25.10.2009  |  Michal Polák

Starší dorost zdolal na škváře Spartu Brno B

B L A N S K O - V posledním domácím utkání na podzim starší dorostenci vyhráli vysoko nad Spartou Brno B. Utkání se vinou počasí hrálo na škvárovém hřišti.

12.kolo, sobota 24.10.2009, 10:00
Sestava: Kyzlink – Cupal, Rek, Šplíchal, Paděra (60. Juránek) - Sedláček, Zouhar, Vašák, Blatný (70. Hudec) – Majer (65. Bayer), Jarůšek Náhradníci: Juránek, Bayer, Luner, Hudec, Juran Trenér: Michal Polák
0FC Sparta Brno B
Sestava: není
Branky: Jarůšek, Zouhar, Majer, Hudec

Dnešní utkání bylo pro nás velice důležité. Sparta zaujímala třetí příčku v tabulce a měla o dva body více než my. Dva týdny už trénujeme na škváře a bylo jasné, že na ní proběhne i poslední domácí utkání podzimu. Hráči z toho samozřejmě moc nadšeni nebyli.

V 5. minutě, po přihrávce od Sedláčka, se sám před brankářem ocitl Jarůšek, ale mířil nad branku. Vše si zopakoval v 7. minutě, když z výborné pozice mířil opět nad. V 15. minutě poslal Zouhar aktivního Jarůška na brankáře hostí, kterého nejprve nastřelil a odražený míč mu nečinilo problém umístit do branky - 1:0. V zápětí se Jarůškovi ještě podařilo několikrát ohrozit branku hostů ze slibných příležitostí, ale gól se mu bohužel vsítit nepodařilo. Ve 29. minutě prošel Zouhar vápnem a na podruhé se mu podařilo prostřelit brankáře - 2:0. Ve 30. minutě Jarůšek nacentroval na ideálně postaveného Blatného, který z první přestřelil. V 36. minutě narazil Jarůšek hlavou Sedláčkovi, který povedenou střelou k tyči protáhl brankáře hostů. Ve 45. minutě hostující obránce kontroloval míč do zámezí, ale důrazný Sedláček dokázal zdánlivě ztracený míč vybojovat a naservíroval ho na malé vápno nabíhajícímu Majerovi, který se nemýlil - 3:0.

Od začátku druhé půle byla Sparta iniciativnější a podařilo se jí nás zatlačit do defenzívy. I přes to si dokázali vytvořit pouze dvě slibné příležitosti. V 50. minutě přišel centr do našeho vápna, který podskočil Blatný a osamocený hráč hostí z voleje přestřelil naši branku. V 58. minutě se blýsknul Kyzlink nádherným zákrokem, když reflexivně chytil míč směřující do šibenice naší branky. V 81. minutě vybojoval Sedláček míč, vyslal Bayera, který zatáhl a poslal střílený centr na zadní tyč. Osamocený Hudec bez obtíží vsítil gól - 4:0. Závěr utkání se dohrával v klidném tempu.

Michal Polák: „V prvním poločase se hrálo jednostranné utkání. Soupeři, který si zvykal na škvárové hřiště, jsme nic neumožnili a poločasové skóre 3:0 bylo pro Spartu spíše lichotivé. Vzhledem k neproměňování vyložených šancí Jarůška, i když je chvályhodné, že si je ve spolupráci s ostatními hráči vytvořil. V druhém poločase převzali otěže zápasu hosté. Ale naši borci v obraně, s výborně hrajícím Šplíchalem, neztratili na důslednosti a neumožnili Spartě vsítit ani jeden gól. My jsme si rychlými brejky vytvářeli další slibné situace, z nichž se ještě v závěru jedna ujala. Za předvedený výkon na historickém škvarnatém povrchu, se kterým se už můžeme setkat snad jen u nás v Blansku, hráči zaslouží pochvalu."

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu