2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si v rámci 9. kola krajského přeboru připsali třetí vítězství v řadě. V utkání dvou zcela odlišných poločasů porazili svěřenci trenéra Jarůška po brankách Jana Trtílka a Michala Šenka Slovan Bzenec 2:0 a minimálně jeden den budou okupovat první místo v tabulce.

Delegát: Gric

Němec - Beneš, Maška, Šplíchal, Šíp (C) - Jarůšek, Zouhar (74. Mokrý), Pokorný (86. Marák), Šenk - Doležel, Trtílek (89. Pernica)
Náhradníci: Marák, Pernica, Mokrý, Juran
Trenér: Karel Jarůšek

Pelíšek - M. Dulovecz (81. Šifel), Linhart, Hrotek (C), T. Dulovecz - Kmeť, Dobeš, Škodík, Zůbek - Ingr (85. Andrýsek), Kasala
Náhradníci: Andrýsek, Kosíř, Šifel, Zeman
Trenér: Libor Škodík st.

První poločas utkání týmů s nejlepšími obranami v soutěži vyzněl jednoznačně pro hosty z Bzence. Ti nejprve ve 3. min. přihlíželi střele Šípa a šikovné teči Doležela, po níž míč skončil nad břevnem jejich branky. V dalším průběhu se však zajímavé situace rodily téměř výhradně ve vápně Blanska. V 5. min. hlavičkoval po rohu Dobeše nepřesně kapitán Hrotek, o tři minuty později minul domácí branku z 22 metrů Škodík.

Blanenští odpověděli střelou Beneše, ta si však cíl nenašla. Hodně vzruchu přinesla situace v 10. min., kdy ve vápně po souboji se Šplíchalem upadl Kasala. Rozhodčí nakonec odpískal útočný faul hostujícímu forvardovi.

Ten se v dalších minutách obsadil do hlavní role při spalování šancí. Nejprve v 11. min. po přetaženém centru pálil na zadní tyči mimo. O pár vteřin později si Kasala ideálně zpracoval míč, směřující mezi blanenské stopery, následnou střelou však trefil pouze nohy dobře postaveného brankáře Němce. Ve 13. min. pálil Kasala po dalším přesném pasu pohotově, leč opět nepřesně. V 17. min. se hostující útočník s č. 16 opět objevil sám před Němcem, mladý brankář svůj tým podržel dalším dobrým zákrokem.

Ve 22. min. sklepl Kasalovi míč Škodík, smolař utkání pálil z výhodné pozice nad. Ve 35. min. rozvlnil střelou z voleje boční síť Zůbek. Blansko si jedinou vážnou šanci vypracovalo ve 39. min., když po dlouhém výkopu Němce pronikl do vápna Trtílek, z výhodné pozice pálil mladý blanenský útočník mimo Pelíškovy tyče. Ve 42. min. skončil míč v rukavicích Němce po standardce Zůbka. Poločas pak zakončil Kasala, který po rohovém kopu a následné trmě vrmě ve vápně domácích orazítkoval pravou tyč.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči jako vyměnění. Ti již během úvodních pěti minut třikrát prověřili zkušeného brankáře Bzence Pelíška. Ten si nejprve ve 47. min. poradil po akci Doležela se střelou Jarůška, o minutu později předvedl další úspěšný zákrok po centru Šenka a hlavičce Jarůška. Neuspěl ani Beneš s povedenou střelou z 25 metrů.

Až v 54. min. unikl hostujícím obráncům agilní Šenk, jehož přesný centr uklidil do sítě Jan Trtílek - 1:0. Pojišťující branku Blansko přidalo po další pohledné akci v 62. minutě. Doležel vysunul Michala Šenka, ten pronikl až do šestnáctky a nekompromisně míč napálil ke vzdálenější tyči - 2:0.

Opaření hosté se v těchto fázích nemohli nadechnout ke kloudné akci. Navíc jejich šance na bodový zisk mohl definitivně pohřbít v 65. Trtílek, který se dostal ke střele po autu Šípa a vtipné přihrávce Pokorného, zblokovanou střelu hostující obrana nakonec z nebezpečného prostoru u branky odvrátila.

V 71. min. našel Beneš mezi obránci volného Doležela, ten však sám proti Pelíškovi neuspěl. V 78. min. mohli Bzenečtí skóre zkorigovat, proti lobu Ingra i s nasazením vlastního zdraví opět dobře zasáhl brankář Němec. V 79. min. se dostal před svého strážce na polovině hřiště Trtílek, který se již chystal k samostatnému úniku na branku, když ho fauloval obránce Linhart. Ten si však k překvapení mnohých prohlédl z rukou hlavního rozhodčího pouze žlutou kartu.

V 83. min. vyrazil Němec míč po standardce střídajícího Šifela, nebezpečí nakonec definitivně uhasil obránce Maška. O dvě minuty později se povedeným trestným kopem prezentoval Pokorný, Pelíšek míč vyrazil mimo tři tyče, na druhé straně vytáhl střelu Kmeťe nad břevno Němec.

Další výsledky 9. kola KP:
Boskovice - Bosonohy 3:2 (3:1), Rajhrad - Podivín 3:1 (1:1), Sparta Brno - Kuřim 4:1 (1:0), Novosedly - IE Znojmo 2:1 (1:1), Kyjov - Ivančice 0:0, Ráječko - Moravský Krumlov 3:1 (1:0), Rousínov - Mutěnice 3:2 (1:1), hráno 23.10.