08.10.2011  |  Boris Hasa

Blansko brankou Sehnala udolalo poslední Zbýšov

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko si v 10. kole krajského přeboru splnili povinnost a porazili poslední celek tabulky po brance Martina Sehnala nejtěsnějším rozdílem 1:0.

10.kolo, sobota 8.10.2011, 15:00
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Beneš - Kugler (76. Hájek), Kolář - Doležel (79. Sedláček), Zouhar, Šenk (90. Šíp) - Sehnal
Náhradníci: Šíp, Pernica, Pištělka, Hájek, Sedláček, Juran
Trenér: Michal Kugler
0Baník Zbýšov
Sestava: Prečan - T. Hrazdíra, Marinč, Císař, Procházka - Šrámek (87. Bareš), Roszicska (C) (82. Fejta), M. Hrazdíra, Presl (86. Presl) - Novák, Stehlík
Náhradníci: Matouš, Bareš, Kozel, Fejta, Dobšík
Trenér: Miroslav Vespalec
Branka: 68. Sehnal
Střely na branku: 3:3
Střely mimo: 11:4
Rohy: 7:2
Fauly: 13:16
Ofsajdy: 2:3
ŽK: 80. Bednář, 87. Beneš - 67. Procházka
Rozhodčí: Vodák - Teplý, Slanina
Delegát: Kolesa

Blansko se proti poslednímu týmu tabulky na vítězství nadřelo. Přitom úvod utkání nenasvědčoval tomu, že cesta za třemi body by měla být trnitá.

V 1. min. rozehrál standardní situaci Kugler a odražený míč napálil do břevna kapitán Bubeníček.

Blansko si udržovalo mírnou územní převahu, do vedení však mohli jít ve 13. min. hosté. Po standardní situaci se ve vápně dostal ke střele Novák a míč jen o pár centimetrů minul pravou tyč Bednářovy branky.

Novák pak ohrozil branku Blanska ve 27. min., Bednář však byl pozorný.

Po změně stran si nejprve třetí nadějný střelecký pokus vypracoval Novák, po jehož individuální akci a střele prosvištěl míč kolem levé tyče.

Blanenští odpověděli akcí dvojice Šenk - Zouhar, následně míč před branku vracel Doležel a Šenkovi chyběly dva kroky, aby se dostal do zakončení.

Klíč k obraně Zbýšova našli Blanenští až v 68. minutě. Kolář s Bubeníčkem rychle rozehráli standardní situaci a prvně jmenovaný našel ostrým centrem ve vápně Sehnala, jehož hlavička zaplula za bezmocného brankáře Prečana - 1:0.

A protože do konce zápasu si ani jedno mužstvu větší šanci nevypracovalo, mohlo Blansko slavit tříbodový zisk a posun v tabulce na 4. místo.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Chtěli jsme vyhrát, což se povedlo. Soupeř podle mě nepatří na poslední místo tabulky, rozhodně nehrál špatně. Bylo vidět, že na nás byli dobře připravení, navíc jejich trenér Piták je velice kvalitní. Jsem rád za tři body a že to kluci zvládli vzadu s nulou.“