25.07.2009  |  Bohumil Hlaváček

Blansko nepřešlo přes první pohárové kolo

Proměnlivé počasí se střídáním deště a slunečního svitu provázelo utkání prvního kola Poháru ČMFS. Hráči obou týmů si pochvalovali vynikající kvalitu travnaté plochy v šošůvské Krmelec Areně. Blanenští ale svoje účinkování v soutěži tímto zápasem ukončili. Břeclavští přijeli se skvěle organizovanou obranou, která je nepustila k vážnějšímu ohrožení jejich branky. A tak o výhře hostí rozhodly dvě nepozornosti obrany blanenské. Traxl již jen snížil na 1:2. Diváci, kterých se sešlo hodně přes tři stovky, se vyrovnání a následného penaltového rozstřelu nedočkali.

Pohár, sobota 25.7.2009, 17:00 | Krmelec Aréna, Šošůvka
Sestava: Slanina - Hájek, Španěl, Novotný, Pokorný - Bubeníček, Kleveta, Janíček (84. Nečas), Bednář - Němec - Traxl Náhradníci: Nečas, Pernica, Antal, Šíp, M. Rybář, Švancara Trenér: Petr Vašíček
2MSK Břeclav
Sestava: Hladký - Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič - Valent, Koryčánek (70. Ivančic), Dvořák, Simandl - Jakubovič (46. Čermák), Svoboda Trenér: Jiří Fryš
Branky:
69. Traxl - 47. Svoboda, 58. Schwarz
Ofsajdy:
Fauly:
Rohy:
ŽK:
42. Němec - 41. Valent, 45. Dvořák
Diváků:
Rozhodčí:
Tomášek - Beneš, Sláma
Delegát:
Dofek

Utkání začalo svižně, domácí měli míč na svých kopačkách viditelně častěji. Teprve v 9. minutě se dostali hosté před Slaninovu branku, menší závar ale neměl žádný následek. Ke střele se dostali o pět minut později. Po celkem nevinném střetu byl nařízen trestný kop a Slanina musel zachraňovat efektním vyražením na roh. V 18. minutě se dočkali i domácí. Bednář hledal Traxla, těsně před ním ale uklidil břeclavský bek míč na roh. O dvě minuty padl na druhé straně po rohu dokonce gól, sudí jej ale pro strkanici neuznal. Po chvíli napřáhl ze třiceti metrů Janíček, neměl ale seřízenou mušku. Blansko mělo stále opticky více ze hry, defenziva hostí ale byla skvěle organizovaná a tak vše končilo před jejich šestnáctkou.

Ve 29. minutě přinutil Valent Slaninu opět k parádnímu zákroku. Další dva zákroky musel blanenský strážce svatyně vytáhnout ze svého rejstříku po chvíli. V té době již otěže utkání mírně přebrali stále aktivnější Břeclavští. V závěru poločasu ještě zahrozili domácí. Nejprve zlikvidoval Hladký po Bednářově rohu Novotného hlavičku a poradil si i se střeleckým pokusem Pokorného.

Břeclavský kouč v půli silně zvedl hlas, zdi šošůvských kabin se jen třásly. A jeho svěřencům to ke smůle blanenských pomohlo. Ti se jako již mnohokrát v šatně pomyslně zapomněli a hned ve druhé minutě inkasovali po gólu Svobody - 0:1. Za silného deště pak uhodilo podruhé, když síť za Slaninou rozvlnil hlavou břeclavský kapitán Schwarz - 0:2. Kouč Vašíček vsadil vše na jednu kartu a a vytáhl na hrot ke Traxlovi Novotného. Správně. Po deseti minutách vysvitlo sluníčko a herně i pro Blansko. Přihrával Novotný, Zdeněk Traxl se ukázkově prosmýkl z boku do vápna a nádherně zavěsil - 1:2. Další snaha domácích však již vešla vniveč. Naopak Břeclavští ještě měli obrovskou šanci, když Dvořák se položil do přízemního centru a jeho bomba skončila na tyči.

Petr Vašíček, trenér Blanska: „Fotbal je o chybách, my jsme udělali o jednu víc. Obě mužstva dobře plnily obrannou činnost. Škoda nepozornosti na začátku druhé půle. Soupeř byl asi o ten gól lepší, měl komplexnější tým, to je třeba uznat. Co se týče nových posil? Nezklamali, udělali jsme dobré kluky, myslím, že budeme v soutěži konkurenceschopní."

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu