23.10.2014  |  Boris Hasa/Michal Šenkeřík

Starší žáci nadělili Bohunicím pětku

B l a n s k o - V 9. kole krajského přeboru hostili starší žáci na stadionu na Údolní předposlední celek tabulky Tatran Bohunice. Svěřenci trenéra Michala Šenkeříka se střelecky probudili až po přestávce a porazili svého soupeře poměrem 5:0.

9.kolo, sobota 18.10.2014, 10:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Žáček - Vybošťok, Doležel, Kopřiva, Němec - Ševčík, Pačovský, R. Souček (C), Pernica - Kouřil, Mlčoušek
Náhradníci: J. Souček, Koňařík
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí týmu: Radek Souček st.
0TJ Tatran Bohunice
Branky: Ševčík 3, Mlčoušek 2

V tomto duelu jsme přivítali v Blansku soupeře, který se na podzim pohybuje ve spodní části tabulky. Náš tým byl ochuzen o oba brankáře (Šamšula zraněn, Veselý utkání za Zbrojovku) a v poli o Reka (utkání za Zbrojovku). Do branky tak nastoupil Dominik Žáček, který si počínal zodpovědně a za svá záda nepustil ani jednu střelu. Premiéru za starší žáky si odbyl střídající Daniel Koňařík, který byl i o tři roky mladší než někteří hráči, kteří do tohoto zápasu zasáhli.

Utkání z hlediska prvního poločasu bylo nepohledné a z naší strany neproduktivní. Proti hratelnějším soupeřům neumíme produkovat hru na jeden, dva doteky. Přihrávky navíc byly nepřesné a často končily v zámezí.

V 11. min. se nám podařilo vstřelit jedinou branku prvního poločasu. Po přihrávce Tomáše Kouřila z pravé strany do vápna se prosadil Michal Mlčoušek - 1:0.

Po důrazné domluvě o poločasové přestávce se hra po změně stran zlepšila. Hned ve 36. min. se individuálně prosadil přes obranu Bohunic opět Michal Mlčoušek a bylo 2:0. Ve 47. min. povedenou střelou rozvlnil síť Radim Ševčík - 3:0.

V 57. min nebyla uznána branka Martinu Doleželovi, který těžil z ofsajdového postavení. Tato situace však náš tým nemusela dlouho mrzet. Již za 3 minuty vystřelil Radek Souček pouze do ruk brankáře hostí, ten však míč neudržel a z dorážky se prosadil Radim Ševčík - 4:0. Stejný hráč pak v 62. min. dovršil svůj hattrick a stanovil konečný stav utkání - 5:0.

Michal Šenkeřík, FK Blansko: „Povinné tři body nás udržely v kontaktu s čelem tabulky. Další prověrka nás čeká již následující kolo, kdy se představíme na hřišti našeho věčného rivala Svratky Brno.“

Následující utkání

10. kolo, sobota 25. 10. 2014, 10:45