16.05.2016  |  Zdeněk Veselý

Mladší dorostenci si přivezli z Pelhřimova vítězství

P e l h ř i m o v / B l a n s k o - Jubilejní dvacáté vítězství v sezóně si na své konto připsali mladší dorostenci. Ti v rámci 26. kola zvítězili přesvědčivě na hřišti Pelhřimova.

26.kolo, sobota 14.5.2016, 12:30
2FK Pelhřimov
Sestava: Veselý - R. Souček, Pačovský, Feik (C), Němec, Mlčoušek (71. Pernica), Sehnal, Šmerda, Ševčík (52. Formánek), Prudil, Gansukh (41. Kouřil)
Náhradníci: Pernica, Formánek, Kouřil
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
Branky: 52. Donabauer Patrik, 79. Fikar Andrej - 21. Němec Richard, 22. Prudil David, 36. Sehnal Marek, 68. Kouřil Tomáš, 71. Prudil David, 74. Kouřil Tomáš
ŽK: 31. Škoda - nikdo
Rozhodčí: Müller Jiří - Petr Zdeněk, Bezstarosta Jiří

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, soupeře jsme napadali na jeho polovině hřiště a nutili ho k chybám, ze kterých se rodily naše příležitosti. Ani ty zcela vyložené jsme však nedokázali využít. Postupně se hra vyrovnala, my jsme ale paradoxně začali střílet góly.

Ve 21. minutě zahrával roh z pravé strany Němec a míč s přispěním domácího brankáře skončil v brance - 0:1. Hned o minutu později využil chyby domácích v rozehrávce Prudil a střelou z vápna zvýšil na 0:2. Potom opět přišla pasáž, kdy jsme promarnili několik velmi dobrých příležitostí. Ve 36. minutě jsme zvýšil na 0:3. Šmerda poslal z levé strany centr do pokutového území a Sehnal na dlouhou nohu dokázal dopravit míč do sítě.

Po přestávce přišlo 15 minut hrůzy, kdy jsme nechali hrát soupeře, neběhali a dělali hrubé chyby. V 52. minutě nás za to soupeř potrestal. Donabauer si poradil s nájezdem na Veselého a snížil na 1:3.

Pak jsme se opět začali hrát více my a dostávali se do šancí. Ty jsme však, stejně jako na začátku zápasu, nedokázali proměňovat. Až v 68. minutě postupoval sám na domácího brankáře Kouřil a dokázal jej prostřelit - 1:4. O tři minuty později prodloužil trestný kop z poloviny hřiště hlavou do sítě Prudil - 1:5.

V 74. minutě usměrnil roh z levé strany do sítě Kouřil - 1:6. Tečku za zápasem napsali domácí, když po chybě našeho obránce na polovině hřiště ukázkově vyřešili přečíslení 3 na 2 a Fikar nedal střelou na bližší tyč Veselému šanci - 2:6.

Zdeněk Veselý, FK Blansko: „Dnešní utkání přineslo povinné tři body. Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou a kdybychom proměňovali vyložené šance mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. Mrzí nás výpadek v první polovině druhé poločasu a hrubé chyby, které předcházely oběma brankám v naší síti.“