06.04.2016  |  Zdeněk Veselý

Mladší dorost v derby dominoval

B l a n s k o - Také ve 20. kole divize pokračovali mladší dorostenci ve výborných výsledcích. V okresním derby s Boskovicemi si svěřenci trenéra Zdeňka Veselého připsali na své konto již šestnácté vítězství v sezóně.

20.kolo, sobota 2.4.2016, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Veselý - Kouřil (65. Šenkeřík), Feik (C), Gregor, R. Němec - Mlčoušek (20. Formánek), R. Souček, D. Šmerda, Ševčík - Prudil, Gansukh
Náhradníci: Šenkeřík. Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
0FC Boskovice
Sestava: Šamšula - Skácel, Dovrtěl (67. Čada), Pinkava, Štěrba (74. Hýl), Müller (54. Procházka), Šafr, Chládek, Kovář (41. Vladík), Hlaváček (C), Tichý (60. Stejskal)
Náhradníci: Hýl, Stejskal, Čada, Vladík, Procházka
Trenér: Milan Strya
Asistent č. 1: Jiří Šamšula
Trenér: Aleš Novotný
Vedoucí týmu: Milan Skácel
Branky: 11. a 32. Šmerda, 15. Feik, 23. Ševčík, 50. Prudil, 59. Souček, 70. Gansukh
ŽK: 38. R. Souček - nikdo
Rozhodčí: Kosička - Líkař, Kovářová

Po čtrnáctidenní pauze nás v dalším domácím utkání čekal celek Boskovic.

Hned v 1. minutě zápasu vystihl Ševčík váhavou rozehrávku hostí, dostal se z levé strany do pokutového území, jeho přihrávka však nenašla žádného spoluhráče. I v další minutách zápasu jsme byli lepším týmem a postupně jsme se začali prosazovat střelecky.

V 11. minutě pronikl po pravém křídle Gansukh, přihrál do vápna Prudilovi, který přistrčil na vápno Šmerdovi a jeho přesná střela skončila u levé tyče soupeřovy branky - 1:0. O čtyři minuty později zahrával roh z pravé strany Němec a Feik nadvakrát dostal míč do sítě - 2:0. Ve 23. minutě zatáhl míč po pravé straně Prudil, prošel s ním až do pokutového území odkud přihrál Ševčíkovi, který střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:0.

Pak se ke slovu dostali i hosté, když využili nedůrazu na naší levé straně hřiště a po následné kolmici středem obrany postupoval sám na naši branku hostující Skácel. Veselý však vytáhl výborný zákrok a Skácelovu střelu vytlačil těsně mimo své pravé tyče. V 32. minutě nám jinak výborný hlavní rozhodčí neponechal výhodu a nenechal dohrát naši akci, ze které jsme vstřelili další branku. K odpískanému trestnému kopu z 28 metrů se však postavil Šmerda a střelou přes zeď nedal Šamšulovi v brance hostí šanci - 4:0.

Ve druhé půli už hra neměla takové tempo jako v prvním poločase. Do dobré příležitosti se nejprve dostali hosté, když po naší chybě postupoval hostující hráč z pravé strany na naši branku, stíhající Gregor ve spolupráci s Veselým však stačili na poslední chvíli jeho snahu překazit a následnou střelu z vápna Veselý bez problémů kryl.

Poté už jsme zase hráli především my. V 50. minutě hosté srazili náš trestný kop na levou stranu pokutového území, k míči se dostal Feik, jehož oblouček přes vybíhajícího brankáře hlavou dorazil do sítě Prudil - 5:0. V 59. minutě našel přesný centr Ševčíka před brankou zcela volného Součka, který hlavou zvýšil na 6:0. Skóre utkání završil v 70. minutě Gansukh po nezištné přihrávce Prudila z levé strany - 7:0.

Zdeněk Veselý, FK Blansko: „V dnešním utkání jsme si připsali povinné tři body. Stínem utkání je obnovené zranění Michala Mlčouška. Doufejme, že do příštího utkání se nám uzdraví alespoň někteří zranění či nemocní hráči.“

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu