovat, když na konci kombinace byl Mlčoušek - 2:1.

Ve 30. min. navíc po závaru v pokutovém území dorazil míč do branky Pernica - 2:2. Již za dvě minuty nás soupeř z rychlé akce potřetí potrestal a opět se dostal do vedení - 3:2.

V poločase jsme hráče nabádali k větší důslednosti v obranné fázi a k větší aktivitě. Bohužel na hřišti tomu bylo jinak. Čtvrtou branku jsme inkasovali po průniku domácího záložníka a přesném centru na zadní tyč, kde jeho spoluhráč hlavou navýšil vedení Kyjova - 4:2.

Michal Šenkeřík, FK Blansko: „Tentokrát jsme neobstáli. Soupeř nás díky fyzicky vyspělejším hráčům přehrával. Zápas byl pro nás velmi kvalitní prověrkou, v níž jsme až na pár výjimek neobstáli. Věřím, že je to pro nás dostatečné varování před dalšími důležitými duely.“

Následující utkání

4. kolo, sobota 13. 9. 2014, 11:45
FK Blansko - ČAFC Židenice
stadion na Údolní, Blansko