19.04.2016  |  Zdeněk Veselý

Rekordní vítěznou sérii přerušila brněnská Sparta

B l a n s k o - Poprvé v letošní divizní sezóně ztratili v mistrovském utkání body mladší dorostenci. Svěřenci trenéra Zdeňka Veselého po sedmnácti vítězstvích v řadě jen remizovali na domácím hřišti se Spartou Brno 0:0. Zápas oba týmy dohrávaly v deseti.

22.kolo, sobota 16.4.2016, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Veselý - R. Souček, Gregor, Feik (C), R. Němec, Pačovský, M. Sehnal, D. Šmerda, Ševčík (56. L. Pernica), Prudil, Mlčoušek (75. Kouřil)
Náhradníci: L. Pernica, Kouřil, F. Šenkeřík, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
0FC Sparta Brno
ŽK: 70. D. Šmerda - 18. Martini, 33. Zdražil, 70. Kubeš
ČK: 33. M. Sehnal - 36. Martini (po 2. ŽK)
Rozhodčí: Pleskač - Řezníček, Růžička

V dalším domácím zápase nás čekal posílený a na jaře velmi dobře hrající tým Sparty Brno.

Od začátku se hrál bojovný, ale nepříliš kvalitní fotbal. Do první nebezpečné akce se dostal soupeř, když Tran vnikl s míčem nebezpečně po levé straně do našeho pokutového území, jeho přízemní centr ale nenašel adresáta. V 18. minutě si naběhl za záda hostující obrany Mlčoušek, skákající míč však z dobré pozice trefil pouze do tyče. V dalším průběhu prvního poločasu jsme zahrávali řadu rohu i přímých kopů, ty se nám však v tomto utkání vůbec nedařily.

Ve 33. minutě byl za hrubé nesportovní chování v přerušené hře vyloučen Sehnal a s námi to nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí se hned o tři minuty poměr sil na hřišti vyrovnal, když byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Martini.

Ve druhém poločasu pokračoval na hřišti boj, fotbalu bylo k vidění málo. Za zmínku stojí pouze Prudilova šance v 66. minutě když postupoval z levé strany na soupeřovu branku. Jeho nepříliš důraznou střelu však vyrazil Bílý na roh.

Zdeněk Veselý, FK Blansko: „Utkání jasně ukázalo, že bez disciplíny a stoprocentní připravenosti a koncentrace na výkon nelze s lepšími soupeři v této soutěži uspět. Naše mužstvo tyto atributy, bohužel, postrádalo. Někteří hráči by se měli nad svým výkonem v tomto utkání zamyslet.“

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu