25.03.2012  |  Jaroslav Matuška

V sobotu dopoledne začalo jaro staršímu dorostu

B l a n s k o - Starší dorost FK Blansko zahájil jarní část divize D domácí remízou s Líšní B v poměru 1:1.

15.kolo, sobota 24.3.2012, 10:15
Sestava: Němec - Zavoral, Luner, Daněk, Vágner - Buchta, Hepp, Gromský, Trávníček - Trtílek (C), Kučera
Náhradníci: Pačovský, Šmerda, Šafařík, Zouhar
Trenér: Jiří Pokoj st.
1SK Líšeň B
Branky: 7. Trtílek - 27. Formánek

Bojovné utkání, ze strany hostů místy až přehnaně bojovné, příliš kombinačního fotbalu nepřineslo. Brankové příležitosti k vidění byly, více na straně domácích, ale v brance hostů stál výborný Martin Juris a především jemu mohou hosté děkovat za získaný bod.

Sice už v 7.minutě kapituloval, když se dobře u postranní čáry uvolnil Trávníček a na jeho nastřelenou přízemní přihrávku si do prostoru značky pokutového kopu mezi obránci naběhl Honza Trtílek a z voleje poslal míč do sítě - 1:0. Bohužel, bylo to naposled. Další šanci měl už v 10.minutě, ale hostující brankář předvedl první ze svých skvělých zákroků. Ve 27.minutě hosté vyrovnali, když u postranní čáry zůstal ležet Buchta, naši hráči se domáhali odpískání faulu a nekoncentrovanost naší obrany dokonale využil hostující Formánek, který s přehledem svůj průnik středem zakočil střelou k tyči a vyrovnal - 1:1.

V první čtvrthodině druhého poločasu bylo k vidění několik zbytečně tvrdých zákroků, takže postupně tři hostující hráči viděli žlutou kartu po faulech na Trtílka, Heppa a Buchtu. Karetní dvacetiminutovku pak zakončil Zavoral. Byly i šannce ke vstřelení branky, ale v 67.minutě po Trávníčkově přistrčení středem obrany ztroskotal na hostujícím brankáři Trtílek a v 70.minutě po Zavoralově centru střelu Vágnera znovu zlikvidoval líšeňský brankář. Největší šanci hostů v 83.minutě zahodil hostující útočník, který netrefil branku a utkání tak skončilo asi oboustranně zaslouženou remízou.

Hodnocení trenéra Pokoje:

Před zápasem jsme měli problém se sestavou. V posledním přípravném zápase se zranil Horáček, Luner celý týden měl teploty a netrénoval. Na lavičku náhradníků tak usedli mladší dorostenci. Samotný zápas byl víc boj než pohledný fotbal. Jediná ukázková akce, když na pěknou finální přihrávku od Trávníčka naběhl Trtílek a s přehledem vsítil gól. Škoda laciné branky, kterou soupeř vyrovnal. Po tvrdém střetu na půlce zůstal ležet Buchta. Přestali jsme hrát v domněnce, že soupeř míč zakopne, tak jako jsme to udělali my, když ležel na zemi hráč Líšně. Nestalo se, útočník převzal míč a prošel kolem stojících obránců a v klidu dal branku. V tvrdě hraném utkání, hlavně ze strany soupeře, pro zranění nedohráli Buchta, Trtílek a Zavoral, kteří v příštím zápase ve Svratce nenastoupí a otazník je ještě nad Heppem. Na závěr musím všem hráčům za odvedený výkon poděkovat a taky za to, že se nesnížili, aby tvrdé až někdy surové zákroky opláceli.