2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Šest branek a několik sporných situací. To vše přineslo utkání fotbalistů FK APOS Blansko se Žďárem. Domácím se nakonec podařilo dotáhnout dvoubrankové manko. Vyrovnávací trefu zaznamenal po nádherném voleji David Bednář.

Ofsajdy: 1:4
ŽK: 18. Zich, 45. Bezděk, 49. Pokoj, 72. Bednář - 18. Kadlec, 43. Chmelík, 48. Bureš
Diváků: 237
Rozhodčí: Batík - Miko, Růžička
Delegát: Vozák

Švancara - Bezděk, Zich, Pokoj, Bubeníček - Beneš (41. Nečas), Němec L., Janíček K. (74. Farník), Šíp (C) - Bednář - Jarůšek (46. Pernica)
Náhradníci: Sehnal Martin II, Cupal J., Pernica, Blatný, Farník, Nečas, Cupal P.
Trenér: Roman Šindelka

Hajný - Pavliš, Kadlec, Šindelka, Vomela - Bureš, Heide, Bratršovský (C), Malínek (90. Řeháček) - Pohanka (73. Otoupalík), Chmelík (90. Němec P.)
Náhradníci: Otoupalík, Němec P., Řeháček, Pospíchal
Trenér: Petr Nedvěd

Hostující trenér Petr Nedvěd oproti úvodnímu utkání sezóny, které Žďár doma prohrál 3:4 s Otrokovicemi nasadil do hry zkušeného stopera Kadlece. Místo Otoupalíka nastoupil na postu defenzivního záložníka Heide.

Domácí lodivod Roman Šindelka oproti vítěznému utkání s Velkým Meziříčím nasadil do útoku místo Marka Pernici Tomáše Jarůška.

Po úvodním oťukávání se vedení ujali ve 13. min. hosté. Přetažený centr prošel až k Chmelíkovi, jeho střelu Švancara pouze ztlumil, těsně před dotírajícím obráncem nakonec míč do sítě dopravil Malínek - 0:1. Blanenští mohli záhy vyrovnat, trestný kop Němce však skončil těsně vedle pravé tyče Hajného branky. Za Žďár se poté o slovo přihlásil ve 24. min. kapitán Bratršovský, jehož střelu z 23 metrů musel Švancara likvidovat nadvakrát.

Na druhé straně pár vteřin poté přinesl velký vzruch kontakt brankáře hajného s Bednářem, po němž se domácí záložník ocitl na zemi, penaltu však rozhodčí i přes nevoli diváků neodpískal. O vyrovnání skóre se postaral ve 31. min. po drzém průniku Libor Němec, který svůj postup k hostující brance zakončil ranou do pravé šibenice - 1:1.

Radost z vyrovnání si Blanenští dlouho neužili. Za dvě minuty neodhadl situaci brankář Švancara, kterého nachytal na hruškách Bratršovský, jehož chytrý oblouček zaplul do opuštěné branky - 1:2. Za dvě minuty se domácí fanoušci opět zlobili. Po trestném kopu Němce se ve vápně míč otřel o ruku stopera Šindelky, také tentokrát nechal rozhodčí pokračovat ve hře. Poločas ukončil brejk hostů, na jehož konci pálil nepřesně Malínek.

Po změně stran opět jako první skórovali hosté. V 55. min. využili Nedvědovi svěřenci prostoru na útočné polovině, Chmelík našel ideálně naběhnutého Malínka , který zkušeně prostřelil Švancaru - 1:3 . Domácí však ani tento moment nepoložil. V 61. min. byl ve vápně faulován Nečas a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Libor Němec - 2:3 .

Žďár za dvě minuty zahrozil Bratršovským, na poslední chvíli mu v zakončení zabránil Zich. O výsledku tak rozhodla poslední desetiminutovka. Nejprve v 80. min. nepropálil hradbu těl Šíp. Za dvě minuty si pošmákli i ti největší fotbaloví labužníci. Pas Pokoje z poloviny hřiště ve vápně z voleje trefil k levé tyči ukázkově Bednář - 3:3 .

Žďár navíc musel dohrávat bez vyloučeného Bureše, který za faul na brankáře Švancaru uviděl druhou žlutou kartu. Tři body nakonec mohli ukořistit Blanenští. V 87. min. našel Farník ve vápně centrem Nečase, který si míč špatně zpracoval a Hajný jej tak bez obtíží chytil.

Divácky vděčný a emočně vypjatý zápas tak skončil remízou 3:3. Vzhledem k průběhu z ní mají větší radost Blanenští.

V anketě Hráč kola nezapomeňte hlasovat proti tři nejlepší.