17.10.2010  |  Boris Hasa

Souboj s lídrem rozhodla jediná střela

Souboj s lídrem rozhodla jediná střela

B l a n s k o - Jediná vydařená střela rozhodla o prohře fotbalistů FK APOS Blansko B v zápase proti vedoucímu celku 1. B třídy, skupiny A Drnovicím. Blanenští však svým výkonem nezklamali a minimálně bod si zasloužili.

 
 
11.kolo, sobota 16.10.2010, 15:00
0FK Blansko B
Sestava: Trubák - Hanskut, Klimeš, Janíček T., Rajtšlégr - Cupal P., Cupal J., Jelínek Mir. (C), Antal - Pernica, Svoboda (62. Majer)
Náhradníci: Klügl, Vašák, Majer, Pištělka
Trenér: Tomáš Šenk
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí mužstva: Petr Ševčík
1FK Drnovice
Sestava: Brtníček - Fober, Jelínek P., Kollár, Slezák - Kroutilík, Ignačák (C), Švanda (87. Novotný), Farkaš (55. Jelínek Mich.) - Jakeš, Kábele (83. Lecián)
Náhradníci: Jelínek Mich., Novotný, Lecián
Trenér: Oldřich Jelínek
Poločas: 0:1
Branka: 41. Kroutilík

Komentář k zápasu

B tým nastoupil do utkání proti zkušenému soupeři a aktuálnímu lídrovi 1. B třídy, skupiny A Drnovicím oslaben. Trenéru Šenkovi se z nejrůznějších důvodů omluvilo 5 hráčů ze základní sestavy.

První poločas divákům příliš mnoho zajímavých momentů nenabídl. Až ve 23. min. musel brankář Blanska Trubák pacifikovat hlavičku po standardní situaci. Ve 39. min. neudržel drnovický brankář Brtníček míč, po následném závaru nakonec Petr Cupal hostující branku přestřelil. Drnovice byly mnohem produktivnější. Z jediné přímé střely na branku je ve 41. min. poslal do vedení David Kroutilík, který z hranice velkého vápna míč přesně zakroutil k levé tyči Trubákovy branky - 0:1.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Drnovičtí velmi pozorně vyplňovali prostory na vlastní polovině a Blansko toho příliš nedovolili. Ojedinělá šance na vyrovnání přišla v 70. min., kdy dorostenec Majer, který poprvé naskočil v mužské kategorii velmi dobře udržel míč ve vápně, následná bomba Jelínka však letěla nad. V 88. min. opět po Majerově centru neodhadl situaci brankář Brtníček, Jelínkovu přízemní střelu však obránci včas odvrátili. Poté se ještě ve vápně dostal míč ke Klimešovi, kterému se však zakončit nepodařilo, stejně jako Janu Cupalovi a tak i po závěrečném hvizdu zůstalo skóre stejné jako po prvním poločase.

Hodnocení Jana Cupala si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...

Ohlasy trenérů

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko B: „Před utkáním jsme opět řešili problémy se sestavou, protože nám chybělo 5 hráčů. Chtěli jsme hrát pozorně zezadu, protože jsme věděli o síle Drnovic, které dokáží zápasy vyhrávat 1:0. I když jsme 1:0 nakonec prohráli, tak zápas jsme odehráli dobře. Klukům nemám co vytknout, všichni bojovali. Ta branka vyplynula ze hry. Jediná střela rozhodla o naší prohře, ale za výkon se rozhodně stydět nemusíme, protože s vedoucím týmem jsme odehráli vyrovnanou partii a v některých fázích jsme byli i lepší.“

Celý rozhovor s Tomášem Šenkem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
Související články

Reportáž

Audio

  • Jan Cupal po Drnovicích
    This div will be replaced
  • Tomáš Šenk po Drnovicích
    This div will be replaced

» více audia

Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu