31.10.2010  |  Boris Hasa

B tým podlehl Rousínovu B, na výhru čeká již šest kol

B l a n s k o - Podruhé v řadě vyšli na domácí půdě naprázdno fotbalisté FK APOS Blansko B. Tentokrát byl nad jejich síly celek Rousínova B, kterému svěřenci Tomáše Šenka podlehli v poměru 3:1. Na vítězství tak B tým čeká již šest kol.

13.kolo, sobota 30.10.2010, 14:00
1FK Blansko B
Sestava: Trubák - Rajtšlégr, Hanskut (36. Matuška), Janíček T., Juránek D. - Antal, Klimeš, Pokoj, Blatný - Gross, Jelínek (C)
Náhradníci: Beneš, Matuška, Cupal P.
Trenér: Tomáš Šenk
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí mužstva: Petr Ševčík
3FRAMOZ Rousínov B
Sestava: není
Branka: 53. Gross

Souboj dvou týmů, které od sebe před utkáním dělily dva body (Blansko B jich mělo 14, Rousínov B 12) začal mnohem lépe pro hosty.

Již ve 2. minutě využil volný Hradil nedůslednosti obrany při pokrytí standardní situace a poslal Rousínov B do vedení - 0:1.
V 10. min. Blanenští odpověděli centrem Pokoje a hlavičkou Jelínka, kterou brankář s námahou vyrazil na roh. Blanenský kapitán měl na noze vyrovnání v 15. min., když po pěkné kombinační akci na pravé straně odcentroval Rajtšlégr, brankář míč vyrazil pouze k nohám Jelínka, jehož střelu do odkryté branky jeden z obránců Rousínova tečoval mimo. Hosté mohli své vedení navýšit ve 31. min., když jejich útok skončil střelou útočníka do tyče.

Po změně stran to chvíli vypadalo na velký obrat. Blanenští svého soupeře zatlačili do defenzívy a brzy se dočkali vyrovnání.
V 53. min. našel Klimeš na pravé straně Blatného, který zacentroval do vápna na Grosse, který prokázal pověst kanonýra a svoji sedmou podzimní brankou vyrovnal - 1:1. Chvíli poté se za hostujícím brankářem zatřáslo břevno. V 72. min. byl blízko k vedoucí brance Beneš, jehož prudkou hlavičku na zadní tyči brankář Rousínova vyrazil. Tato šance Blanenské mrzela dvojnásob v 76. min., když se po standardní situaci prosadil Pupp - 1:2. Naše mužstvo už se k vyrovnání nedopracovalo a v závěru jeho snahu definitivně zmařil brejk Rousínova, který znamenal konečnou prohru 1:3.

Tomáš Vach, asistent trenéra FK APOS Blansko B: „Klasický začátek, který nás trápí po celou sezónu. Hned ve druhé minutě jsme obdrželi branku a kluci přestali hrát. Naše obrana je bohužel špatná, dostáváme hodně gólů. Někteří hráči mi připadli, jako by hráli fotbal poprvé. U první branky vůbec nechápu, kde byli Tomáš Janíček a Michal Hanskut jakožto středoví obránci. Celkově byl první poločas z naší strany katastrofální, Rousínov nás přehrával ve všech směrech. Druhou půli se naše hra zlepšila. Přehrávali jsme soupeře a dostali ho pod tlak. Proto se nám také podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Nikdy nehodnotím jednotlivce, tentokrát musím. U druhé branky nechápu, kde byl Jara Trubák. Místo aby vyběhl, tak se zasekl na lajně a Rousínov šel pohodlně do vedení 2:1, navíc po jedné ze dvou šancí, které si ve druhém poločase vytvořil. Třetí gól opět padá na vrub našemu brankáři. I když šel útočící hráč na Jardy sám, byl z úhlu. J. Trubák opět nezmenšil úhel, zůstal stát na lajně a tím pádem dal zakončujícímu hráči velké procento k tomu, že branku vstřelí. Celkový dojem z utkání není dobrý. Naše obrana bohužel po celou sezónu předvádí špatné výkony, což je také vidět v tabulce na počtu obdržených branek. A když nás ještě nepodrží brankář, je to špatné. Na druhou stranu se s Tomášem Šenkem nedivíme, když kluci kašlou na tréninky a je jim lhostejné, že nás trénuje pět maximálně šest. Ze starších hráčů v podstatě netrénuje Tomáš Janíček, který by měl jít příkladem mladším hráčům. Na jeho výkonech to je pak hodně znát. U mladších kluků jako jsou Michal Beneš a Jan Matuška mě to mrzí dvakrát tolik, protože jsem si myslel, že mají fotbal rádi. Kdyby si sáhli do svědomí, tak by jejich přístup vypadal úplně jinak, viz. příchod na tento zápas, kdy se hraje ve 14 hodin a oni dorazí ve 13:30 s tím, že mysleli, že se hraje ve 14:30. Jediný, kdo si zaslouží pochvalu za vynikající výkony, které odvádí je kapitán Mirek Jelínek, který je v současné době pro nás nenahraditelný.“