2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

V y š k o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko prohráli v 19. kole na půdě vedoucího celku divize D ROSTEXU Vyškov 2:0. I přesto, že svěřenci Tomáše Šenka na bodový zisk nedosáhli, se za předvedený výkon v žádném případě nemusí stydět.

Delegát: Kotouček

Kopáček - Koláček, Bárta, Hodinář (C), Kollár M. - Pospíšil (89. Baričák), Žoček Miloš (69. Palla), Maruška, Žoček Martin, Hirsch - Lička M. (90. Lička J.)
Náhradníci: Palla, Galia, Baričák, Lička J., Kollár L.
Trenér: Ing. Valdemar Horváth

Švancara - Bubeníček, Kolář, Pokoj (67. Oulehla), Šíp - Hájek - Nečas, Farník (C), Jelínek, Doležel - Karásek
Náhradníci: Kuda, Klimeš, Bezděk, Oulehla, Sehnal
Trenér: Tomáš Šenk

Vstup do utkání se Blansku nevydařil. Domácím se podařilo ve 3. minutě vybojovat rohový kop. Ten rozehrál Miloš Žoček a ve vápně nikým nekrytý Martin Lička poslal míč hlavou do branky - 1:0.

V 9. min. po rohovém kopu Farníka hlavičkoval na zadní tyči osamocený Pokoj, Kopáček si s jeho pokusem poradil. Chvíli na to domácí rychle rozehráli standardní situaci nakrátko, ke střele poté napřáhl Miloš Žoček, Švancara dalekonosný pokus vytáhl na roh. Blansko se postupně dostalo více do hry a dokázalo vyprodukovat několik kombinačních akcí. V 18. min. vysunul Hájek na pravé straně Nečase, jeho následný centr však ve vápně nikoho nenašel.

I když ke konci prvního poločasu měli Blanenští opticky více ze hry, pořádně si oddechli ve 35. minutě. Důrazný Lička vybojoval míč, u pravé postranní čáry našel nabíhajícího Hirsche, jehož střela z hranici velkého vápna orazítkovala pravou tyč Švancarovy branky. Poločas pak uzavřel Jiří Pokoj, který si potáhl míč do středu hřiště, následná bomba z 30 metrů minula levou tyč domácí svatyně.

Po změně stran nejprve provětral blanenskou obranu rychlonohý Hirsch, po jeho akci poslal do vápna přetažený centr Pospíšil, k zakončení se však nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. V 53. min. byl po průniku faulován Nečas. Následný trestný kop Farníka vytáhl Kopáček s námahou na roh. Chvíli poté byl po identické individuální akci faulován v podobné pozici Bubeníček. Trestný kop Karáska trefil nepříjemně ve zdi Marušku. Blansko v této fázi převzalo otěže a sympatickou kombinační hrou se pokoušelo o vyrovnání.

V 61. min. si na levé straně narazil Karásek s Doleželem, následně se míč dostal k Jelínkovi, ten přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Farníka, jehož pokus zblokovala domácí obrana na roh. Za dvě minuty se o střídání hlásil stoper Pokoj, který však ještě stihl předvést divákům povedenou individuální akci, při které si pohrál s dvojicí protihráčů, následnou střelu z 20 metrů vyrazil Kopáček na roh. Za minutu centroval zprava Kolář, Karásek ve vápně dal míč pod sebe Nečasovi, zblokovaná střela se vrátila ke Karáskovi, který v ofsajdové pozici pálil do tyče. V 74. min. přetažený centr Farníka místo hlavou trefil úmyslně rukou Karásek, což hlavní rozhodčího ocenil žlutou kartu. Karásek se do zakončení dostal po dlouhém výkopu, jeho pohotovou střelu vytěsnil Kopáček mimo tyče.

Definitivní podobu výsledku tak dali domácí, konkrétně v 84. minutě. Střídající Palla využil otevřené obrany Blanska, poslal míč do křídla na M. Ličku, který na konci brejkové akce přízemní centrem našel opět Pallu, který už neměl problém trefit odkrytou branku - 2:0. Vyškov se tak díky tříbodovému zisku posunul do čela tabulky, Blansko kleslo na 13. pozici.