18.10.2009  |  Michal Polák

Ve Znojmě se staršímu dorostu nevedlo

Z N O J MO - Pro dosavadní nejvyšší porážku v sezóně si přijeli svěřenci trenéra Poláka do Znojma. B tým 1. SC je přehrál jednoznačně 3:0.

11.kolo, sobota 17.10.2009, 10:15
31. SC Znojmo B
Sestava: není
Sestava: uran – Jarůšek, Rek, Paděra, Juránek - Sedláček, Šplíchal, Zouhar, Blatný (45. Vašák) – Majer (45. Cupal), Bayer Náhradníci: Vašák, Cupal, Luner, Horáček, Němec Trenér: Michal Polák

Do Znojma, které má svůj „A“ tým v MSDL, jsme jeli s tím, pokusit se uhrát co nejpříznivější výsledek. I když mělo o šest bodů v tabulce méně, tak se ukázalo hned v úvodu utkání, že je soupeř velice kvalitní.

V 10. minutě jsme měli jednu z mála příležitostí, kdy z větší vzdálenosti Šplíchal vystřelil na branku soupeře, ale vedle. Potom následovalo několik slibných příležitostí domácích. V 16. minutě, po nakopnutém balónu, šel hostující útočník sám na Jurana, ale minul. Juran se potom blýsknul dalšíma dvěma zákroky. Ve 28. minutě přišlo vyvrcholení naší pasivní hry, když po rychlém protiútoku dostal míč do vápna domácí útočník, který obešel naše obránce i brankáře a vsítil gól do prázdné branky - 1:0. V 39. minutě se nám podařilo zakombinovat, ale nedostali jsme se ani do vápna, když poslední hráč uklidil míč do autu. V 41. minutě, po rohovém kopu domácích, vznikl závar, ze kterého vyplynula střela z vápna, kterou Juran bravurně vyškrábl, ale na samostatně dobíhajícího útočníka již nestačil - 2:0.

Do druhé půle vystřídal Cupal Majera, který šel na pravou obranu a Jarůšek do útoku a Vašák Blatného, který doplnil Zouhara ve středu zálohy a Šplíchal šel na zálohu vlevo. V 59. minutě Bayer těsně za vápnem svoji střelou nenašel domácích branku. V 61. minutě rozhodčí neodmával jasný ofsajd a dva domácí hráči šli sami na Jurana s první střelou si poradil a při dorážce Šplíchal odvrátil míč směřující do branky. V 63. minutě, po rychlém brejku domácích, opět bravurně zakročil Juran. V 65. minutě nepokryl Rek útočníka na polovině hřiště, kterého v samostatném nájezdu Juran vychytal. O dvě minuty později se situace opakovala a stejný hráč vybíhajícího Jurana přehodil - 3:0. Poté tento dobrý Rómský útočník vystřídal a bylo to na hře znát. V 70. minutě Zouhar prošel přes půl hřiště, a když se dostával do slibné střelecké pozice, byl sražen domácím obráncem, který si vysloužil žlutou kartu. Z následného přímého kopu za vápnem, Vašák vysoko přestřelil branku. O minutu později se k zakončení dostal Juránek, ale branku minul. V 73. minutě Paděra poslal pěkný centr do vápna, ale Jarůšek z první přestřelil. V 76. minutě se k zakončení dostal Zouhar. Jeho střela mířila nad branku. V 85. minutě opět Paděra centroval do vápna, Jarůšek přihrál hlavou Šplíchalovi, který z dobré pozice přestřelil. V 87. minutě jsme zahrávali přímý kop z velkého vápna. Zhostil se ho Jarůšek, jehož tvrdá střela směřující na branku trefila Zouhara a míč se odrazil nad. V 90. minutě po odraženém míči z rohového kopu Vašák těsně minul domácí branku.

Michal Polák: „V první půli jsme s důrazným soupeřem ze Znojma propadli. Nechali jsme mu naší nedůsledností více prostoru než by bylo zdrávo a on toho využil a vytvořil si hodně slibných gólových šancí. Často nás podržel výbornými zákroky Juran, který si odchytal ve Znojmě dva zápasy. Byli jsme málo důrazní, aktivní a nemohli se dostat do tempa. Naši snahu o rychlé protiútoky hatil v obraně hrající kapitán domácích, který všechny naše pokusy odvracel. V druhém poločase se naše hra zlepšila. Začali jsme kombinovat a vytvořili si několik slibných příležitostí. Branku soupeře se nám ovšem trefit nepodařilo, tak jsme skončili střelecky i bodově na prázdno."