2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

L í š e ň - První vítězství na zimním turnaji v Líšni si na své konto připsali fotbalisté FK APOS Blansko. Po kompaktním výkonu především v obranné fázi zdolali 13. celek MSFL Dostu Bystrc 2:0. Mezi třemi tyčemi se představila nová tvář David Galla z Bystrce. (Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík)

přátelské utkání , 6. února 2010, FC Dosta Bystrc-Kníničky - FK Blansko

FC Dosta Bystrc-Kníničky

0:2

Poločas: 0:1
Branky: 26. Sehnal, 80. Farník

není

Galla - Zich, Klimeš, Němec, Šíp (70. Bezděk) - Starý, Cupal, Kleveta, Beneš - Bezděk - Sehnal (75. Pernica) Náhradníci: Pernica, Trubák Trenér: Roman Šindelka

Pro toto utkání měl trenér Blanska Roman Šindelka k dispozici silnou jedenáctku. Do branky se postavil zkušený David Galla, kterého si blanenští fanoušci pamatují ze vzájemných soubojů ve třetí lize, kdy hájil barvy Břeclavi. Na podzim působil 37letý Galla v Bystrci. „Otázku brankáře teď řešíme. Bystrc má k dispozici dva kvalitní brankáře a David by k nám mohl přijít na hostování. Uvidíme, jak se celá situace vyvine, ještě budeme jednat i s Alešem Slaninou. Během příštího týdne bychom měli mít jasno,“ objasnil celou situaci Roman Šindelka.

Jistý výkon nového brankáře se projevil i na obranné hře celého mužstva. Dres soupeře oblékli i dva nedávní hráči Blanska Jakub Fous a Roman Kostka. Trenér Bystrce Oldřich Janusicza se musel mimojiné obejít bez režiséra hry Jiřího Šímy. I když Bystrc častěji držela míč na svých kopačkách, k vážnějšímu ohrožení branky Blanska se v prvním poločase nedostala. Čestnou výjimkou snad byl volej Fouse, s jehož likvidací však Galla problémy neměl. Také Blanenští v ofenzivě dlouho nezlobili. Po dvou podařených kombinacích centroval nejprve Šíp a za několik minut i Beneš, v obou případech však míč svého adresáta ve vápně nenašel. Až ve 26. minutě centr zprava Beneš z první přihrál Sehnalovi do vápna a ten chladnokrevně prostřelil Krajíčka - 1:0. Blansko se vůbec poprvé na turnaji dostalo do vedení.

Také po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Blansko vyčkávalo v obranné ulitě na chyby soupeře a pokoušelo se přidat pojišťovací branku. To se mohlo povést Benešovi, který se v 64. minutě ocitl volný ve vápně, jeho střelu však brankář Krajíček reflexivním zákrokem vyrazil. V závěru zápasu se pokoušel technickou střelou prosadit Farník, ale neuspěl a soupeř mohl trestat. Dvě minuty před závěrečným hvizdem se po centru zleva ve vápně zjevil zcela osamocený Bystrčan, brankář Galla vytáhl ze svého inventáře bravurní zákrok a vyrazil jeho hlavičku na roh. V úplném závěru Farník přesným pasem založil akci, Benešův přetažený centr zleva vrátil před branku Starý, míč doputoval až k Farníkovi a ten netypicky pravačkou zamířil přesně k levé tyči - 2:0.