30.05.2016  |  Zdeněk Veselý

Mladší dorost dohrával v oslabení, přesto veze z Líšně remízu

B r n o / B l a n s k o - Mladší dorostenci se ve 28. kole divize představili na půdě třetího týmu tabulky SK Líšně. Svěřenci trenéra Zdeňka Veselého si z Brna přivezli remízu 1:1. V závěru navíc dohrávali v deseti bez vyloučeného Michala Mlčouška.

28.kolo, neděle 29.5.2016, 12:15 | UT SK Líšeň
1SK Líšeň
Sestava: Veselý - R. Souček, Pačovský, T. Feik (C), R. Němec, Mlčoušek, Sehnal, D. Šmerda, Ševčík (61. Rek), Prudil (72. Pernica), Gansukh (80. F. Šenkeřík)
Náhradníci: L. Pernica, Rek, F. Šenkeřík, Kouřil
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
Branky: 28. Gajdušek David - 24. Gansukh Chongor
ŽK: 69. Rudyk - 12. Ševčík, 35. Mlčoušek, 37. T. Feik
ČK: 67. Mlčoušek (Blansko, po 2. ŽK)
Rozhodčí: Ondrouch Tomáš - Mayer Petr, Kuchař Michal

Utkání na půdě třetího týmu soutěže a jednoho z aspirantů na celkové vítězství, jsme zahájili dobře. Už ve 3. minutě se dostal z levé strany do dobré příležitosti Ševčík, domácí brankář Hájek ale včasným vyběhnutím zmařil jeho šanci. V 10. minutě to byl znovu Ševčík, kdo se ocitl v dobré střelecké pozici, i tentokrát ho ale výborným zákrokem vychytal Hájek. Až napotřetí to vyšlo. Ve 24. minutě vnikl Gansukh z levé strany do pokutového území domácích, zasekl si míč na pravou nohu a křížnou střelou o břevno otevřel skóre zápasu - 0:1.

Z vedení jsme se ale radovali jen chviličku. Ve 28. minutě po nedůslednosti na naší pravé straně poslal Horký dlouhý pas doleva na Mikeše, ten využil špatného postavení našich stoperů a jeho tečovanou střelu či střílený centr dopravil z malého vápna do sítě Gajdůšek - 1:1. Od tohoto okamžiku jsme tahali za kratší konec. Ještě hůře mohlo být ve 35. minutě, kdy se Feik ve vápně snažil hasit další zaváhání naší pravé strany, domácí Horký byl ale šikovnější a byla z toho penalta a žlutá karta pro našeho stopera. K exekuci penalty se postavil domácí kanonýr Mikeš. Veselý si vzpomněl na společná léta strávená s ním ve Zbrojovce, vystihl směr jeho střely a vyrazil ji na roh.

Ve druhém poločase pokračovala hra podle scénáře z konce prvního poločasu. Domácí byli lepším týmem, vyhrávali většinu osobních soubojů a začínali nás přehrávat i kondičně. Přesto se do šancí příliš nedostávali, protože naše obrana už pracovala spolehlivě a centrované míče do pokutového území posbíral Veselý. Byli jsme to naopak my, kdo mohl skórovat. Nejprve se prodral z pravé strany do dobré pozice Prudil, místo střely pravou nohou si zasekl míč na střed do ještě lepší pozice, jeho následná střela levačkou ale byla slabá a nepřesná.

Poté se dostal k míči na středu velkého vápna Šmerda, ani jeho střela z výborné pozice se však mezi tři tyče nevešla. Naše naděje definitivně pohřbil svojí nedisciplinovaností Mlčoušek, který se při pokusu o průnik do soupeřovy šestnáctky nechal odstavit od míče a následně domácího obránce fauloval. Když rozhodčí tento faul odpískal, neodpustil si kritiku na jeho adresu. Rozhodčí mu za to udělil žlutou kartu a protože byla už druhá v tomto zápase, šli jsme do deseti.

V oslabení už jsme nemohli pomýšlet na nic jiného, než na udržení nerozhodného výsledku. Do slibné pozice se sice dostal ještě v 76. minutě Pernica, ale místo aby si dobrou přihrávku rychle převzal do vápna a následně vystřelil, pustil si míč do boku a pak se snažil centrovat do vápna, kde však nikdo z našich hráčů nebyl. Jedinou velkou šanci si domácí vypracovali v poslední minutě zápasu, kdy po dalším nedůrazu na naší pravé straně domácí hráč centroval před naši bránu, sražený centr dolétl na střed malého vápna přímo na nohu nabíhajícího útočníka, jeho pokus naštěstí minul naši pravou tyč.

Zdeněk Veselý, FK Blansko: „Do Líšně jsme jeli s cílem neprohrát a to se nám podařilo. Přesto, že domácí byli v průběhu zápasu lepším týmem, víc šancí jsme si vypracovali my. Kdybychom tyto situace dokázali lépe vyřešit, zřejmě bychom odjížděli z Líšně ještě spokojenější. Pro středeční dohrávku jsme přišli o vykartovaného Mlčouška, jehož chování považuji za neospravedlnitelné, otazník visí nad startem dalších dvou pokopaných hráčů, což při naší marodce už začíná být problém.“