2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P o l n á / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko měli v rámci 22. kola divize na hřišti v domácím prostředí dosud neporažené Polné blízko k vítězství. Nakonec svěřenci kouče Hajského díky dvěma brankám Jana Koudelky uhráli i přesto cennou remízu 2:2.

Delegát: Kundelius

Skočdopole - Fadrný, Černý, Pražák, Caha - Bambula, Adamec, Šuta, Hron (89. Lacina) - J. Holub (81. Tomas), Kaplan (C)
Náhradníci: Tomas, Lacina, T. Holub, Zimola
Trenéři: Tomáš Kaplan, Vladimír Hekerle

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Buchta (89. Hansl) - M. Skoupý (57. Horáček), Šplíchal, Nečas (C), Pospíšil (84. T. Zouhar) - Trtílek, Koudelka
Náhradníci: T. Zouhar, Hansl, Vágner, Horáček, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Blansko odcestovalo na hřiště v domácím prostředí doposud neporažené Polné (bilance 7-2-0, skóre 21:8, 23 bodů) posíleno o předchozí tři vítězství v řadě, kdy svěřenci trenéra Hajského zdolali postupně doma Starou Říši 1:0, venku Bystřici nad Pernštejnem 5:1 a v posledním kole opět doma Hodonín 4:1. V těchto utkáních byl střelecky nejpilnějším hráčem útočník Jan Koudelka, který vstřelil čtyři branky a naprázdno nevyšel ani tentokrát. Do sestavy Blanska se vrátil kapitán Jan Nečas, pouze na lavičku usedl Tomáš Zouhar. Domácí trenérské duo bývalých ligových hráčů Kaplan - Hekerle postrádalo kromě několika hráčů širšího kádru také zkušeného tvůrce hry, exligového Michala Lovětínského.

Blansko oproti předchozím utkáním mělo solidní nástup. Již v 6. min. přesný pas Čoupka našel M. Skoupého, který přes zkušeného Cahu vybojoval rohový kop. Ten však domácí ubránili. V 15. min. zahrozili Polenští dlouhým autem Pražáka, míč propadl až k zadní tyči, kde ho těsně minul hrající trenéra a kapitán domácích Tomáš Kaplan. Ani z tohoto mráčku tedy nezapršelo a tak se o déšť musela postarat sama příroda. Ten však v prvním poločase hráčům podmínky ke hře nijak zvlášť nestěžoval.

Ve 22. min. opět předvedl své ofenzivní choutky zkušený Čoupek, který vysunul Pospíšila, jeho následný centr napálil Nečas pouze do dobře postaveného protihráče. Ve 29. min. Trtílek vypíchl míč zkušenému Cahovi, který podle pohybu nastoupil zřejmě se sebezapřením, blanenský forvard vnikl do vápna, kde místo střely volil přihrávku na Koudelku, kterou domácí obrana zpacifikovala. O minutu později po spolupráci Koudelky a Trtílka byl v ofsajdové pasti zachycen Buchta, který se vydal podpořit útok. Po jeho dokončení upadl dna zem. Při odebírání se z místa přestupku byl nesportovně sražen k zemi obráncem Černým. Rozhodčí ocenil toto „gesto“ žlutou kartou.

Ve 33. min. měli domácí výhodu rohového kopu. Centrovaný míč se dostal až k nohám zcela volného Lukáše Adamce, který nekompromisní střelou pod břevno překonal Jurana - 1:0. Na Blansku však inkasovaná branka žádné stopy nezanechala. Ve 35. min. podařená pasáž hry vyvrcholila Gromského centrem na Koudelku, jehož technickou střelu brankář Skočdopole s vypětím všech sil vyrazil na roh. K jeho exekuci se postavil znovu Koudelka, který se pokusil překvapit strážce domácí svatyně krouceným míčem na bližší tyč, Skočdopole byl připraven. O tři minuty později M. Skoupý vyslal míč na Trtílka, ten ho promptně předal Koudelkovi, který si povodil Černého, následná střela blanenského štírka o pár čísel minula pravou tyčku.

Gólové radosti se Blanenští zaslouženě dočkali krátce po změně stran. Ve 48. min. rozběhnutého Trtílka fauloval Černý. Jan Koudelka se postavil k exekuci trestného kopu z dobrých 35 metrů a jeho padáček skončil i vlivem sílícího větru za zády domácí brankáře - 1:1. Polná přispěchala s rychlou odpovědí. V 53. min. si zkušený Kaplan počkal v pokutovém území na ideální moment k přihrávce, oslovil Jakuba Holuba, který obloučkem překonal Jurana, jenž si na míč stihl lehce sáhnout - 2:1. Podobně jako v prvním dějiství se vložil do hry opět déšť, který však nabral na intenzitě stejně jako vítr, s nímž v zádech hráli Blanenští.

V 55. min. se do pokutového území prodral po pobídce Nečase M. Skoupý, jeho pokus zblokoval obránce Pražák. O pár vteřin později trefil Koudelka po rohovém kopu tyč. V 58. min. po ztrátě míče Šplíchala prováhal ve vápně vhodný moment k zakončení domácí Kaplan. Následně přesný pas Pospíšila našel rozběhnutého Jana Koudelku, který povedenou individuální akci přes dva protihráče zakončil prudkou přízemní střelou k pravé tyčce - 2:2.

O minutu později již mohlo jít Blansko do vedení. Koudelka si opět pohrál s dvojici domácích beků, ve vápně přihrál střídajícímu Horáčkovi, první pokus domácí blanenskému štírkovi zblokovali, druhou střelu již Skočdopole musel tygřím skokem vyrazit mimo tři tyče, dorážející Trtílek míč v těžké pozici minul. V 66. min. dalším přesným pasem přelstil domácí obranu Čoupek, do brejku se dostal Trtílek, který nakonec střelou levačkou v pádu rozvlnil boční síť. Na druhé straně odvrátil centrovaný míč Nečas pouze k Pražákovi, jehož střela z hranice velkého vápna však našla pouze rukavice připraveného Jurana. V 70. min. po rohovém kopu Koudelky a prodloužení Nečase před dotírajícím Müllerem domácí obrana v poslední chvíli míč odkopla do bezpečí. Za dvě minuty vybídl Koudelka Horáčka, jehož následný centr na Trtílka domácí vystihli.

Atraktivní utkání vrcholilo v poslední desetiminutovce. Tu odstartovala v 82. min. spolupráce Nečase a Koudelky, druhý jmenovaný při brejkové akci z jedné poslal míč do pokutového území, Trtílek z otočky nastřelil levou tyč. Za tři minuty Trtílek vypíchl míč Černému, jeho únik skončil zblokovanou střelou, následně Nečas dal pod sebe Šplíchalovi, jehož volej z 23 metrů jen o vlásek minul levou tyč. V 87. min. vybojoval míč u levé postranní čáry střídající T. Zouhar, vyslal do brejku Koudelku, který z ostrého úhlu zakončil mimo tři tyče.

Nakonec mohli Blanenští těchto šancí hořce litovat. V 89. min. totiž před pokutovým územím zatáhl za záchrannou brzdu Gromský, trestný kop domácí však skončil vysoko nad brankou. Blansko se tak po Bystřici nad Pernštejnem (1:1) a Rosicích (3:3) stalo teprve třetím týmem, který v Polné dokázal v této sezóně bodovat. Nemělo však daleko k přerušení domácí neporazitelnosti, která se tak natáhla na deset utkání.

Další výsledky 22. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Uherský Brod 1:1 (0:0), Bystřice nad Pernštejnem - Napajedla 1:0 (1:0), Vyškov - Vrchovina 1:2 (0:1), Rosice - Líšeň 1:0 (0:0), Tasovice - Bohunice 1:1 (1:1), Stará Říše - Pelhřimov 2:0 (0:0), Bystrc - Velké Meziříčí 1:3 (1:0)