05.03.2011  |  Boris Hasa

Blansko bylo s Líšni blízko k remíze, nakonec prohrálo

Blansko bylo s Líšni blízko k remíze, nakonec prohrálo

B r n o - Porážkou 1:2 zakončili letošní účinkování na zimním turnaji v Líšni fotbalisté FK APOS Blansko. Svěřenci trenéra Šenka byli po trefě Šípa blízko remíze, o kterou však přišli záhy když se prosadil ex-zbrojovácký Cupák.

 
 
přát, sobota 5.3.2011, 15:00
1FK Blansko
Sestava: Švancara (41. Sehnal) - Bubeníček, Kolář, Pokoj, Kuda (41. Šíp) - Klimeš - Nečas, Hájek, Farník, Doležel - Jelínek
Trenér: Tomáš Šenk
2SK Líšeň
Sestava: Sedmidubský - Cupák, Hebron, Král (41. Široký), Matoušek (41. Mičko) - Pecha (41. Oprchal) - Nosko, Drábek Michal, Belej (68. Drábek Martin), Šudoma - Vrtěna (65. Knap)
Trenér: Zbyněk Zbořil
Poločas: 0:1
Branky: 74. Šíp - 33. Drábek Michal, 76. Cupák

Komentář k zápasu

Trenér Tomáš Šenk musel těsně před utkáním řešit absenci Karáska, kterého do hry nepustily zdravotní problémy. Na hrotu se tak stejně jako v předchozích utkáních statečně bil Miroslav Jelínek, který i tentokrát vydatně zaměstnával obranu soupeře. Na postu středního obránce se vedle Jiřího Pokoje představil rájecký Antonín Kolář, o jehož angažování vedení klubu usiluje.

V prvním poločase se lépe v útoku dařilo domácím. Ve 14 .min. se do zakončení dostal Michal Drábek, kterého vychytal Švancara. Na druhé straně hlavičkoval po centru Bubeníčka Jelínek, Sedmidubský si poradil. Domácí svůj tlak vystupňovali v závěrečné pasáži úvodní třicetiminutovky.

Nejprve se po centru Beleje objevil ve velké šanci Cupák, střela mu však nesedla podle představ a Švancara navíc zasáhl spolehlivě. Za minutu centroval zleva Šudoma a důrazný Nosko orazítkoval břevno. Vedení se Líšeň dočkala ve 33. min., kdy se za ofsajdovou linií zjevil Vrtěna, který po úniku a přihrávce pod sebe našel Michala Drábka, který nezaváhal - 0:1.

Po změně stran bylo o něco aktivnější Blansko. Líšeň však stále hrozila, například ve 44. min., kdy standardní situaci Beleje výborným zákrokem zneškodnil Sehnal. V 53. min. se po autu šikovně uvolnil Hájek, jeho střela z otočky skončila nad. V 62. min. vystihli blanenští chybnou rozehrávku domácí obrany, do zakončení se následně dostal Nečas, který však netrefil míč ideálně a Sedmidubský střelu pokryl.

Vyrovnání se Blansko dočkalo v 74. min. po vydařené kombinační akci, do které se postupně zapojili Šíp, Hájek, Farník a centrující Doležel, kdy Sedmidubský míč vyrazil těsně za vápno, kde jej po přetlačované vybojoval Petr Šíp a pohotově jej napálil pod břevno - 1:1. Domácí však na tuto branku bleskově odpověděli, když ideální míč za obranu zužitkoval Michal Drábek, který předložil ideální přihrávku Cupákovi a ten zakončil k levé tyči - 1:2.

Blanenští se tak se zimním turnajem rozloučili těsnou porážkou, výkon především ve druhém poločase však byl příslibem do dalších bojů.

Ohlasy trenérů

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „Proti kvalitnímu soupeři jsme neodehráli špatné utkání. V prvním poločase byla Líšeň lepší, neproměnila dvě šance. Po změně stran už jsme se dostali více do hry a byli jsme domácím naprosto vyrovnaným soupeřem. Je to škoda, když už jsme se propracovali k vyrovnání, tak jsme o něho hned za dvě minuty přišli. Jinak jsem byl s druhým poločasem spokojen. Co se týká Tondy Koláře, myslím si, že je to na divizi nadprůměrný hráč. Své kvality dnes jednoznačně prokázal, hrál s přehledem, takže pro nás by to byla jednoznačně velká posila. Věřím, že jednání s Rájcem dobře dopadne a Tonda nám pomůže se záchranou.“

Zbyněk Zbořil, SK Líšeň: „V první půli jsme měli několik situací, které musí skončit gólem například nájezd Cupáka či Vrtěny na brankáře, břevno Noska. Měli jsme dnes po celý zápas problém s produktivitou, ale hodně chyb jsme opět udělali už v samotném vedení rychlého protiútoku, jinak těch vyložených šancí mohlo být ještě více. I tak jsme si jich vytvořili dost na to, abychom o osudu utkání rozhodli už v první půli. Druhý poločas byl opět velmi špatný směrem dozadu. Hrajeme hodně složitě v situacích, kdy je to potřeba řešit jednoduše. Blansko nás za neproměňování šancí potrestalo pět minut před koncem, ale dokázali jsme naštěstí ihned reagovat na 2:1.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu