29.09.2019  |  Kryštof Severa

Blansko nedalo Hlučínu šanci a doma stále neprohrálo!

Blansko nedalo Hlučínu šanci a doma stále neprohrálo!

Blansko - Domácí prodloužili sovu neporazitelnost a v rámci devátého kola přejeli soupeře z Hlučína poměrem 5:1. Branky domácích vstřelil Schwendt, Žák, Sedlo a Kopičár.

 
 
9.kolo, neděle 29.9.2019, 10:15 | (948 diváků)
5FK Blansko
Sestava: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek (46.Přerovský) – Buchta – Ilko, Kopičár (81.Šmerda), Štrombach (46.Schwendt), Urbančok (46.Traore) – Žák (77.Tulaydan)
1FC Hlučín
Sestava: Kolenko – Wolf, Heiník, Štefek, Vengřinek – Opatřil (82.Dolba), Rubý, Dostál T., Krejčí (68.Dostál R.), Hudeczek - Pyclík (73. Jančík)
Branky:45. Žák, 61. Schwendt, 70. Schwendt, 71. Sedlo, 78. Kopičár - 25. Hudeczek.
Rozhočí: Silný - Rosický, Richtár
Počet diváků: 948

Komentář k zápasu

Blanenští fotbalisté vstupovali do utkání jako jasný favorit. Hned v úvodu si vypracovali domácí několik šancí, zejména gólovka Sedla volala po gólu, ale Kolenko si poradil. Šok pro domácí přišel v pětadvacáté minutě, centr z levé strany přistál na hlavě Kristiana Hudeczka a ten hlavičkou poslal míč do prostoru kde sice Doležal stál, ale bohužel pro domácí tahal míč už zpoza čáry a rozhodčímu tak nezbývalo nic jiného, než ukázat do středu hřiště - 0:1.

Blansko rázem působilo zaskočeně a na patnáct minut vypadli z tempa. Hosté si vypracováli další šance a jen díky pozorné obraně s v čele se domácí ubránili. A těsně před pauzou přišlo kýžené srovnání. K míči se dostal Filip Žák a svým pokusem nedal Kolenkovi žádnou šanci na zásah - 1:1. Domácí tak současně s hvizdem, jenž ukončil první půli, srovnali s Hlučínem Krok.

Druhé dějství zahájili domácí trojstřídáním, ve kterém opustili hrací plochu Šulek, Urbančok a Štrombach. Na jejich místo se postavili Přerovský, Traore a Schweendt.

Na domácím týmu bylo jasně patrné, že prahne po vedoucí brance a ta také přišla. Kopičárův centr z pravé strany si našel Matěj Schwendt a hlavou poslal Blansko do vedení. O devět minut později prchl obraně hostí opět Matěj Schwendt, jenž neměl problém s překonáním Kolenka podruhé - 3:1.

Blansko stále nemělo dost. V jednasedmdesáté minutě neudržel Kolenko centr z levého křídla, míč propadl ke Kopičárovi, jehož pokus dorazil do sítě Martin Sedlo - 4:1. Dvanáct minut před koncem se dostal k dorážce i Andrej Kopičár a uzavřel skóre na konečných 5:1. Mohlo to však bž ještě o víc. V závěru totiž Kolenko vychytal několik tutovek domácích a navíc mu pomohla i branková konstrukce.

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu