11.10.2009  |  Michal Polák

Starší dorost zabral - porazil doma Kuřim

B L A N S K O - Zhluboka oddechnout si mohl po zápase s Kuřimí trenér starších dorostenců Michal Polák. Jeho svěřenci totiž po třech kolech bez bodů vyhráli.

10.kolo, sobota 10.10.2009, 10:30
Sestava: Juran – Píštělka, Rek, Šplíchal, Paděra (60. Juránek) - Sedláček, Vašák (80. Cupal), Zouhar, Blatný – Majer (67. Bayer), Jarůšek (89. Hudec) Náhradníci: Bayer, Cupal, Juránek, Hudec, Hepp, Kyzlink Trenér: Michal Polák
1FC Kuřim
Sestava: není
Branky: 2 Sedláček, Rek

Kuřim měla ve velice našlapané tabulce před dnešním zápasem o bod víc než my a zaujímala druhou příčku. Dalo se očekávat vyrovnané utkání. Předcházel mu vytrvalý déšť a nastoupilo se tak podmáčený terén.

Začali jsme ve velice svižném tempu. Už v 1. minutě poslal Blatný přízemní centr do vápna, který Jarůšek ve skluzu těsně minul. V 6. minutě Zouhar dostal přihrávku na velké vápno, kde se uvolnil k brance a naservíroval na penaltu Majerovi, který ve výborné pozici nepřekonal brankáře hostí. Z následně zahrávajícího rohového kopu se k hlavičce dostal Rek a krásně zamířil k tyčce - 1:0. Ve 13. minutě Jarůšek zatáhl míč po levé straně, nacentroval na nabíhajícího Sedláčka do vápna, který nezaváhal a vsítil druhý gól - 2:0. Ve 39. minutě po trestném kopu hostí se odrazil míč k hostujícímu hráči, který zakončil těsně vedle. Ve 41. minutě po centru do našeho malého vápna osamocený hostující hráč na míč nedosáhl. Ve 42. minutě jsme zahrávali přímý trestný kop z poloviny hřiště, kterého se ujal Paděra. Nacentroval míč do vápna, kde se nejlépe zorientoval Rek, který se dostal k hlavičce, ale tentokrát si brankář poradil.

Ve 46. minutě Vašák krásně prostrčil míč mezi obránci a vybídl Jarůška ke gólové šanci. Ten se ocitl sám před brankářem, kterého pouze nastřelil. Ve 48. minutě zaspala naše obrana a naplnilo se rčení „Nedáš, dostaneš“. Osamocený hostující útočník dostal míč po naší levé straně, zatáhl ho a nacentroval na svého spoluhráče, který hlavičkoval na zadní tyč, kde si důrazně počínal další hráč hostí, který zkorigoval výsledek - 2:1. V 55. minutě Zouhar krásně vybídl Majera do gólové šance, ale ten těsně minul. V 62. minutě se opět Majer dostal do výborné pozice, ale tentokrát ho vychytal hostující brankář. V 80. minutě vybídl Zouhar krásnou přihrávkou Sedláčka, který šel sám na brankáře a v zakončení se nemýlil - 3:1. V 85. minutě naposledy zahrozili hosté z přímého volného kopu za hranicí velkého vápna, krásným zákrokem si s míčem Juran poradil.

Michal Polák: „V poli byla hra vyrovnaná. Vytvořili jsme si mnoho gólových střeleckých příležitostí, z nichž se nám tři podařilo proměnit. Soupeři jsme naší zodpovědnou a důraznou hrou toho mnoho nedovolili. Bylo to od celého týmu na těžkém terénu výborně zvládnuté utkání bez individuálních chyb. Po zásluze jsme vyhráli."