03.05.2011  |  Roman Jančiar

B tým remizoval s Černou Horou

B l a n s k o - V 19. kole 1. B třídy, skupiny A remizovali fotbalisté FK APOS Blansko B na domácí půdě s Černou horou 1:1. Hosty poslal v úvodu utkání do vedení Němec, po změně stran se za domácí prosadil Hanskut.

19.kolo, sobota 30.4.2011, 16:30
1FK Blansko B
Sestava: Trubák - Hanskut, T. Janíček, Šíp, Juránek - P. Cupal (60. Vašák), Bezděk (88. Majer), Beneš, Antal - Pernica, Matuška
Náhradníci: Vašák, Majer
Trenér: Roman Jančiar
Vedoucí mužstva: Jiří Grim
1FK Černá Hora
Branky: 60. Hanskut - 4. Němec

Hostující mužstvo z Černé Hory přijelo do Blanska po zisku devíti jarních bodů s odhodláním získat další body. Tuto snahu korunovalo hned ve 4. minutě, když se střelou z dálky do šibenice prosadil Němec. Celý zbytek prvního poločasu pak byl vyrovnaný bez šancí na obou stranách.

Druhý poločas začal dobře pro domácí, vyvinuli tlak a brankou Hanskuta z 60. minuty se nadechli k dalšímu náporu. Hra byla v režii domácích a až do vyloučení Matušky v 70. min. byli lepším týmem. Poté se hosté snažili strhnout vítězství na svoji stranu. Šťastnější nakonec mohli být Blanenští, kdyby krásnou střelu Bezděka z voleje v 78. min. hostující brankář zázračně nevyrazil.

Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a hostující Černá Hora tak uhrála desátý bod jara, zatímco na podzim jich získala pouhých osm.

Roman Jančiar, FK APOS Blansko B: „I přes konečný výsledek musím mužstvo pochválit. Každý zápas hrajeme v jiné sestavě, což na pohodě hráčům nepřidá. Chybí sehranost týmu a taktické pokyny stravují hráči až při samostatném zápase. Musím vyzvednout fluktuanty z dorostu, kteří i přes už jeden odehraný mistrovský zápas za dorost tři hodiny před naším zápasem, jsou ochotní být připraveni a i přes zranění nastoupit za naše mužstvo.“