07.09.2019  |  Kryštof Severa, hanackaslavia.cz

Ani na třetí pokus Blansko venku nevyhrálo. V Kroměříži remizovalo 0:0

K r o m ě ř í ž - Ani na třetí pokus nedokázali svěřenci Zbyňka Zbořila porazit soupeře na jeho hřišti. V Kroměříži Blansko remizovalo 0:0 a seskočilo na druhou příčku za první Sigmu Olomouc.

6.kolo, sobota 7.9.2019, 16:00 | (140 diváků)
0SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sestava: Kofroň – Šmerda, Zabadil, Hloch, Jeleček – Cupák, Mlčoch (60. Marchuk), Machálek (74. Pančochář), Matoušek (C), Fládr (46. Chytil) – Kovář.
Sestava: Doležal - Ilko (77.Minx), Huška, Štrbák, Sedlo - Buchta - Žák (64.Přerovský), Kopičár (88.Paděra), Šulek, Urbančok (46.Schwendt) - Štrombach (71.Tulaydan)
Žluté karty: 58. Buchta (BLA).
Rozhodčí: Vostřejž – Vejtasa, Černý.
Počet diváků: 140

Velmi slabou diváckou návštěvu nepoznamenalo jen počasí, ale také televizní přenos reprezentačního týmu proti Kosovu. Diváci, kteří třetiligový zápas navštívili, se nakonec nedočkali žádné branky a v podstatě ani žádné vyložené šance. Několik náznaků šancí či vzruchu před brankou vždy úspěšně vyřešily obranné řady. Ve druhé půli měli domácí více ze hry a jejich pojetí se blížilo jistému tlaku na branku soupeře, ale bez již zmíněného efektu.

Blansko tak kleslo po sobotním zápase na druhou pozici za vedoucí Sigmu Olomouc.

Bronislav Červenka (Kroměříž):Chyběla nám hlavně rychlost směrem dopředu. Všechno bylo hrozně pomalé. Středoví hráči brzdili akce. Není to však pouze o jednom hráči, ale o dalších třech, čtyřech lidech, kteří mají na starost útočnou fázi. Musíme si s tím příště poradit daleko lépe. Na těžkém a mokrém terénu se hrál bojovný zápas bez šancí. Bylo to oboustranně hodně upracované. Soupeř byl kvalitní, kompaktní. Dobře si hlídal obrannou fázi. My jsme se přes ní těžko prosazovali, na druhé straně v defenzivě jsme si to taky pohlídali. Hosté měli pár brejků a střel, které nevyřešili dobře. My jsme taky občas šli do otevřené obrany, ale pokaždé nás zradila nepřesná finální přihrávka nebo centr. Do šestnáctky soupeře jsme se téměř nedostali. Bylo to utkání o jednom gólu. Nikdo ale neudělal hrubou chybu, takže to skončilo bez branek.

Zbyněk Zbořil (Blansko):Hodně těžký zápas, byla to víc válka, než fotbal a v podstatě se to celé odehrálo bez šancí. My jsme se tentokráte nepotkali s herní pohodou, hodně jsme kazili a víme, že umíme hrát líp. Ve středu obě mužstva odehrála výborné zápasy a za tři dny předvedla jen boj o každý metr hřiště, bez kvality na míči a v kombinaci. Nakolik se projevil náročný týden a možná i těžký terén se můžeme jen domnívat. V podstatě není co hodnotit, bod z Kroměříže bereme všema deseti a jedeme dál.