30.10.2012  |  Josef Šmerda

Starší žáci vybojovali ve Veselí bod

Starší žáci vybojovali ve Veselí bod

V e s e l í / B l a n s k o - V 10. kole krajského přeboru se starším žákům podařilo po dvou porážkách bodovat. Na půdě Veselí nad Moravou již sice svěřenci trenéra Šenkeříka prohrávali 1:3, nakonec však dokázali skóre srovnat do konečné podoby 3:3.

 
 
10.kolo, sobota 27.10.2012, 10:30
3FC Veselí nad Moravou
3FK Blansko
Sestava: Holík - Šamalík, Borek, Študent (C), Kala - Gregor, Feik, Moravec, Sedlák - Kadlec, D. Zmeko
Náhradníci: Šmerda, Kakáč, Šenkeřík, Šustr, Rumler
Trenéři: Michal Šenkeřík, Tomáš Vach
Poločas: 2:1
Branky: Študent 2, Borek

Komentář k zápasu

Další utkání jsme sehráli ve Veselí vzhledem k deštivému počasí na umělé trávě III. generace, kterou můžeme domácím jen tiše závidět. K utkání jsme nastoupili po delší době zase kompletní a se snahou uhrát po půstu zase nějaké body a dát taky branku, což se nám nepodařilo již dlouhých 200 minut.

Domácí ale byli evidentně proti a hned od úvodní minuty byli na hřišti jasně lepší a naše obrana si nevěděla s jejich pohybem často rady. Paradoxně jsme to mohli ale být my, kdo mohl vstřelit branku, když si na dlouhý míč za obranu naběhl D. Zmeko, ale sám proti brankáři bohužel neuspěl. Domácí na to odpověděli opět náporem, který zužitkovali v 10. minutě také v úvodní branku, to si domácí záložník naběhl na křižný centr do vápna a Sedlák v roli diváka jen přihlížel, jak pohodlně skóruje - 1:0.

V 15. minutě bylo ještě hůř, kdy po rohu zcela osamocený hráč na malém vápně na 2x překonal bezmocného Holíka opět za pouhého přihlížení našich obránců, tentokrát v čele s Kalou - 2:0.

Veselí i nadále pokračovalo v aktivní hře, ale naši kluci postupně hru vyrovnali a díky kombinační hře začali postupně přebírat iniciativu. Druhá polovina poločasu pak byla již zcela v naší režii, což přineslo také konečně naši branku. Ve 25. minutě Študent z přímého kopu z 25 m využil menší postavy domácího brankáře a technickou střelou pod břevno snížil na 2:1.

V samotném závěru si ještě za obranu zaběhl Šmerda, ale prudkou nahrávku Kaly nedokázal bohužel zpracovat a jeho teč nebyla pro brankáře domácích tak nebezpečná.

Jak se již stalo tradicí, došlo v poločase k vysunutí Študenta do zálohy a naopak Feik putoval na místo stopera, vše s jasnou snahou přivodit zvrat v utkání. Také jsme začali náporem, ale domácí odolali a naopak po Sedlákově zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště se kombinací dostali do vyložené šance, kterou bez problémů využili - 3:1.

Pro naše hráče to byla sice sprcha, ale i nadále se snažili o zvrat v utkání, což podpořili trenéři vysunutím Borka na hrot. To se také vyplatilo, tentokrát domácí přišli o míč a D. Zmeko našel křižnou nahrávkou Borka, který z první přehodil domácího brankáře - 3:2.

Od této chvíle jsme vrhli všechny síly do útoku a hrál se atraktivní fotbal od brány k bráně. Naši dobývali domácí svatyni a domácí chodili do nebezpečných brejků, které naštěstí buď špatně zakončili, nebo jejich snaze zabránil dnes vynikající Feik a když už bylo nejhůř, podržel několika dobrými zákroky také Holík.

V 60. minutě jsme po ruce domácího hráče opět dostali možnost zahrávat přímý kop, tentokrát ze vzdálenosti 30 m. K míči se postavil opět Študent, domácí obránci z něho měli evidentně obavu, proto se jeden z nich snažil vypomoci brankáři, kterému ale bránil ve výhledu, a i díky tomu Študentova pumelice zapadla do domácí brány - 3:3!

Až do konce utkání se oba týmy snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ale skóre se již nezměnilo, utkání tak skončilo zřejmě zaslouženou remízou.

V utkání byli sice domácí fotbalovější, ale naši kluci po úvodní mrtvé 20minutovce, se ve zbytku utkání výrazně zlepšili a po zásluze získali bod. Je jen škoda, že dovolili svými individuálními chybami domácím vstřelit tři branky, výsledek by pak mohl být daleko lepší. V posledním utkání podzimu nás doma čeká tým Moravského Krumlova a my již nic jiného než vítězství nebereme, ale bez snahy celého týmu a ne jen několika jednotlivců to určitě nepůjde.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu