2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Ani na třetí pokus se fotbalistům FK Blansko nepodařilo v nové sezóně zvítězit před domácím publikem. Tentokrát svěřenci trenéra Ludevíta Grmely remizovali se Slavojem Polnou 1:1. Jedinou branku vsítil po čtvrthodině hry obránce David Müller.

Delegát: Brtníček

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Šíp - Nečas (C) (83. Buchta), M. Zouhar (46. Šplíchal), Jukl, Levai - Ullmann (66. Krejčíř), Trtílek
Náhradníci: Šplíchal, Buchta, Krejčíř, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Skočdopole - Krejčí, Kučera, Fadrný (C), Bambula - Hron, Škácha, Šuta, Klíma - Kavka, Lančarič
Náhradníci: Šimek, Diviak, Caha, Solař, Vavroušek
Trenér: Tomáš Kaplan

Blansko chtělo proti Polné, která na vítězství v nové sezóně zatím čeká, potvrdit tři body z Mutěnic. Trenér Ludevít Grmela měl k dispozici o jednoho muže méně, než v posledním utkání, když pro nemoc chyběl Tomáš Zouhar. Toho v základní sestavě nahradil jeho jmenovec Michal.

Zápas začaly oba týmy s útočným apetitem. Již v úvodní minutě střílel domácí Michal Zouhar nad branku. Podobně se z protiakce vedlo hostujícímu záložníkovi Hronovi. Ve 3. min. se šikovně proháčkoval před pokutové území kapitán Blanska Nečas, který předložil ideální přihrávku Ullmannovi, ten však tutovku zazdil, když míč z ideální pozice poslal vedle levé tyče. A hosté trestali. V 6. min. dostal přihrávku za blanenské beky Martin Lančarič a přízemní střelou překonal Jurana - 0:1.

Již o minutu později hosté nebezpečně zaútočili, z pohledu domácích velmi dobře zasáhl svědomitě se vracející M. Zouhar. Poté se osmělili Blanenští. V 10. min. hlavičkoval po rohovém kopu Levaie Müller nad branku. O dvě minuty později hostující brankář Skočdopole vytěsnil mimo tři tyče pohotovou střelu Levaie zpoza vápna.

V 15. min. se již mohli domácí příznivci radovat. Jukl poslal precizní centr ze standardky, který ve vápně trkl hlavou k pravé tyči David Müller - 1:1. V 18. min. se do zakončení v dobré pozici dostával střelec úvodní branky Lančarič, výborným zákrokem však jeho snahu zmařil pozorný Čoupek. Následně ve 20. min. vyslal prudkou střelu z kroku Šíp, Skočdopole míč vytáhl na roh. Poté pálil po centru Levaie Trtílek, po závaru ve vápně míč doputoval k Müllerovi, který ho opět vrátil do šestnáctky, volej Trtílka levou nohou minul jen o vlásek břevno.

Ve 26. min. byl v permanenci Juran, který vyrazil před sebe prudkou střelu Kavky, následný požár hasil razantním odkopem do autu Šíp. Svižní první poločas ani nadále nenudil. Ve 29. min. po akci Klímy neuspěl se střelou z hranice vápna Kavka. Poté Juran kryl také propagační pokus Hrona. V 41. min. se zranil dobře hrající M. Zouhar a domácí poločas dohráli o jednoho muže oslabeni.

Bohužel domácí štírek již do druhé půle nezasáhl, místo něj poslal trenér Grmela do hry Jakuba Šplíchala. Ve druhém poločase tempo hry postupně opadlo. Ve 48. min. si Skočdopole poradil s tečovanou střelou Čoupka z 25 metrů. V 51. min. skončil vedle pokus Šípa. Obdobně si domácí obránce počínal o čtyři minuty později, kdy ho centrem nalezl Gromský. Na druhé straně Juran pokryl nepříjemnou skákavou střelu Hrona.

Domácí se poté snažili po slibných kombinacích nalézt recept na zdolání obrany soupeře, ta však pod taktovkou výborně hrajícího kapitána Fadrného fungovala spolehlivě. Až v 80. min. vybídl Nečas ke střele před vápnem Jukla, ten však nezacílil přesně. Hosté kontrovali nebezpečnými brejkovými akcemi. V 82. min. střílený centr Hrona ztečoval do boční sítě vlastní branky vracející se Čoupek. V 85. min. se šikovně před vápnem zbavil svého strážce Jukl, jeho střelu však ukryl ve svých rukavicích mrštný Skočdopole. A když se domácí nedostali k ohrožení branky Polné při poslední standardce Jukla, body se na Údolní dělily.

Další výsledky 15. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Žďár nad Sázavu - Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (0:2), Mutěnice - Otrokovice 1:6 (0:2), Pelhřimov - Hodonín 2:1 (0:1), Stará Říše - Tasovice 2:0 (0:0), Uherský Brod - Napajedla 4:1 (1:0), Rosice - Vrchovina 0:0, Velké Meziříčí - Havlíčkův Brod 7:1 (3:1)